شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

بازار ورق در هفته ای که گذشت

شناسه : 1083 31 اردیبهشت 1396 - 4:34

ورق گرم در بازار داخلی روسیه ۲۶ تا ۴۲ دلار نسبت به ماه قبل افت داشته ۶۳۶ تا ۶۵۳ دلار هر تن شده است چرا که قیمت ها قدرت رقابت با بازار واردات را نداشتند. در شمال اروپا ورق گرم ۵۲۸ یورو هر تن درب کارخانه و در ثبات بود. قیمت وارداتی نیز ۴۸۵ یورو هر تن سی آی اف ثبت شد.

پ
پ

 

آخرین قیمت پیشنهادی ورق گرم صادراتی چین از ۴۲۰ تا ۴۳۰ دلار به ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار هر تن فوب رسیده در بازار داخلی نیز قیمت تا ۴ دلار رشد داشت.

ورق گرم سی آی اس در منطقه منا برای تولیدات ژوئن ۵ تا ۱۰ دلار نسبت به دو هفته قبل ارزان تر شد و در شمال افریقا در ۴۶۰ دلار هر تن سی اف آر معادل ۴۴۰ دلار هر تن فوب نهایی گردید. اوکراین در ترکیه توانست در ۴۵۵ دلار هر تن سی اف آر معادل ۴۴۰ دلار هر تن فوب معامله کند.

ورق گرم در بازار داخلی ترکیه ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار هر تن درب کارخانه ثبت شد که ۵ دلار نسبت به هفته قبل افت داشته است.

ورق در بازار ایران

قیمت ورق گرم ضخامت دو میلیمتر روز شنبه ۲۱۴۰ تومان پیشنهاد میشد که روند نزولی به خود گرفت و تا روز سه شنبه به ۲۱۲۰ تومان هم رسید از روز سه شنبه به بعد فروشنده ها که بسیار محدود هم شده اند سعی در بالا بردن قیمت داشتند و به همین علت قیمت این کالا در بندرانزلی ۲۱۵۰ تومان هر کیلو رسید محصول چین در بندرامام هم ۲۱۴۰ تومان بود اما از روز چهارشنبه به بعد عرضه کالا محدود شد.

ورق های ضخامت ۲.۵ تا ۱۵ میلیمتر بطور میانگین روز شنبه در اصفهان ۲۱۴۰ تا ۲۱۳۰ تومان عرضه میشد اما از روز یکشنبه به بعد به علت محدودیت عرضه قیمت روند صعودی به خود گرفت و به ۲۱۷۰ تا ۲۱۸۰ تومان هر کیلو رسید بیشترین افزایش قیمت مربوط به ضخامت های ۸، ۱۰ و ۱۲ میلیمتر بود این حجم از افزایش قیمت برای کالاهایی که در تهران هم بود تجربه شد بر خلاف ورق های مبارکه محصولات اکسین و کاویان با روند نزولی روبرو بود از اوایل اردیبهشت بطور فعال در بازار عرضه دارد میانگین قیمت های کاویان روز شنبه ۲۱۷۰ تومان بود که روز چهارشنبه به ۲۱۵۰ تومان کاهش یافت محصولات اکسین ضخامت ۱۵ تا ۴۰ میلیمتر روز شنبه بطور میانگین ۲۲۳۰ تومان عرضه میشد که تا آخر هفته ثبات ماند . تلاش می شود تا قیمت محصولات این کارخانه افزایش یابد اما ضعف تقاضا از یک طرف و از طرف دیگر رقابت محصولات کاویان هنوز این فرصت را به اکسین نداده است . اکثر کسانی که از اکسین خریداری کرده اند برای تحویل کالا مشکل دارند و گله مند هستند از طرف دیگر مشکلات ، کارخانه را در وضعیتی قرار داده که نیاز به یک حرکت جهشی در بخش مالی خود دارد هر چند که این درد مشترک تمام تولیدکنندگان فولاد است.

ورق سرد با بازار بسیار آرامی روبرو بود و اکثر دست اندرکاران انتظار کاهش قیمت را داشتند واردات فروردین ماه ۸۰ هزار تن و اردیبهشت ماه ۹۶ هزار تن بوده است . قزاق ها که حجم سنگینی از کالا را در اکتااو دپو کرده بودند در اواخر سال گذشته قیمت را کاهش دادند علت اینکه در طول فروردین و اردیبهشت حجم واردات از میانگین حداکثر ۳۰ هزار تن ماهانه سال ۹۵ به ۸۰ هزار تن رسیده این است که موجودی انباشته شده در بندراکتااو به ایران سرازیر شده است این در حالی است که محصولات مبارکه با انواع کیفیت های مختلف در بازار پیشنهاد می شود از طرف دیگر خریدها بسیار محدود شده مصرف کننده ها اشتهایی برای خرید ندارند و تقاضای آنها بسیار پایین امده است ادامه این روند محققاً به کاهش قیمت ورق سرد منتهی خواهد شد.

ورق گالوانیزه با ثبات قیمت روبرو بود و بعید به نظر میرسد که در هفته آینده نوسان خاصی داشته باشد حتی با کاهش قیمت ورق سرد به علت محدودیت عرضه روی و روند صادراتی این کالا احتمال کاهش جدی قیمت ضعیف است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.