چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کشف ۱۴ میدان نفتی و گازی در دولت یازدهم

شناسه : 1116 02 خرداد 1396 - 17:42

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران می گوید، این مدیریت، دردولت یازدهم ۹ میدان گازی، چهار میدان نفتی و یک مخزن نفتی کشف کرده که میزان ذخیره نفت درجای آنها ۶.۵ میلیارد بشکه و ذخیره گاز درجای آنها نیز ۶۲.۵ تریلیون فوت مکعب است .

پ
پ

«سیدصالح هندی» گفت: از جمله میدان هایی که در سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ کشف شد، میدان های گازی پازن، خارتنگ و چارک و میدان های نفتی یادمان و سپهر هستند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی درباره میدان گازی چارک اعلام کرد: حفاری این میدان اواخر سال ۱۳۹۳ آغاز شد و در اوایل سال ۱۳۹۵ به پایان رسید. حجم گاز درجای این میدان ۱۷.۴ تریلیون فوت مکعب و میعانات گازی آن نیز ۱۷۴ میلیون بشکه برآورد شده است.
هندی درباره میدان های جدید نفتی گفت: یکی از میادین نفتی جدید «یادمان» نام دارد که جزء میادین مرزی است اما مشترک نیست و در دشت آبادان قرار دارد. این میدان یک تله چینه ای است که در ۶۵ کیلومتری غرب اهواز، ۲۲ کیلومتری جنوب غرب هویزه و در دشت آبادان واقع شده است. این میدان ۸.۲ میلیارد بشکه نفت درجا دارد.
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در ادامه با اشاره به فعالیت های دانش بنیان این مدیریت، از همکاری با دانشگاه های برتر دنیا خبر داد و گفت: برخی دانشگاه ها اعلام آمادگی کرده اند که با هزینه خود مطالعات را انجام می دهند. به طور کلی در این زمینه چهار مطالعه مشترک با شرکت ها و دانشگاه های معتبر جهانی انجام شده است که این چهار مطالعه شامل شرکت های OMV اتریش، لوک اویل روسیه، دانشگاه بارسلونای اسپانیا با همکاری یک شرکت معتبر اسپانیایی و دانشگاه ناپل ایتالیا با یکی از شرکت های معتبر نفت و گاز ایتالیا می شود.

 

بهروز یحیی شیبانی 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.