جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تولید مس کشور چین در ماه آوریل کاهش یافت

شناسه : 1117 03 خرداد 1396 - 2:42

بعد از ۱۵ ماه تولید انبوه در ماه مارس تولید مس در چین در ماه آوریل به خاطر پایین آوردن هزینه ها، عرضه ی محدود کنسانتره و  عملیات نگهداری که توسط عمده ی کارخانه ذوب انجام می شد کاهش یافت.

پ
پ

 

اطلاعات از سوی اداره ملی آمار چین نشان داد، این کشور در آوریل امسال ۷۲۴۰۰۰ تن مس تولید کرد که نسبت به سال گذشته ۵.۵ درصد افزایش داشته اما در مقایسه با ماه گذشته کاهش ۵.۲ درصدی دارد.
تولید مس کشور چین در مارس به ۷۶۴۰۰۰ تن رسید. یک افزایش ۸.۵ درصدی و نیز بالاترین سطح خود از دسامبر ۲۰۱۵ رسید.
اختلالات در معادن بزرگ مس در سه ماهه اول سال منجر به محدودیت عرضه ی کنساتره در آوریل، پایین آمدن هزینه ی عملیات و پالایش شد.
شاخص لحظه ای TC/RCs متال بولتن در آوریل، پیرامون ۷۶ دلار در هر تن و ۷.۶ سنت در هر پوند شد، درحالی که مسئله ی خرید تا حد زیادی نادیده گرفته شده بود.
همچنین عملیات نگهداری در عمده کارخانه ها ازجمله شانداگ زاینگونگ، به کاهش خروجی در ماه آوریل کمک کرد.
تولید مس در چین طی چهار ماه اول از ۲۰۱۷ به ۲.۸۶ میلیون تن رسید که نشانگر ۷ درصد افزایش به صورت سالیانه است.
تأثیر تولید زیاد مس در چین با واردات کم آن در سال جاری و نیز با تمرکز بیشتر تقاضای داخلی بر روی مواد خام به جای فلز اولیه خنثی شد.
واردات مس کار شده و محصولات مسی نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافت و همچنین واردات کلی برای چهار ماه اول ۲۰۱۷ از مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۲.۹ درصد کاهش یافته است.
شواهد نشان می دهد چین در ماه گذشته ۱.۳۶ میلیون تن سنگ معدن مس و کنسانتره وارد کرده است. واردات برای چهار ماه اول ۲۰۱۷ به ۵۰۶۷ میلیون تن رسید؛ یعنی افزایش ۸.۳ درصدی نسبت به سال گذشته اش.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.