چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افت قیمت فولاد ایالات متحده در تابستان

شناسه : 1149 04 خرداد 1396 - 18:52

قیمت کویل نورد گرم ایالات متحده از ماه مارس ۳۰ دلار بر تن کاهش یافت که به گفته منابع ناشی از کاهش معمول تابستان می باشد.

پ
پ

قیمت کنونی کویل نورد گرم ۶۳۰ دلار بر تن است که نسبت به ۶۶۰ دلار بر تن در ۲۳ مارس بود ۵/۴ درصد کاهش نشان داده است؛ البته با توجه به اینکه ۶۶۰ دلار بر تن پیک قیمت بود، این کاهش قابل پیش بینی بود.

طبق گفته یکی از منابع در غرب میانه ((هرجیزی که قیمت آن بالا برود، به سرعت دو برابر کاهش می یابد)). این منبع پیش بینی نمود کاهش قیمت ها ادامه خواهد داشت.
قیمت داخلی قراضه آهن در آمریکا تغییرات محسوسی ندارد و قیمت خارجی سنگ آهن و ذغال کک کاهش یافت.
طبق تحلیل گوردون جانسون (تحلیل گر ارشد در شرکت مدیریت سرمایه گذاری اکسیوم آمریکا) افزایش تامین از راه دریا و کاهش تقاضا سبب کاهش شتاب دار قیمت سنگ آهن شده است.
کاهش فروش خودرو سبب کاهش تقاضای محصولات نهایی فولاد شده است. حجم فروش یک شاخص بر جسته از تولید است و کاهش فروش ۲/۵ درصدی خودرو در آپریل نسبت به مدت زمان مشابه پارسال خبر بدی رای بازار فولاد است زیرا ۲۵ درصد تقاضای فولاد را بازار خودرو تشکیل می دهد. جانسون گفت در صورتی که شرایط کنونی ادامه یابد در انتهای امسال تقاضای فولاد در بازار داخلی ۳/۱ درصد کاهش خواهد یافت. البته طبق نظر ایوان کورتز (آنالیزور شرکت مورگان استنلی) نباید رشد ۶/۳ درصدی سه ماهه اول سال را فراموش نمود. طبق پیش بینی کورتز قیمت کویل نورد گرم در نیمه دوم سال ۵۷۰ دلار بر تن خواهد بود. قیمت فولاد احتمالا دچار ضربه بزرگی نخواهد شد زیرا تقاضای ساخت و ساز و انرژی بهتر در نیم سال دوم می تواند سبب بهبود فعالیت بازار خودرو شود.

محمد امین رزمجو دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.