دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آمریکای لاتین قیمت صادرات اسلب را پایین تر از قیمت پیشنهادی برزیل اعلام کرد

شناسه : 1150 05 خرداد 1396 - 4:15

قیمت اسلب آمریکای لاتین به دلیل کاهش قیمت پیشنهادی ارائه شده از سوی تولییدکنندگان به دلیل کاهش هزینه های مواد خام اولیه و کاهش قیمت بین المللی فولاد ، در این هفته با کاهش قیمت روبه رو بوده است .

پ
پ

 

در تاریخ ۱۹ می ، ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای صادرات اسلب آمریکای لاتین ۳۹۰-۳۹۵ دلار در هر تن فوب می باشد. که در مقایسه با قیمت پیشین ( ۴۰۵-۴۱۰ دلار) بر تن( فوب ) کاهش قیمت داشته است .

به نقل از منابع به متال بولتن: قیمت پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان فولاد اسلب در برزیل ۳۹۰-۳۹۵ دلار بر تن (فوب) بوده است و به گفته یکی از بازاریان ، این پیشنهاد [از برزیل] به مشتریان اروپایی اعلام شده است.

اخبار گذشته حاکی از یک معامله بین دو کشور برزیل و آسیای جنوب شرقی در همان قیمت یکسان بوده است.

قیمت های پایین تر سنگ آهن و ادامه فشار ناشی از قیمت های پیشنهادی فولاد اسلب از سوی کشور چین بدون شک انتظار می رفت که بر روی قیمت اسلب در این ماه تاثیر بگذارد .

با توجه به ارزیابی های هفتگی متال بولتن  در روز سه شنبه ، قیمت کویل نورد گرم صادراتی چین در روز پنجشنبه ۴۲۰-۴۳۰ دلار بر تن (فوب ) بوده، در حالی که صادرات ورق سنگین [LINK 2] از همان کشور ۴۲۵-۴۳۵ دلار بر تن (فوب) گزارش شده است .  

با وجود حواشی موجود در مقایسه با هفته گذشته، قیمت کویل نورد گرم  (HRC) و ورق چین همچنان نزدیک به پایین ترین سطح سال است.

در همین حال شاخص متال بولتن از محل بازار در روز جمعه ،  قیمت سنگ آهن ۶۲-۶۹ دلار بر تن (سی آر اف) چینگدائو بوده که در مقایسه با روز گذشته با قیمت ۶۰-۶۱ دلار بر تن (سی آر اف) چینگدائو روز افزایش قیمت داشته است .

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.