افزونه جلالی را نصب کنید. 2 رمضان 1444 Thursday, 23 March , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت صادرات کویل نورد سرد و گالوانیزه داغ چینی به دلیل تقویت بازار داخلی

شناسه : 1157 06 خرداد 1396 - 9:51

قیمت صادرات برای کویل نورد سرد (CRC) و گالوانیزه داغ (HDG‌) به دلیل تقویت بازار داخلی در طول هفته گذشته افزایش یافت‌.

پ
پ

کویل نورد سرد (‌CRC)

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای هفته منتهی به سه شنبه ۲۳ می ،  برای محموله دریایی ماه جولای کویل نورد سردCRC  SPCC 1.0 mm  ، ۴۶۵ تا ۴۷۵ دلار بر تن (فوب) بود که نسبت به هفته گذشته ۵ تا ۱۰ دلار بر تن افزایش قیمت داشت.

در این هفته کارخانه های بزرگ در کشور چین مانند (‌Benxi Iron & Steel)، steel)  Anshan Iron & )، (Wuhan Iron & Steel ) قیمت هر تن فوب کویل نورد سرد را ۴۸۰ دلار برتن پیشنهاد دادند که در مقایسه با هفته گذشته بدون تغییر بوده است که به گفته فعالان بازار سبب افزایش تمایل به خرید در میان خریداران خارج از کشور شده است .

در این شرایط به دلیل تقویت بازار داخلی تخفیف کمی از سوی کارخانجات چینی به خریداران خواهد داده شد.

به نقل از یکی از معامله گران فولاد تخت هونگ کونگی:” در طول این هفته، تا به الان  هنوز نیز معاملات تایید شده به گوش من می رسد ولی به دلیل افزایش قیمت فروش داخلی در چین نسبت به هفته گذشته انتظار داریم قیمت صادرات نیز نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشته باشد”

به گفته یکی از تاجران پکنی که صادرات فولاد تخت را انجام می‌دهد ” با این وجود شاهد افزایش شرکت در مناقصه از سوی خریدارن خارج از کشور هستیم که بیشتر آنها بر قیمت ۴۶۰ دلار بر تن فوب پافشاری میکنند و قیمت پیشنهادی خود را تغییر نداده اند. “

و همچنین نیز افزود ” مناقصه برای کویل نورد سرد به همان سرعت برای کویل نورد گرم در حال افزایش نخواهد بود و ما تعداد مناقصات بیشتری از سوی خریداران خارجی در طول این هفته برای کویل نورد گرم را  دیده ایم  و پیش بینی این است که مناقصات در هفته آینده برای کویل نورد سرد افزایش خواهد داشت.

قیمت فروش داخلی کویل نورد سرد در روز سه شنبه  در شانگهای ۵۴۶ تا ۵۴۹ دلار بر تن بود که نسبت به هفته قبل ۲۹ دلار بر تن افزایش قیمت داشته است .

کویل گالوانیز شده داغ

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای یک محموله دریایی ماه جولای از گالوانیزه پوشش روی داده شده (zinc-coated HDG) ضخامت‌  1.0 mm‌ از اول هفته تا سه شنبه ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار برتن (فوب) بود که نسبت به هفته گذشته ۱۵ دلار بر تن افزایش قیمت داشته است .

در این هفته کارخانه های بزرگ در کشور چین مانند (‌Benxi Iron & Steel)، steel)  Anshan Iron & )، قیمت پیشنهادی خود برای محصولات تخت بر روی قیمت ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار بر تن فوب نگه داشته اند در حالی که برخی از آنها با توجه به فعالان بازار قیمت کمتری را پیشنهاد داده اند .

به عنوان مثال جیانگشی از کارخانه)  ( Xinyu Iron & Steel حجم محدودی از محصولات را با قیمت ۵۵۰ دلار بر تن فوب به بازار ارائه داده است  

به گفته یکی از تاجران هنگ کونگی : کارخانجات تحت فشار کمتر به دلیل سفارشات ایمن، اتاق چانه زنی کوچکی را درست کرده اند و این به این معنی است که ما دوست داریم قیمت ها را در حول وحوش ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار بر تن فوب نگه داریم

به نقل از منابع: معامله گران چینی به قیمت های ارائه شده در آینده نزدیک به دلیل عدم افزایش تقاضا در بازار‌های داخلی، خیلی خوش بین نیستند.  

به نقل از یکی از تاجران شانگهایی در زمینه صادرات ” افزایش قیمت در بازار داخلی به دلیل بازار اوراق است که مطلوب نیست که احتمالا به دلیل کم شدن تقاضا در داخل کشور سبب کاهش قیمت دوباره آن خواهد شد که این نیز می‌تواند فشاری خوبی  بر روی پیشنهادات صادرات بیاورد. ” 

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.