چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

آخرین خبرها از وضعیت سنگ آهن

شناسه : 1158 06 خرداد 1396 - 11:12

ادامه کاهش قیمت سنگ آهن بطرف ۵۵ دلار

پ
پ

 Platts IODEX62% – $1.05= $57.91

کاهش هفتگی قیمت = ۷.۶۲%-

قیمت به پایین ترین سطح نسبت به ٢٠ مهر ١٣٩۵ رسیده است. ادامه این روند ضربه سختی به باقیمانده معادن سنگ آهن فعال ایران وارد خواهد کرد. الان مشکل از مهر ٩۵ خیلی حادتر است چون از پایان شهریور پارسال، هندوستان صادرات سنگ آهن خود را بعد از ۶ سال آغاز کرد و در مهر ماه فشار صادرات هند بر روی سنگ آهن ایران به علت صادرات محدود زیاد نبود ولی در حال حاضر صادرات ماهیانه حدود ۵ میلیون تن، عملاً مانع سختی در جهت توسعه صادرات سنگ آهن ایران می باشد.

تداوم عرضه سنگ آهن از سوی کشورهای برزیل و استرالیا به همراه موجودی بالای بنادر چین و همچنین تعطیلات هفته آینده چین (دوشنبه) باعث شد تا سنگ آهن در بازار نقدی امروز جمعه روز سردی را پشت سرگذارد! از موجودی بیلت فولادسازان تناحیه تانگشان این هفته ۱۰.۱%- کم شده و انبارهای میلگرد چین نیز شاهد افت ۷.۶% موجودی هستند
لذا مشکل قیمت سنگ آهن فعلا مازاد عرضه بجای افت تقاضا بوده و مکانیزم بازار بگونه ای عمل میکند تا با کاهش قیمت، بخشی از معادن دنیا غیراقتصادی شده و تعطیل شوند.
تقاضا در هفته گذشته با توجه به تعطیلات چینی ها در روز دوشنبه، بروی بنادر متمرکز بود و نهایتا باعث شد تا از موجودی ۴۲ بندر چین در هفته گذشته ۱.۱ میلیون تن کم شده و به ۱۳۷.۹۹ میلیون تن برسد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.