پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تولید فولاد در آمریکای لاتین، تقاضا در حال افزایش است

شناسه : 1185 07 خرداد 1396 - 23:28

 روند صعودی سه ماهه صنعت فولاد آمریکای لاتین ادامه دارد. افزایش تولید فولاد خام و نهایی و همچنین رشد مصرف در سه ماهه اول سال شرایط در ادامه سال را امید بخش نشان می دهد.

پ
پ

در ماه مارس و ژوئن امسال تولید فولاد خام و نهایی نسبت به سال گذشته به ترتیب ۱۲ و ۳ درصد رشد نشان دادند و به ۱۵/۲ و ۱۲/۸ میلیون تن رسیدند. تولید فولاد خام برزیل (بزرگترین تولید کننده آمریکای لاتین با سهم ۵۴ درصدی در تولید) با ۱۴ درصد رشد به ۸/۳ میلیون تن رسید.

یکی از دلایل اصلی افزایش تولید، رشد مصرف فولاد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۷ درصدی به ۱۶/۶ میلیون تن رسیده است. بیشترین رشد مصرف در مکزیک (۱۰ درصد)، کاستاریکا (۱۱۵ درصد) و برزیل (۵ درصد) گزارش شده است. جدیدترین تخمین کارخانه فولاد آلاسرو از تقاضای محلی، انتظار رشد ۲/۵ درصدی در سال ۲۰۱۷ و رشد ۳/۹ درصدی در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۶ را نشان می دهد.

در همین حال واردات با رشد ۱۴درصدی به ۵/۶ میلیون تن رسیده است و سهم مصرف کشورهای آمریکای لاتین از ۳۲ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۳۴ درصد رسیده است. صادرات فولاد نورد شده با ۸ درصد نسبت به سال گذشته رشد به ۲/۳ میلیون تن رسیده است.

به گفته الاسرو در ماه آوریل تولید فولاد خام به ۵/۲ میلیون تن (۱۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته) و تولید فولاد نهایی به ۴/۴ میلیون تن (۶ درصد رشد نسبت به سال گذشته) رسیده است.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.