چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ 12 شعبان 1445 Wednesday, 21 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

لغو ممنوعیت واردات قراضه آهن و سایر فلزات

شناسه : 1206 09 خرداد 1396 - 13:36

گمرک ایران اعلام کرد که بخشنامه‌های ردیف ۳۲ و ۴۴ مرکز واردات در خصوص ممنوعیت واردات قراضه آهن و سایر فلزات، لغو شد.

پ
پ

گمرکات اجرایی

به پیوست تصویر نامه شماره ۸۳۱۸/۲۱۰/۹۶ مورخ ۲۴/۲/۹۶ سازمان توسعه تجارت وزارت – اداره کل مقررات صادرات و واردات، ارسال و اعلام می دارد، بر اساس مفاد نامه فوق الاشاره بخشنامه های ردیف ۳۲ و ۴۴ سال ۱۳۹۶ این مرکز، درخصوص ممنوعیت واردات قراضه آهن و سایر فلزات و ممنوعیت واردات و ترانزیت پسماندهای مندرج در الحاقیه شماره ۸ کنوانسیون بازل کان لم یکن اعلام می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت کامل مقررات اقدام فرمایند.

علی معقولی مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه پیش از این، مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت نیز لغو این بخشنامه را خواستار شده بود. متن کامل نامه وی به گمرک ایران به شرح زیر است:

جناب آقای معقولی

مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ج. ا. ایران

سلام علیکم

پیرو نامه های شماره ۶۷۸۳/۲۱۰/۹۶ مورخ ۱۷/۲/۹۶ و شماره ۴۱۱۶/۲۱۰/۹۶ مورخ ۳/۲/۹۶موضوع قراضه و ضایعات فلزی، نظر به ضرورت انجام هماهنگی های لازم با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نامه های فوق کان لم یکن اعلام می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید اقدامات متعاقب صورت پذیرد.

علی علی آبادی فراهانی

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات

همچنین در نامه دیگری آمده است:

جناب آقای معقولی

مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ج. ا. ایران

سلام علیکم

بازگشت به نامه شماره ۲۴۵۶۲/۹۶ مورخ ۲۹/۱/۱۳۹۶ موضوع نامه شماره ۱۵۳/۲۰۵۷/۹۵/۲۲۰۳مورخ ۱۵/۱/۱۳۹۶ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همانطور که مستحضرید واردات قراضه های آهنی و ضایعات فلزی از کشور عراق و افغانستان مطابق نامه شماره ۴۲۵۸/م/خ/ص مورخ ۲۸/۱۱/۱۳۹۲ این دفتر ممنوع اعلام گردیده است. بنابراین با توجه به حساسیت بسیار بالای موضوع به دلیل آلودگی های اینگونه قراضه فلزات به مواد شیمیایی و تشعشعات هسته ای خطرناک، همچنین وجود مواد منفجره عمل نکرده، دستور فرمایید مجددا موضوع را به صورت تاکیدی به گمرکات اجرایی ابلاغ نموده و از نتیجه اقدامات به عمل آمده این دفتر را مطلع کنید.

آهن اینفو

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

/**/