سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت صادرات میلگرد ترکی به دلیل افت میزان تقاضا سقوط کرد

شناسه : 1208 09 خرداد 1396 - 14:25

به نقل از منابع در تاریخ پنجشنبه ۲۵ می ، قیمت صادرات میلگرد و مفتول در طی هفت روز گذشته به دلیل افت میزان تقاضا برای خرید و رسیدن ماه مبارک رمضان، سقوط کرد.

پ
پ

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای صادرات میلگرد ترکیه ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار بر تن (فوب) بود که نسبت به هفته گذشته با قیمت ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار بر تن (فوب) کاهش قیمت داشته است.  

به دلیل فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در کشور های اسلامی و مجاورتشان با کشور ترکیه سبب شد تا میزان تقاضا برای خرید کاهش یابد و کارخانجات فولاد در ترکیه مجبور به کاهش قیمت پیشنهادی خود به ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار بر تن (فوب) شدند.

تا کنون در طول این هفته معاملات چشمگیری برای صادرات از کشور ترکیه وجود نداشته است .

به نقل از یکی از منابع ترکی :” بازار صادرات فولاد در کشور ترکیه به دلیل کاهش میزان تقاضا و فرا رسیدن ماه رمضان ، آرام است و علاوه بر آن موارد بسیار زیادی از ضد دامپینگ در برابر ترکیه وجود دارد که این عوامل سبب کاهش میزان صادرات فولاد کشور شده است.”

به گفته یکی از تاجران” تاکنون هیچ گونه معاملاتی در زمینه صادرات در بازارهای ایالت متحده عربی شنیده نشده است و قیمت ها برای بازار شورای همکاری خیلج فارس پایدار نیست. “

در همین شرایط صادرات مفتول نیز در طول هفته گذشته  با افت قیمت رو به رو شد.

و ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای صادرات میلگرد کشور ترکیه را ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار بر تن (فوب) بود که در مقایسه با هفته گذشته با قیمت های ۴۷۰ تا ۴۸۰ دلار بر تن ، کاهش قیمت داشته است. 

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.