جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

وارد کنندگان ایرانی به دنبال کاهش قیمت واردات فولاد تخت به دلیل شرایط موجود در کشور

شناسه : 1256 10 خرداد 1396 - 8:02

تاجران و واردکنندگان ایرانی محصولات فولاد تخت، به دلیل شرایط بازار داخلی وجبران این شرایط به دنبال وارد کردن محصولات فولاد تخت با قیمت های پایین تر بودند.

پ
پ

به گفته یکی از تاجران قیمت محصولات در بازار داخلی روز به روز کاهش می یابد و نیز افزود به دلیل فرا رسیدن ماه مبارک رمضان که از روز جمعه ۲۶ می شروع شده و انتخابات ریاست جمهوری در ماه گذشته سبب شده تا میزان تقاضا برای خرید کاهش یابد.

کویل نورد گرم

قیمت پیشنهادی از سوی کشور روسیه شرکت (MMK) به ایران به ازای هر تن فوب آستاراخان کویل نورد گرم ۴۴۶ دلار بوده است. که هزینه حمل و نقل به بندر انزلی ۱۵ الی ۱۶ دلار بر تن خواهد بود که معادل با ۴۶۱ تا ۴۶۲ دلار بر تن سی ار اف است.

ولی با وجود نرخ بالای یورو در مقایسه با دلار قیمتهای پیشنهادی از سوی روسیه به ایران برای خریداران ایرانی در مقایسه با پیشنهاداتی که از سوی قزاقستان دریافت کرده اند، جذاب نبوده است .

و قیمت پیشنهادی برای کویل نورد گرم با ضخامت ۲ میلیمتر از سوی قزاقستان شرکت ArcelorMittal Temirtau به ایران۴۲۰  دلار بر تن فوب آکتائو بوده است .

به نقل از منابع : با توجه به قرار دادی که بین ایران و قزاقستان امضا شده است هزینه حمل بار از اکتائو تا بندر انزلی را ۹ دلار بر تن در نظر گرفته اند.

ارزیابی هفتگی متال بولتن در روز چهارشنبه ۳۱ می برای واردات کویل نورد گرم با ضخامت ۲ میلی متر به ایران را ۴۲۹ تا ۴۶۱ دلار بر تن اعلام کرده که در مقایسه با هفته گذشته و نوسانات قیمت دلار و یورو  با قیمت ۴۳۰ تا ۴۶۶ دلار بر تن سی ار اف ، کاهش قیمت داشته است.

کویل نورد سرد

شرکت قزاقستانی ArcelorMittal Temirtau قیمت هر تن کویل نورد سرد را به ایران ۵۰۰ دلار بر تن فوب اکتائو پیشنهاد داد که معادل با ۵۰۹ دلار برتن سی ار اف خواهد بود و شرکت ArcelorMittal Temirtau  در ازای خرید یک محموله دریایی بزرگ به ازای هرتن ۱۰ دلار تخفیف به ایران خواهد داد ولی با این اوصاف رزرو جدیدی از سوی ایرانی ها در طول هفته گذشته به گوش نرسیده است.

و قیمت پیشنهادی برای کویل نورد سرد از سوی کشور روسیه (شرکت MMK ) به ایران ۴۹۱ دلار بر تن فوب استاراخان بوده است  که معادل با ۵۰۶ تا ۵۰۷ دلار بر تن سی ار اف است.

به گفته یکی از تاجران” روسیه تمایلی به خرید و فروش و بستن قرارداد  با ایران را به دلیل بازار و معاملات خوبی که با دیگر کشورها دارد، ندارد و نیز افزود تامیین کنندگان تمایل داشتند قیمت کویل نورد سرد را در کوتاه مدت افزایش دهند”

ارزیابی هفتگی متال بولتن در روز چهارشنبه ۳۱ می ، برای واردات کویل نورد سرد به ایران را ۴۹۹ تا ۵۰۶ دلار بر تن سی آر اف در نظر گرفتند که نسبت به هفته پیش با قیمت ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار بر تن سی آر اف ، کاهش قیمت داشت است. 

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.