چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ذوب آهن قصد دارد امسال ۴۰ درصد تولید را صادر کند

شناسه : 1298 13 خرداد 1396 - 14:16

در شرایط فعلی که اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی از مهمترین برنامه های کشور است، توجه به صادرات باید در اولویت امور قرار گیرد.

پ
پ

ذوب آهن اصفهان با وجود مشکلات در مرحله عبور از بحران قرار دارد و در سال گذشته کلیه تعهدات این شرکت انجام شده است و از نیمه دوم دی ماه تا آخر سال ۱۳۹۵ تولیدات ذوب آهن به کشورهای حوزه خلیج فارس ، اروپا و …صادر گردیده است .

معاون بازاریابی و فروش شرکت ذوب آهن اصفهان راه یابی محصولات این شرکت به بازارهای اروپایی و در خصوص محموله بارگیری شده از ذوب آهن به اروپا گفت: با تصمیم مدیریت عالی شرکت و انجام بازاریابی محصولات ذوب آهن اصفهان در بازارهای جدید، بازگشت به بازارهای اروپایی در دستور کار قرار گرفت و پس از انجام ممیزی توسط شرکت های کنترل کیفیت جهانی بر روی محصولات طویل ذوب آهن اصفهان و تمدید گواهینامه کمیسیون اروپا قراردادهای اول با چند شرکت اروپایی منعقد گردید.

دشتیانه ادامه داد: در گام نخست فروش ۲هزار تن تیرآهن با طول ۱۲ الی ۱۸ متر معامله شد که در حال بارگیری در کشتی می باشد. همچنین قرارداد فروش ۳ هزار تن تیرآهن بال پهن به بازار اروپا نیز قطعی شده است و مراحل تولید و کنترل کیفیت داخلی را سپری می نماید.

وی افزود : هرچند این میزان صادرات برای شرکت ذوب آهن اصفهان عدد قابل توجهی نمی باشد (با در نظر گرفتن صادرات قریب به ۷۰۰ هزار تنی این شرکت در سال ۱۳۹۵). اما از آنجایی که این محموله به عنوان نمونه ارسال می گردد از اهمیت بالایی برخوردار بود و با در نظر گرفتن کیفیت بالای محصولات این شرکت مطمئنا سفارشات بعدی با تناژهای بالاتری صورت خواهد پذیرفت.

دشتیانه افزود: از سوی دیگر با نگاه به شرایط عرضه شمش چدن در بازارهای جهانی و بویژه اروپا و ارزش افزوده مناسب این محصول ، در سال جاری صادرات شمش چدن به اروپا از جمله برنامه های فروش این شرکت است که در مراحل نهایی عقد قرارداد مربوطه می باشیم.

وی در پاسخ سوال فولادنیوز در خصوص برنامه ریزی میزان صادرات ذوب آهن گفت: برنامه صادرات این شرکت برای سال جاری در حدود ۴۰% کل تولید می باشد. در مورد برنامه ذوب آهن اصفهان برای صادرات لازم به ذکر است که حضور مستمر در بازارهای صادراتی و حفظ و ارتقا حجم صادرات یکی از مهمترین برنامه های این شرکت می باشد که با توجه به شرایط بازار داخلی و خارجی و با اولویت تامین نیاز داخل کشور سعی بر حفظ این درصد صادرات از کل تولید در آینده نیز خواهیم داشت.

معاون بازاریابی و فروش شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: میزان صادرات ذوب آهن اصفهان در سال گذشته قریب به ۷۰۰ هزار تن بود که در حدود ۳۰ درصد کل تولید می باشد. و برنامه صادرات امسال یک میلیون تن است که شامل محصولات نهایی، شمش فولادی و شمش چدن بوده و حدود ۴۰ درصد از کل تولید فعلی است و برای این حجم از صادرات تا ۱۰ درصد احتمال افزایش یا کاهش متصور هستیم.

فولاد نیوز

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.