دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ 11 ذو الحجة 1445 Monday, 17 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش قیمت صادرات کویل نورد سرد چینی و بازار در آرامش

شناسه : 1305 13 خرداد 1396 - 7:38

 افزایش قیمت صادرات کویل نورد سرد چینی و بازار در آرامش

پ
پ

چین/ محصولات تخت

قیمت صادرات کویل نورد سرد چینی به دلیل افزایش ارزش پول کشورشان و افزایش خوش بینانه ارزش سهام در حال افزایش است در حالی که میزان تقاضا برای خرید از سوی کشورهای دیگر رو به کاهش است . 

قیمت پیشنهادی از سوی اکثریت فروشندگان فولاد چینی ۴۸۰ تا ۴۸۵ دلار بر تن فوب برای محموله دریایی ماه جولای بوده است که در مقایسه با دو هفته گذشته ۱۰ تا ۲۰ دلار بر تن افزاش قیمت داشته است .

به گفته شرکت کنندگان در بازار : قیمت پیشنهادی ارائه شده از سوی Baotou Steel material ، ۴۸۰ دلار بر تن فوب بوده است که شرکت های Benxi Steel و Tangshan steel  قیمت ۴۸۵ دلار بر تن فوب را پیشنهاد داده اند .

به گفته منابع بازار : این افزایش قیمت به دلیل  مظنه خوش بینانه ارزش سهام و همچنین افزایش ارزش پول ملی می باشد،  که در این شرایط، خریداران خارجی تقریبا تمایلی به رزرو کردن محصولات چینی علی الخصوص در این شرایط بالا بودن قیمت را  ندارند.

به گفته یکی از تاجران چینی به متال اکسپرت :” بازار صادرات کویل نورد سرد در چین آرام است “

به گفته یکی دیگر از منابع ”  هیچ گونه معاملاتی با این سطح قیمت انجام نشده است  و قیمت های ارائه شده برای خریداران بسیار بالا است “

و تقاضای داخلی با میزان مطلوب فاصله زیادی دارد اما مظنه بازار ثابت است (افت نکرده) که ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه نوردگرم است. درحالی که بیش از دو هفته است که قیمت کویل نورد سرد به ازای پول ملی چین تغییر چندانی نکرده است، اما قیمت آن ۸ دلار به ازای هر تن افزایش داشته است (ناشی از افزایش ارزش یوان در مقابل دلار).

با روند نزولی در بازار فولاد در اواخر ماه ژوئن در چین ، پیش بینی میشود قیمت کویل نورد سرد  برای صادرات کاهش یابد. 

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.