سه شنبه, ۲۲ خرداد , ۱۴۰۳ 5 ذو الحجة 1445 Tuesday, 11 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت اسلب وارداتی آسیا به علت تقاضای ضعیف

شناسه : 1313 14 خرداد 1396 - 16:59

کاهش قیمت اسلب وارداتی آسیا به علت تقاضای ضعیف

پ
پ

به علت فرا رسیدن ماه رمضان در کشورهای اسلامی و همچنین فصل بارندگی در برخی کشورها، قیمت وارداتی اسلب طی هفته گذشته در آسیا با کاهش مواجه شد. شنیده شد دو قرار داد برای ماه جولای با قیمت ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار بر تن (CFR) بسته شده است که یکی در اندونزی با قیمت زیر ۴۰۵ دلار بر تن (CFR) و مربوط به واردات ۴۰۰۰۰ تن محموله از برزیل بوده است (قبلا شایعه شده بود که محموله ۴۰۰۰۰ تنی با قیمت زیر ۴۱۵ دلار بر تن (CFR) از روسیه در ماه جولای وارد خواهد شد که صحیح نبوده است). دومین قرار داد در مالزی منعقد شده و مربوط به ۳۰۰۰۰ تن اسلب با قیمت ۴۰۰ دلار بر تن (CFR) است.

طبق گفته یکی از بازاری های محلی اغلب خریداران با قیمت ۴۰۰ تا ۴۱۰ دلار بر تن خرید خود را انجام داده اند اما هم اکنون قیمت ها به زیر ۴۰۰ دلار بر تن رسیده است. آخرین باری که قیمت ها به این مقدار کاهش یافته بودند در ماه نوامبر بوده است که البته بازار روندی صعودی داشت. جالب است که شایعاتی مبنی بر قبول قیمت ۳۸۰ دلار بر تن توسط تامین کننده برزیلی به گوش می رسد، هرچند که برای فروش به اروپا بوده است و نه آسیا. البته با احتساب قیمت ۳۰ دلار بر تن برای بار بری از برزیل تا آسیا این قیمت معادل ۴۱۰ دلار بر تن می باشد. شنیده شده پیشنهاد روسیه به تایوان ۴۰۰ دلار بر تن می باشد که ۵ تا ۱۰ دلار بر تن کمتر از کشورهایی مثل تایلند و اندونزی است و دلیل این امر هم قیمت کمتر باربری محموله های دریایی از روسیه است.

از آن جا که به علت تعطیلات، حمل و نقل کامیون در جاکارتا و اطراف آن به مدت دو هفته در اواخر ژوئن و اوایل جولای ممنوع خواهد بود انتظار می رود تقاضا برای محصولات فولادی کاهش یابد.

با وجود کاهش، هنوز مشخص نیست قیمت ها در آسیا بیشتر کاهش خواهد یافت یا خیر. طبق گفته یکی از منابع با وجود قیمت تمام شده بیشتر اسلب، کاهش قیمت اسلب بیشتر از بیلت خواهد بود و بنابراین کارخانه هایی که می توانند هر دو را تولید کنند تمایل به تولید بیلت دارند.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.