پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش ۴/۵ درصدی تولید فولاد خام هند در آوریل و می

شناسه : 1430 17 خرداد 1396 - 22:04

افزایش ۴/۵ درصدی تولید فولاد خام هند در آوریل و می

پ
پ

هند در دو ماه آوریل و می ۱۶۳۹۱ میلیون تن فولاد خام تولید نموده است که نسبت به سال گذشته ۴/۵ درصد افزایش داشته است. در ماه می تولید ۸۱۶۳ میلیون تن بوده است که نسبت به سال گذشته ۲/۲ درصد افزایش نشان می دهد. البته نسبت به ماه آوریل کاهش ۰/۸ درصدی مشاهده می شود.

در ماه آوریل و می ۲۰۱۷ شرکت های SAIL، RINL، TSL، Essar، JSWL و JSPL مجموعا ۹۲۹۲ میلیون تن تولید داشته اند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۸ درصد افزایش داشته است.

در این دو ماه تولید محصولات نهایی فولادی جهت فروش از ۱۶۲۴۸ میلیون تن در سال گذشته به ۱۷۵۴۶ میلیون تن رسیده که رشد ۶/۷ درصدی را نشان می دهد. در ماه می رشد ثبت شده ۴/۴ درصد است که مربوط به ۹۰۶۶ میلیون تن محصول تولیدی جهت فروش می باشد.

آمار نشان می دهد هند در زمینه صادرات عملکرد مناسبی داشته است.

صادرات محصولات نهایی فولادی ۶۹ درصد افزایش نسبت به ۰/۶۴۱ میلیون تن در می داشته است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۰/۳۷۹ میلیون تن بوده است. البته نسبت به آوریل امسال کاهش ۱۴ درصدی مشاهده می شود.

واردات نیز از ۰/۵۴۵ میلیون تن در می ۲۰۱۶ به ۰/۵۵۸ میلیون تن در می ۲۰۱۷ رسیده است که ۲/۴ درصد رشد را نشان می دهد.

با توجه به کاهش ۱۱/۴ درصدی واردات و افزایش ۱۰۳ درصدی صادرات، هند همچنان در می صادر کننده محصولات نهایی فولاد تلقی می شود. مصرف محصولات نهایی فولاد در ماه آوریل و می ۱۳۱۸۵ میلیون تن بوده است که ناشی از افزایش تولید جهت فروش، نسبت به سال گذشته ۴/۲ درصد رشد نشان می دهد.

دولت در تلاش است ظرفیت تولید داخلی را افزایش دهد. در سیاست جدید کابینه، تا سال ۲۰۳۰ میلادی ظرفیت تولید به ۳۰۰ میلیون تن خواهد رسید.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.