پنجشنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ 10 شوال 1445 Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تسهیل محدودیت‌های بندر ابوظبی برای نفت‌کش‌های قطر

شناسه : 1445 18 خرداد 1396 - 9:25

مقامات بندر نفت ابوظبی محدودیت‌ها برای نفت‌کش‌های حامل نفت که از مبدا یا به مقصد ابوظبی تردد می‌کنند را تسهیل کردند.

پ
پ

منابع صنعتی و کشتیرانی به رویترز گفتند: سازمان بنادر نفت ابوظبی با صدور بخشنامه جدیدی، محدودیت‌های قبلی برای کشتی‌های غیرقطری یا حامل پرچم این کشور و کشتی‌هایی که از مبدا یا به مقصد قطر حرکت می‌کنند را حذف کرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، به گفته یک کارگزار کشتی در سنگاپور، این اقدام امکان بارگیری مجدد محموله‌های نفتی را فراهم می‌کند.
به گفته یک منبع آگاه خاورمیانه ای، هیچ اطلاعیه رسمی درباره توقف بارگیری مجدد محموله‌های نفتی وجود نداشته است.
بر اساس این بخشنامه، ممنوعیتی که برای کشتی‌های حامل پرچم قطر یا کشتی‌هایی که در مالکیت شرکت‌ها یا شهروندان قطری هستند، به قوت خود باقی است.
اما با توجه به اینکه کشتی‌های معدودی حامل پرچم قطر یا در مالکیت قطری‌ها هستند، این ممنوعیت بعید است مانند بخشنامه قبلی تاثیر بزرگی بر بازار داشته باشد.
رویترز روز چهارشنبه گزارش کرده بوده که دو نفت‌کش غول پیکر که هر یک می‌توانند حداکثر دو میلیون بشکه نفت حمل کنند، روز چهارشنبه گرید نفت ابوظبی را بارگیری کردند در حالیکه در ابتدای سفرشان، به بارگیری نفت قطر اقدام کرده بودند.
سازمان بنادر عربستان سعودی روز دوشنبه در حساب توییتری خود اعلام کرده بود ورود کشتی‌های حامل پرچم قطر یا کشتی‌هایی که تحت مالکیت شرکت‌ها یا شهروندان قطری قرار دارند به بنادر این کشور ممنوع است و همچنین کالاهای قطری اجازه تخلیه در بنادر سعودی را نخواهند داشت.
بر اساس گزارش رویترز، عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین روز دوشنبه با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک‌شان با این کشور را قطع کرده و همه راه‌های ارتباطی هوایی، زمینی و دریایی با دوحه را مسدود کردند.

 

 

بهروز یحیی شیبانی-آرتان پرس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.