افزونه جلالی را نصب کنید. 16 شوال 1443 Tuesday, 17 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

هیچ خبر خوشی برای بازار قراضه فولاد زنگ نزن ایالات متحده وجود ندارد

شناسه : 1482 17 خرداد 1396 - 17:45

هیچ خبر خوشی برای بازار قراضه فولاد زنگ نزن ایالات متحده وجود ندارد

پ
پ

خبر بد این است که بنا به گفته فعالان بازار، هیچ خبر خوشی در باره افق بازار قراضه ایالات متحده وجود ندارد. از ابتدای ژوئن میزان تا به حال میزان تقاضا افت داشته است و بنا به گفته ها این وضعیت در ژوئیه بدتر نیز خواهد شد. یکی از بازرگانان گفت” آنطور که شنیده ایم شرایط در تابستان بدتر خواهد شد”. او ادامه داد که “تا زمانی که این جریان تغییر نکند ما در مورد قیمت خرید محافظه کارتر خواهیم بود. تا جایی که بتوانیم با فروش قراضه های خود از ضرر بیشتر جلوگیری میکنیم. الان وقت خوبی برای تعطیلات است” او همچنین گفت “بنظر می رسد در تابستان موج ایده آلی برای خریداران ایجاد می شود تا بتوانندقیمت ها را پایین بیاورند”

ارزیابی انتشارات AMM متال بولتن از خرید قیمت کارگزار/پردازنده در پیتسبورگ نشان داد که قیمت قراضه جامد گرید فولاد زنگ نزن ۳۱۶ با ۳ سنت کاهش به ۶۲-۶۶ سنت بر پوند رسیده است(۱۴۷۸-۱۳۸۹ دلار برتن) رسیده است و قیمت قراضه جامد گرید ۳۰۴ نیز با ۴ سنت کاهش پایین ترین قیمت و ۳ سنت کاهش در بالاترین قیمت به ۴۶-۵۱ سنت بر پوند (۱۱۴۲-۱۰۳۰دلار برتن)رسیده است.  قیمت قراضه تراشکاری ۳۰۴ نیز با ۲ سنت کاهش به ۴۲-۴۵ سنت بر پوند(۱۰۰۸-۹۴۱دلار برتن) رسیده است.

در میان شایعات مبتنی بر فروپاشی و افت شدید بازار کروم، گریدهای فریتی تغییرات کمی داشته اند. به گفته یکی از فعالان بازار فولاد زنگ نزن”به نظر می رسد قیمت فولاد زنگ نزن بیشتر از اینکه ناشی از افت قیمت کروم و بدتر شدن تقاضای داخلی از ماه ژوئیه باشد، مبتنی بر شایعات است.”

قیمت قراضه جامد گرید ۴۳۰ با دو سنت افت در بازه بالایی قیمت به محدوده ۱۶-۲۰ سنت بر پوند(۴۴۸-۳۵۸ دلار بر تن) رسیده است. در حالیکه کی قیمت قراضه ماشین کاری یک پنی افت داشته و به محدوده ۱۱-۱۵ سنت بر پوند(۳۳۶-۲۴۶ دلار بر تن) رسیده است. به همین صورت قراضه جامد گرید ۴۰۹ نیز بدون تغییر در بازه قیمتی ۱۵-۱۷ سنت بر پوند معامله گردید در حالی که قیمت قراضه ماشین کاری گرید ۴۰۹ در کمینه بازه یک پنی کاهش داشت و به ۱۱-۱۲ سنت بر پوند (۲۶۹-۲۴۶ دلار بر تن) رسید.

برای ۷ ژوئن قیمت قرارداد نیکل نقد در بخش رسمی LME در ۸۸۷۰ دلار برتن بسته شد(۰۲/۴دلار برتن) که نسبت به هفته پیش ۷/۰% افزایش داشت. قیمت هفته قبل ۴ دلار بر پوند بوده است. برای آغاز روز کاری چهارشنبه بازارهای سهام نیکل LME در ۳۷۹۵۷۲ تن باز شد که نسبت به ۳۱ ماه مه، که در ۳۸۴۹۶۶ بسته شده بود به میزان ۵۳۹۴ تن افت کرده است.

امین بیات کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.