افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ذو القعدة 1444 Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ادامه کاهش قیمت محصولات تخت فولادی ترکیه

شناسه : 1500 20 خرداد 1396 - 8:36

ادامه کاهش قیمت محصولات تخت فولادی ترکیه

پ
پ

در ماه می کاهش قیمت محصولات تخت فولادی ترکیه در اثر تقاضای متوسط ادامه یافت. انتظار می رود در ژوئن نیز بازار به علت ماه مبارک رمضان و عید فطر زیاد مساعد نباشد. اغلب تولید کنندگان سفارشات برای جولای را پذیرفته اند.

طبق بررسی ها تولید فولاد در بازه ژانویه تا آوریل افزایش یافته است اما مصرف آن کاهش یافته است. در این بازه مصرف محصولات تخت فولادی ۵/۵۱ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱/۲ درصد کاهش یافته است. تولید نیز با رشد ۲۸/۲ درصدی به ۴/۲۳ میلیون تن رسیده است.

قیمت های داخلی

کویل نورد سرد و گرم

طبق بررسی ها قیمت داخلی کویل نورد گرم در ۲۶ می ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار بر تن (EXW) بود که نسبت به ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار بر تن (EXW) هفته قبل کاهش یافته است.

قیمت کویل نورد سرد نیز ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار بر تن (EXW) بود در حالی که در هفته قبل قیمت بین ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار بر تن (EXW) متغیر بود.

طبق گفته یکی از تجار ((انتظار می رود قیمت ها بالا برود و تقاضا معمولی است)). البته یکی دیگر از تجار اذعان داشت ((با وجود شایعات مبنی بر افزایش قیمت، من فکر نمی کنم این اتفاق رخ دهد)).

کویل پوشش دار

بعد از کاهش شدید در ماه آوریل، در ماه می قیمت مویل پوشش دار به آرامی افزایش یافت. تقاضای فولاد پوشش دار متوسط باقی ماند.

تقاضای کویل گالوانیزه نورد گرم در اروپا و آمریکا به علت قیمت های رقابتی هند زیاد شدید نیست. طبق گفته یکی از تولید کنندگان در ۱۵ می ((بازار متعادل است و تقاضا متوسط و صادرات کند است به خصوص به آمریکا)).

طبق بررسی ها قیمت داخلی گالوانیزه گرم ۰/۵ میلی متری ترکیه در ۲۶ می ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار بر تن (EXW) بود در حالی که هفته گذشته ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار بر تن (EXW) بود.

همچنین قیمت آهن گالوانیزه و رنگ شده ۰/۵ میلی متری با کد رنگ ۹۰۰۲ در ۲۶ می بین ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار بر تن (EXW) بود در حالی که در ۲۸ آوریل ۷۷۰ تا ۸۰۰ دلار بر تن (EXW) بود.

قیمت های وارداتی

چندین قرارداد کویل نورد گرم از اوکراین و روسیه در ماه می امضا شد اما خبری از قرارداد کویل نورد سرد شنیده نشد. قیمت قرارداد با اوکراین ۴۵۵ تا ۴۶۰ دلار بر تن (CFR) بود.

طبق بررسی ها قیمت کویل نورد گرم وارداتی ترکیه در ۲۶ می ۴۴۵ تا ۴۷۰ دلار بر تن (CFR) بود که نسبت به ۴۶۰ تا ۴۸۰ دلار بر تن (CFR) در ۲۸ آوریل کاهش یافته است.

قیمت کویل نورد گرم نیز از ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار بر تن (CFR) در ۲۸ آوریل به۵۲۰ تا ۵۲۵ دلار بر تن (CFR) رسید.

انتظار می رود قیمت پیشنهادی از کشورهای مستقل مشترک المنافع ۵ تا ۱۰ دلار بر تن افزایش یابد.

صادرات کویل نورد گرم

در آوریل تقاضای کویل نورد گرم در اروپا کاهش یافت زیرا قیمت های پیشنهادی ترکیه از رقبای اروپایی بیشتر بود. ترکیه در اواخر ماه می ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تن کویل نورد گرم با قیمت ۴۷۰ تا ۴۸۰ دلار بر تن (FOB) به ترکیه فروخت. قیمت پیشنهادی ترکیه ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار بر تن (FOB) بود. انتظار می رود قیمت در اروپا افزایش یابد اما تقاضا کمتر شود.

طبق بررسی ها قیمت صادراتی کویل نورد گرم ترکیه در ۲۶ می ۴۷۰ تا ۴۸۰ دلار بر تن (FOB) بود در حالی که در ۲۸ آوریل ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار بر تن (FOB) بود.

صادرات و واردات محصولات تخت فولادی

در آوریل ۲۰۱۷ صادرات محصولات تخت فولادی ۴۴۴۸۹۶ تن بود که نسبت به آوریل ۲۰۱۶ ۹۳/۱۶ درصد رشد داشت. در این میان ۲۹۸۰۲۴ تن کویل نورد گرم وجود داشت که نسبت به آوریل سال قبل ۶۶/۸۶ درصد رشد داشت.

در آوریل ۲۰۱۷ واردات محصولات تخت فولادی ۶۲۷۱۸۶ تن بود که نسبت به مدت مشابه ۲۰۱۶، ۲۰/۵۸ درصد کاهش داشت. در این میان سهم کویل نورد گرم ۲۹۸۰۲۴ تن بود که نسبت به آوریل سال قبل ۹/۱۲ درصد کاهش داشت.

در ماه می تایلند قوانین ضد ارزان فروشی بر واردات محصولات تخت نورد گرم از برزیل، ترکیه و ایران وضع نمود. عوارض واردات از شرکت های ترکیه ای اردمیر و ایزدمیر از ۲۸/۳۴ درصد به ۲۷/۲۷ درصد رسید در حالی که برای سایر شرکت ها از از ۳۸/۵۲ درصد به ۳۸/۲۳ درصد رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.