شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تحت فشار قرار گرفتن بازار واردات میل گرد سنگاپور

شناسه : 1501 20 خرداد 1396 - 8:43

تحت فشار قرار گرفتن بازار واردات میل گرد سنگاپور

پ
پ

 

وارد کنندگان میل گرد سنگاپور در هفته گذشته به علت تحت تاثیر قرار گرفتن قیمت ها توسط شایعه ای مبنی بر محموله فروخته نشده ترکیه خارج از بازار بودند.

طبق بررسی ها قیمت میل گرد وارداتی جنوب شرق آسیا در ۵ ژوئن ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار بر تن (CFR) بود. شنیده شد یک شرکت تجاری محموله ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تنی میل گرد چینی مربوط به ژوئن را در انتهای هفته گذشته با قیمت ۴۳۵ دلار بر تن (CFR) فروخته است. این در حالی است که قیمت پیشنهادی کارخانه های چینی در حال افزایش به حدود ۴۶۵ دلار بر تن (CFR) می باشد.

پس از امضای این قرارداد تعداد بیشتری از تجار تصمیم به ریسک فروش محموله های آگوست خود به قیمت ۴۳۵ تا ۴۴۰ دلار بر تن(CFR) نمودند.

محموله ترکیه ای

شایعه محموله بزرگ فروخته نشده ترکیه ای که انتظار می رود در انتهای این ماه برسد تمایل به خرید را در سنگاپور تحت تاثیر قرار داده است.

خبرهای تایید نشده ای مبنی بر فروش قسمتی از محموله با قیمت پایین ۴۱۰ دلار بر تن (CFR) وجود دارد که پایین تر از قیمت امضا شده شرکت تجاری برای مواد ترکیه ای می باشد.

البته یکی از منابع در سنگاپور اذعان داشت این اطلاعات غلط است. دو منبع بازاری دیگر اعلام کردند خریداران اصلی برای محموله ترکیه ای قیمت ۴۱۰ دلار بر تن (CFR) را پیشنهاد داده اند اما مشخص نیست که شرکت تجاری این قیمت را بپذیرد.

به گفته یکی دیگر از منابع ((خریداران تلاش می کنند تامین کننده را در فشار بگذارند)).

با ادامه رکود فعالیت های ساختمانی در بخش خصوصی، قیمت فروش میل گرد ماه گذشته به قیمت پایین ۳۹۸ تا ۴۰۵ دلار بر تن رسید. به گفته یکی از منابع بسته به پروژه و کیفیت جنس، قیمت فروش به ۴۲۷ دلار بر تن رسیده است. وی افزود ((البته هنوز پروژه هایی با قیمت ۳۹۸ تا ۴۰۵ دلار بر تن وجود دارد)).

محمد امین رزمجو، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.