جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

فولاد خوزستان رکود تولید شمش فولاد را به نام خود ثبت کرد

شناسه : 1509 20 خرداد 1396 - 12:00

فولادنیوز: شرکت فولاد خوزستان سال گذشته با تولید ۳ میلیون و۶۰۰ هزار تن شمش فولادی رکورد تولید سالیانه از ابتدای راه اندازی این شرکت را به ثبت رساند.

پ
پ

به گزارش فولادنیوز،‌ این شرکت در گزارش عملکرد سال ۱۳۹۵ خود همچنین از برنامه افزایش تولید به ۳میلیون و ۷۰۰ هزار تن تا پایان سال جاری خبر داد. تولید شمش فولادی این شرکت از ۳ میلیون و ۴۳۹ هزار تن در سال ۱۳۹۴ به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶می رسد که حاکی از رشد ۷.۶درصدی در این دوره ۲ ساله است.

رکورد صادرات

صادرات یک میلیون و ۸۹۹ هزار تن شمش فولادی به ارزش ۶۳۰ میلیون دلار و ثبت رکورد صادرات محصولات و رشد ۵۰ درصدی ارزش نسبت به سال ۱۳۹۴ از اقدامات مهم در حوزه صادرات این شرکت است. سال ۹۴ میزان صادرات شرکت فولاد خوزستان به یک میلیون و ۳۶۴ هزار تن رسیده بود.

بیشترین میزان صادرات با ۴۴۸ هزار و ۸۱۹ تن به کشور تایلند و سپس به ترتیب به کشور های امارات، اردن، عمان، تایوان، برزیل، مصر، بنگلادش، اندونزی، ترکیه،کانادا و هند بوده است.

این شرکت با اولویت تامین نیاز کارخانه های نوردی داخلی و در راستای توسعه صادرات غیرنفتی اقداماتی انجام داده و نقش بارزی را در مثبت کردن تراز تجاری کشور طی سال ۱۳۹۵ ایفا کرده است.

از جمله این دستاوردها در سال ۱۳۹۵ اقداماتی همچون تحقق ۳ برابری سود پس از کسر مالیات سال ۹۵ نسبت به سال پیش از آن به میزان ۶هزار و ۷۴۳ میلیارد ریال، ارتقا سرانه و بهره وری نیروی انسانی به میزان ۱۱ درصد در سال ۹۵ نسبت به سال ماقبل آن و ارائه به موقع و شفاف اطلاعات مالی شرکت به سهامداران از طریق سامانه کدال بورس اوراق بهادار است.

شرکت فولاد خوزستان در سال ۱۳۶۸ با سرمایه گذاری ۱۴هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالیانه۳ میلیون و ۷۰۰هزار تن شمش فولاد به بهره برداری رسید.

از جمله ظرفیت های این شرکت می توان به نیروی انسانی متخصص و خلاق، دسترسی مناسب به منابع انرژی وآب لازم جهت تداوم تولید و اجرای طرح های توسعه، دسترسی آسان و اقتصادی به آب های بین المللی و برخورداری از اسکله اختصاصی جهت واردات و صادرات، بازارها ی هدف استثنایی جهت اجرای طرح های استراتژیک و مجاورت با مشتریان کلیدی، تجارب ارزنده در بومی سازی فن آوری و استقرار نظام های مدیریتی اشاره کرد.

این شرکت تنها شرکت فولادساز دریافت کننده تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کنندگان در کشور طی ۵ سال متوالی و همچنین کسب تندیس سیمین جایزه مالی تعالی سازمانی برای پنجمین سال متوالی و حائز بالاترین سطح تعالی در کشور است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.