سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ 14 ذو القعدة 1445 Tuesday, 21 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تعادل بازار بیلت کشورهای مستقل مشترک المنافع

شناسه : 1557 21 خرداد 1396 - 22:26

تعادل بازار بیلت کشورهای مستقل مشترک المنافع

پ
پ

بازار صادرات بیلت کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) از لحاظ تقاضا و قیمت در تعادل مانده است. تمایل به خرید عمدتا در شمال آفریقاست هرچند فروش گاه به گاه به ترکیه نیز وجود دارد. انتظار می رود در اواسط ماه کارخانه های CIS قراردادهایی با قیمت مناسب داشته باشند.

در اوایل ژوئن قیمت های بیلت CIS بین ۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار بر تن (فوب دریای سیاه) بود که در طول ماه تغییر چندانی نداشت. در ابتدای این هفته یک تولید کننده اوکراینی ۲۰۰۰۰ تن بیلت برای جولای را به یک تاجر به قیمت زیر ۳۹۰ دلار بر تن فوب دریای آزوف فروخت. چند روز بعد نیز قرارداد ۱۰۰۰۰ تن با یک کارخانه به قیمت ۳۹۲ دلار بر تن فوب دریای آزوف بسته شد. یک محموله بیلت روسی به قیمت ۳۹۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه به الجزایر فروخته شد. در همین زمان اغلب تولیدکنندگان پیشنهاد ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه را ارائه کردند. به گفته یکی از منابع ((در حال حاضر تهیه مواد دشوار است. من پیشنهاد ۳۹۵ دلار بر تن فوب به یک کارخانه دادم اما آن ها نپذیرفتند)).

مصر همچنان صریح ترین فعالیت خرید را نشان می دهد. در هفته گذشته شرکت های تجاری حدود ۵۰۰۰۰ تن محموله با قیمت ۴۱۳ تا ۴۱۷ دلار بر تن سی اف آر به بازار فروختند. هم اکنون پیشنهادها بالای ۴۲۰ دلار بر تن سی اف آر هستند. طبق گفته یکی از منابع ((با توجه به تحولات مثبت در بازار محصولات طویل فولادی، تمایل به خرید مناسب خواهد بود)).

خریداران ترکیه ای به قرارداد خرید آهن قراضه ادامه می دهند. این هفته قیمت بیلت CIS بر ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار بر تن سی اف آر ثابت ماند و شنیده شد یک قرارداد به قیمت کمتر از ۴۱۰ دلار بر تن سی اف آر انجام شده است. یکی از بازاریان اعلام کرد ((به نظر پرس و جو ها در هفته بعد افزایش می یابد. هم اکنون همه تحولات آهن قراضه را تماشا می کنند)).

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.