چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

قیمت بیلت فولادی تولید داخل در هندوستان برخلاف مهار عرضه ای مختصرا افزایش یافته است

شناسه : 1563 22 خرداد 1396 - 4:39

قیمت بیلت فولادی محلی در هندوستان طی هفته ی گذشته برخلاف مهار عرضه ای و اسنحلامات کمتر در بخش فولاد طویل مختصرا افزایش داشته است.

پ
پ

 بیلت فولادی ثانویه محلی در هندوستان که عمداتا از طریق کوره ی القای الکتریکی تولید می شود قیمت هفتگی تمام شده ۳۹۲-۳۹۷ دلار به ازای هر تن اکس-میل را دارد که تقریبا ۵ دلار در هر تن افزایش یافته که با قیمت ۳۸۸-۳۹۲ به ازای هر تن اکس میل هفته قبل مقایسه می شود.

طبق منبعی از فولاد ثانویه، تقاضا طی این هفته آرام شده است زیرا کساد عرضه ای محصولات تمام شده فولادی وجود داشته است.
یکی از صاحب منصبان یک کارخانه بیلت در چتیسگر واقع دردولت مرکزی هندوستان اعلام نمود: در این وقت از سال تناژ ذخایر بیلت به طور کلی از محصولات تمام شده ای مانند میلگرد کاهش داشته است.
تقاضای میلگرد معمولا در فصل بارانی (از ژوئن تا سپتامبر) آرام شده است، زیرا فعالیت تولید آهسته شده است. با این وجود در این هفته ی جاری قیمت های محصولات فولادی ثانویه در مراکز تولیدی هندوستان حداقل به ازای هر تن ۶ دلار افزایش داشته است که هرتن اکس میل ۴۱۹-۴۲۶ دلار می باشد که هفته ی قبل هر تن اکس میل ۴۱۲-۴۱۹ دلار بود.
طبق گفته یکی از صاحب منصبان در یک کارخانه میلگرد، قیمت های فولاد طویل به علت مقادیر اندک تولید کاهش نیافته است. چون درخواست محصولات طویل در فصل بارانی کاهش می یابد، درحال حاضر تولیدکنندگان بیلت مقیاس بزرگ احتمالا بیلت هایی را جهت صادرات ارائه دهند که حداقل از دو کارخانه بزرگ آن انتظار می رود از هفته بعد آغاز کند.
به گفته سهامداران بازار یکی از کارخانه ها ۲۵۰۰۰ تن بیلت برای محموله دریایی ارائه خواهد داد.
یک مقام عالی رتبه در بخش کارخانه جات گفت قیمت صادرات هر تن فوب حداقل ۴۰۰ دلار قابل وصول بود.
با این وجود سهامداران بازار اعلام کردند خریداران بیشتر از ۳۸۵-۳۹۰ دلار هر تن فوب پیشنهاد نخواهند کرد زیرا انتظار می رود قیمت های بین المللی بیلت طی ماه های آینده کاهش یابد.

 

سعید علیپور دانشجوی ارشد دانشگاه صنعتی شریف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.