سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

نفت سبک و سنگین ایران کف قیمت بازار معامله می‌شود

شناسه : 1595 22 خرداد 1396 - 22:14

 نفت سبک و سنگین ایران کف قیمت بازار معامله می شود/ کاهش ۲۰ میلیارد تومانی درآمد روزانه فروش نفت

پ
پ

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، در ادامه سقوط آزاد قیمت نفت در بازارهای چهار گوشه جهان، قیمت نفت سبک و سنگین صادراتی ایران هم در معاملات منتهی به دوم ژوئن بیش از دو دلار و ۵۰ سنت کاهش یافته است.

 بر این اساس متوسط قیمت هر بشکه نفت سبک صادراتی ایران با ثبت ۲ دلار و ۷۷ سنت کاهش در محدوده ۴۶ دلار و ۹۴ سنت و قیمت نفت سنگین صادراتی ایران هم با ثبت ۲ دلار و ۴۷ سنت در محدوده ۴۸ دلار و ۳۶ سنت در بازار معامله شده است.

 علاوه بر این از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون متوسط قیمت فروش هر بشکه نفت سبک ایران ۵۰ دلار و ۱۴ سنت و متوسط قیمت فروش هر بشکه نفت سنگین ایران ۵۰ دلار و ۹۵ سنت بوده است.

 نکته قابل توجه آن است که در معاملات منتهی به دوم ژوئن، نفت سبک صادراتی ایران در کنار نفت برنت دریای شمال بالاترین میزان کاهش قیمت را تجربه کرده اند.

 با یک محاسبه ساده و احتساب دلار ۳۷۰۰ تومان و صادرات روزانه ۲ میلیون بشکه نفت خام، در طول یک هفته گذشته تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از ۲۰ میلیارد تومان درآمد فروش نفت ایران کاهش یافته است.

 به گزارش انرژی نیوز، افزایش ذخایر تجاری نفت، تعداد دکل های فعال حفاری و افزایش تولید نفت آمریکا مهمترین عامل کاهش قیمت نفت به شمار می رود و در این این عوامل افزایش تولید نفت نیجریه، لیبی و دریای شمال و کاهش اختلاف نفت برنت و دوبی که منجر به کاهش تقاضا برای نفت های منطقه خلیج فارس شده از دیگر عوامل کاهش قیمت به شمار می رود.

منبع: انرژی نیوز

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.