شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افت قیمت صادرات کویل نورد گرم آمریکای لاتین به دلیل رقابت با قیمتهای پیشنهادی از سوی کشور چین

شناسه : 1615 19 خرداد 1396 - 7:45

این هفته تولییدکنندگان آمریکای لاتین به دلیل مواجه شدن با بازار رقابتی با کشور چین قیمت صادرات کویل نورد گرم را کاهش دادند.

پ
پ

 

در روز جمعه ۹ ژوئن، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای صادرات کویل نورد گرم آمریکای لاتین ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار بر تن فوب بوده که در مقایسه با گذشته با قیمت ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار بر تن فوب ، افت قیمت داشته است.

و قیمت های پیشنهادی برای چندین ماه بدون تغییر باقی مانده بود و ارائه قیمت های پیشنهادی برای صادرات کویل نورد گرم در بازار شنیده نشده بود.

شرکت های برزیلی قیمت هر تن کویل نورد گرم را ۴۳۰ دلار به کشورهای آمریکای جنوبی یشنهاد دادند اگرچه هنوز معامله ای در این زمینه به گوش نمیرسد و در این شرایط به دلیل شرایط رقابتی در بازار و ارائه قیمت های پیشنهادی پایین تر از سوی کشور چین ، قیمت های پیشنهادی خود را کاهش دادند.

در روز جمعه ، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای واردات کویل نورد گرم به آمریکای جنوبی ۴۶۰ تا ۴۷۰ دلار بر تن سی اف ار بوده است که در مقایسه با هفته گذشته با قیمت ۴۷۰ تا ۴۹۰ دلار بر تن سی اف ار افت قیمت نیز داشته است .

و به گفته یکی از منابع ” شرکت های برزیلی  مصمم به رقابت با تولییدکنندگان چینی هستند.”

و قیمت دیگری که برای صادرات کویل نورد گرم از سوی کشور برزیل به امارت متحده عربی به گوش میرسد ۴۷۰ دلار بر تن سی اف ار می باشد.

و دلیل دیگر برای  کاهش قیمت صادرات محصولات کویل نورد گرم در کشور برزیل ، بازار ضعیف و تقاضا کم در بازار داخلی بوده است . به گفته یکی دیگر از منابع ” تقاضا کم است اما کارخانه ها باید مطابق ظرفیت خود تولید کنند “

در همین شرایط شرکت های برزیلی به ارائه دادن پیشنهاد قیمت برای  محصولات کویل نورد سرد و ورق به مشتریان اروپایی ادامه دادند.

 و در نتیجه افزایشی در اختلاف قیمت برای قیمت صادرات محصولات کویل نورد گرم و دو محصول دیگر(ورق و کویل نورد سرد ) وجود داشت.

و در تاریخ ۹ ژوئن،  ارزیابی هفتگی متال بولتن برای کویل نورد سرد و ورق های سنگین آمریکا لاتین بدون تغییر نسبت به هفته گذشته به ترتیب ۵۵۵ تا ۵۶۵ و ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار بر تن فوب بوده است .

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.