شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

اونس چشم انتظار بیانیه فدرال رزرو

شناسه : 1630 24 خرداد 1396 - 6:44

نشست ماه ژوئن کمیته بازار آزاد فدرال رزرو امشب با انتشار بیانیه ;ای به کار خود پایان خواهد داد. از همین رو، بازارهای سه ;شنبه یا حالت انتظاری داشتند یا به تصور افزایش نرخ ;های بهره در آمریکا نوسان می ;کردند.

پ
پ

انتظار برای تشدید انقباض پولی، صبح روز گذشته دلار را گران ;تر و طلا را ارزان ;تر کرد؛ چه افزایش نرخ ;های بهره از سوی بانک مرکزی ایالات ;متحده تصویب شود و چه نشود، لحن بیانیه امشب به ;شدت دیده ;بانی خواهد شد تا چشم ;انداز روشن ;تری درباره سیاست پولی فدرال رزرو در دسترس باشد.شاخص دلار که دوشنبه تا عدد ۱۳/ ۹۷ واحد افت کرده بود، صبح روز سه ;شنبه رشد را تجربه کرد تا اونس طلا که دوشنبه تحت فشار قرار گرفته بود، تحت فشار بماند. اونس طلا که هفته گذشته روی بهای ۱۲۶۶ دلار ایستاده بود، دوشنبه با وجود تجربه محدوده ۱۲۷۰ دلاری، به بهای نهایی ۱۲۶۵ دلار رضایت داد. فشار دلار، روز سه ;شنبه نیز طلا را تحت فشار نگه داشت و این در حالی بود که بهای نفت خام در حال رشد بود. به گزارش دنیای اقتصاد، بهایی که تا ساعت ۷ عصر روز گذشته برای اونس طلا ثبت شد، ۱۲۶۲ دلار بود؛ گرچه هم ;اکنون که شما این گزارش را می ;خوانید ممکن است قیمت متفاوتی به ;عنوان قیمت نهایی دومین روز کاری دومین هفته ژوئن رقم خورده باشد.

انقباض فدرال
فدرال رزرو ایالات ;متحده در نشستی که امشب پایان می ;گیرد، احتمالا با اشاره به اعتماد به روند رشد تورم – تا نرخ هدف ۲ درصدی- نرخ بهره وجوه فدرال را ۲۵/ ۰ درصد دیگر افزایش خواهد داد. چنین انقباضی می ;تواند به رشد دلار و افت طلا بینجامد. با این همه، این رشد ممکن است آخرین رشد نرخ ;های بهره در سال ۲۰۱۷ باشد و این می ;تواند در ادامه سال، روندها را متاثر کند. اگر در نشست ژوئن، شاهد افزایش نرخ ;های بهره باشیم، این تنها چهارمین انقباض پولی پس از بحران مالی سال ;های ۲۰۰۸-۲۰۰۷ خواهد بود. فدرال رزرو در آخرین نشست خود در سال ۲۰۱۶ از احتمال ۳ بار افزایش نرخ ;های بهره در سال ۲۰۱۷ سخن گفته بود؛ اما حالا برخی معتقدند که ممکن است دیگر تا پایان سال جاری میلادی، شاهد انقباض پولی نباشند. پیشتر مقبول بودن نرخ تورم و افت نرخ بیکاری به کف ۱۶ ساله، چشم ;انداز خوبی را از بزرگ ;ترین اقتصاد جهان ترسیم کرده بود؛ اما حالا با آنکه نرخ تورم به ۳/ ۴ درصد کاهش یافته، تورم ماه به ماه به حدود ۵/ ۱ درصد افت کرده است. حالا اگر چرخه ;ای که از دسامبر ۲۰۱۵ آغاز شد، با انقباضی دیگر تشدید شود، ; عمده توجه ;ها به سیاست پولی ماه ;های آینده جلب خواهد شد. اشاره به بهبود وضعیت اقتصادی در بیانیه فدرال رزرو می ;تواند بازارهای جهانی را خوش بین کند؛ اما سرعت انقباض و اشاره احتمالی به موانع پیش ;رو نیز مهم است.

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین

بهروز یحیی شیبانی-آرتان پرس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.