افزونه جلالی را نصب کنید. 8 ربيع أول 1445 Friday, 22 September , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ثبات قیمت صادرات شمش بیلت در بازار کشورهای مستقل مشترک المنافع با حمایت و فعالیت خریداران در شمال آفریقا

شناسه : 1643 22 خرداد 1396 - 11:17

با توجه به گفته های منابع به متال بولتن ، قیمت صادرات شمش بیلت در بازار کشورهای مستقل مشترک المنافع در طول هفته گذشته با حمایت و فعالیت خریداران در شمال آفریقا با وجود ماه رمضان بدون تغییر باقی مانده بود .

پ
پ

با توجه به گفته های منابع به متال بولتن ، قیمت صادرات شمش بیلت در بازار کشورهای مستقل مشترک المنافع در طول هفته گذشته با حمایت و فعالیت خریداران در شمال آفریقا با وجود ماه رمضان بدون تغییر باقی مانده بود .

در روز دوشنبه ۱۲ ژوئن ، شاخص ارزیابی متال بولتن برای شمش بیلت کشورهای مستقل مشترک المنافع ۳۹۶ دلار بر تن فوب دریای سیاه بوده که در مقایسه با هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است .

فعالیت و خرید عمدتا در بازار کشور مصر متمرکز شده بود جایی که اخیرا تقاضا برای خرید محصولات طویل بهبود یافته است.

و در هفته گذشته کشور مصر عوارض ضد دامپینگ را در برابر میلگردهای واردشده از ترکیه ، چین و اوکراین  را که انتظار میرفت منجر به واردات شمش بیلت بیشتر شود را اعلام کرد.

به گفته منابع به متال بولتن ، در هفته گذشته چندین معامله برای شمش های بیلت کشورهای مستقل مشترک المنافع  از سوی کشور مصر با قیمت حدودی ۴۱۵ دلار بر تن سی اف ار صورت گرفت و نیز اشاره کرد  که حمل و نقل بسیار سریع بوده است .

و به گفته منابع هزینه حمل و نقل به کشور مصر حدود ۲۰ دلار بر تن تخمین زده شد.

 و مشتریان الجزایر ۱۰ هزار تن از شمش بیلت را با قیمت ۴۱۵ دلار بر تن سی اف ار از روسیه خریداری کردند و به گفته منابع هزینه حمل و نقل ۲۰ دلار  بر تن بوده است.

که در این شرایط خریداران ترکی تمایل کمتری به خرید شمش بیلت نشان دادند و اولویت اولشان خرید قراضه بوده است.

و به گفته یکی دیگر از منابع یک محموله با قیمت ۴۰۸ دلار بر تن سی اف ار به مشتریان فروخته شد که در این معامله هزینه حمل و نقل ۱۵ دلار بر تن بوده است.

شرکت الکترواستال اوکراینی چندین محموله برای محموله دریایی ماه جولای از محصولات شمش بیلت به میزان ۳۰ هزار تن با قیمت ۳۹۲ دلار بر تن فوب دریای آزوف فروخت و برای تبدیل آن به فوب دریای سیاه باید ۵ دلار بر تن به قیمت محصول نهایی اعلام شده اضافه کرد.

و با توجه به گفته های منابع ، مواد بیشتر به کشورهای مصر و ترکیه فروخته شده است و به گفته متال بولتن در حال حاضر کارخانه سفارش جدیدی را نمی پذیرد.

و قیمت های پیشنهادی دیگر از سوی کشورهای مستقل مشترک المنافع نیز در همین رنج ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه بوده است.

و در این شرایط به عقیده فعالان بازار آیا میتوان پیشنهاد قیمتی متفاوتی را شنید ؟

و به اعتقاد بعضی ها مانند تجار و مصرف کننده های نهایی قیمت ها در آینده ای نزدیک افزایش خواهد یافت.

و به گفته یکی از منابع تولییدکننده به متال بولتن ” ما در مناقصه از سوی مشتریان مصری قیمت های تا حدودی زیر ۴۰۰ دلار بر تن فوب را شنیدیم”

و طبق پیش بینی های دیگر قیمت ها پایین تر خواهد آمد .

و به نقل  از یکی از تجار به متال بولتن” کشور ترکیه برای محصولات میلگرد با معرفی عوارض ضد دامپینگ در مصر معامله خود از دست داد و در حال حاضر بسیار محتاطانه برای فروش محصولات به آمریکا عمل میکنند” و افزود این به این معنی است که برای فروش میلگرد خود باید کشور دیگری را پیدا کنند و قراضه وشمش بیلت کمتری را خریداری خواهند کرد” 

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.