جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ 8 ذو الحجة 1445 Friday, 14 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تقبل تامین۵۰درصدحقوق سالیانه برای جذب نیروی شاغل جدیددرهر بنگاه

شناسه : 1655 24 خرداد 1396 - 13:43

به گزارش فولادنیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت از توانایی این وزارتخانه در ایجاد اشتغال برای ۴۵۰ هزار نفر در راستای ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در ابتدای امسال خبر داد.

پ
پ

«مهندس محمدرضا نعمت زاده »در نشست با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت کاهش تصدی گری دولت در حوزه صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: وظیفه دولت سیاستگذاری و نظارت بر واحدهای تولیدی و صنعتی است.

وی با اشاره به وضعیت اشتغال نیروهای جوان در کشور، افزود: در شرایطی قرار داریم که بیکاران کشور بر خلاف سال های قبل، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند و ضروری است که آموزش های کاربردی و مهارتی در دانشگاه ها ارایه شود.

مهندس نعمت زاده، میزان اشتغال پیش بینی شده در چارچوب برنامه ششم توسعه را ۹۵۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: پس از ابلاغیه مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری، به این جمع بندی رسیدیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت توانایی ایجاد اشتغال ۴۵۰ هزار نفر در همه بخش های وابسته را دارد.

وی بر ضرورت افزایش سهم اشتغال در بودجه مصوب تاکید و تصریح کرد: در لایحه پیشنهادی خود به مجلس شورای اسلامی، تامین ۵۰ درصد حقوق سالیانه برای جذب نیروی شاغل جدید در هر بنگاه اقتصادی را تقبل کردیم.

در این نشست نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به بیان مهمترین نقطه نظرات خود در حوزه مسایل روز مربوط به صنعت و معدن پرداختند. فولاد نیوز

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.