افزونه جلالی را نصب کنید. 28 شعبان 1444 Monday, 20 March , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

در اثر افزایش قیمت ها، میزان خرید در بازار واردات کویل نورد گرم ویتنام افت پیدا کرد

شناسه : 1687 22 خرداد 1396 - 13:54

در طی هفته گذشته و با افزایش قیمت ها توسط تامین کنندگان چینی، قیمت کویل های نورد گرم وارداتی (گرید نورد مجدد شده) افزایش یافت.

پ
پ

براورد قیمت متال بولتن برای کویل نورد گرم در منطقه جنوب آسیا که مربوط به کویل نورد گرم گرید SAE1006 چینی با ضخامت ۲ تا ۳ میلیمتر و گرید های معادل آن است، برای روز دوشنبه ۱۲ ژوئیه نسبت به قبل بدون تغیییر بود و در بازه ۴۴۵-۴۵۵ دلاربرتن cfr قرار داشت. البته در طول دو هفته گذشته قیمت ها در بازار هم سیر صعود و هم سیر نزولی را تجریه کرده اند. به گفته خریداران و بازرگانان فعال در بازار، در حالی که در اوایل هفته گذشته قیمت ها به دلیل کاهش قیمت تامین کنندگان چینی تا حد ۴۴۰-۴۴۵ دلار بتن cfr پایین آمده بودند اما در اواخر هفته بازار شاهد یک دگرگونی شد. به گفته منابع خبری، قیمت های پیشنهادی توسط تامین کنندگان و بازرگانان چینی برای محموله های ماه آگوست تا حد ۴۶۵-۴۷۰ دلار برتن cfr نیز افزایش داشته اند.

قبل از این افزایش قیمت ها شنیده شد که اواخر روز ۷ ژوئیه یک معامله خرید کویل نورد گرم (دوبار نورد شده) از تامین کنندگان برزیلی و با قیمت ۴۴۵ دلار برتن cfr منعقد شد است.  به گفته منابع بازار این محموله حداقل حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار بر تن بوده است. چون برای سفارش کمتر از این حد، هزینه های حمل و نقل برای تولید کننده به صرفه نیست.

در روزهای اخیر خبرهایی از معاملات کویل نورد گرم گرید SAE1006 کشور چین به گوش می رسد. گفته می شود که معاملات در قیمت های بالایی تا حد ۴۶۰ دلار برتن cfr انجام شده اند. اما منابع می گویند این محموله با در نظر گرفتن موقعیت، احتمالا توسط بازرگانان رزرو شده باشد. یکی از بازرگانان شهر هوچی مینچ روز چهار شنبه گفت که”تنها بازرگانان در این قیمت ها خرید می کنند” او  گفت که مصرف کنندگان نهایی همچنان به دنبال قیمتی حدود ۴۴۵ دلار برتن cfr هستند.

یک منبع خبری فعال در بازار نورد مجدد ویتنام گفت که کارخانه او در طی دو روز گذشته قیمت های پیشنهادی حدود ۴۷۰ دلار برتن cfr را تامین کنندگان چینی دریافت کرده است. او اضافه کرد که فروشندگان قیمت پایین تر از ۴۶۰ دلار برتن cfr را نمی پذیرند.

یکی از تجار هنگ کنگ روز چهارشنبه گفت که “قیمت مجصولات چینی افزایش یافته است اما برخی خریداران همچنان قیمت های خیلی پایین را پیشنهاد می دهند” یک تاجر چینی گفت که شنیده است که یک یا چند مصرف کننده نهایی تا کنون قیمت هایی در بازه ۴۵۵ دلار برتن cfr را پذیرفته اند و ممکن است قیمت های ۴۶۰ دلار برتن cfr و بالاتر نیز پذیرفته شوند. یکی دیگر از فعالان بازار گفت” به طور کلی خریداران همچنان بسیار محافظه کارانه عمل می کنند”

امین بیات

کارشناس ارشد دانشگاه شریف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.