یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
فشار خریداران به قیمت ها

ثبات بازار میلگرد لهستان شکننده شد

شناسه : 23221 11 خرداد 1399 - 18:09 منبع : متال بولتن
قیمت میلگرد داخلی در لهستان در هفته گذشته با وجود فشار خریداران، ثابت بود و تولید کنندگان تمایلی به کاهش بیشتر قیمت به دلیل هزینه بالای تولید ندارند.
ثبات بازار میلگرد لهستان شکننده شد
پ
پ

قیمت میلگرد داخلی در لهستان در هفته گذشته با وجود فشار خریداران، ثابت بود و تولید کنندگان تمایلی به کاهش بیشتر قیمت به دلیل هزینه بالای تولید ندارند.

به گفته منابع، خرید و فروش در بازار میلگرد لهستان کم بوده است و شرکت های بازرگانی به دلیل مشکلات پرداخت از خرید اجتناب می کنند.

تاجری گفت:” کاهش خطوط اعتباری برای کل صنعت همچنان یک معضل است. برخی از توزیع کنندگان برای ایجاد جریان نقدی میلگرد را بدون سود میفروشند. ”

بخش ساخت و ساز در لهستان هنوز هم عملکرد خوبی داشت، اگرچه بخش مسکونی هنوز مطلوب نیست.

منابع گفتند که تولیدکنندگان لهستانی با توجه به افزایش هزینه های قراضه، در برابر فشار خریداران مقاومت کرده و قیمت آنها را در طی هفته گذشته ثابت نگه داشتند.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای میلگرد داخلی لهستان ۱۸۸۰-۱٫۹۲۰ زلات (۴۶۸-۴۷۸ دلار) در هر تن بود، که به اندازه ۱۰ زلات در هر تن افزایش یافته است.

با این وجود، برخی منابع معتقد بودند که تولیدکنندگان برای تحریک خرید، باید در نهایت عقب نشینی کنند، هرچند که کاهش آن ناچیز خواهد بود.

تاجر دیگری گفت:” تقاضا هنوز کم و بیش خوب است. با این حال، فشار برای کاهش قیمت بسیار زیاد است، زیرا بسیاری از خریداران از Covid-19 به عنوان بهانه ای برای دستیابی به قیمت های مطلوب خود استفاده می کنند. در هفته اول ژوئن، قیمت کارخانه ها می تواند تا ۲۰ زلات در هر تن کاهش یابد.”

در بازار ثانویه، میلگرد با قیمت ۱۹۹-۱٫۹۴۰ زلات به ازای هر تن معامله شد، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن ۱۹۴۰-۱٫۹۵۰ زلات در هر تن بوداست.

***واردات

خریداران میلگرد لهستانی به مواد وارداتی علاقه ای نداشتند و قیمت های عرضه شده توسط تامین کنندگان خارج از کشور را غیرقابل رقابت می دانستند.

تاجری در این باره گفت:” با توجه به زمان و قیمت، ما ترجیح می دهیم با منابع داخلی معامله کنیم.”

پیشنهادات میلگرد روسیه به خریداران لهستانی با قیمت ۳۹۰-۴۰۰ یورو (۴۳۰-۴۴۲ دلار) برای هر تن گزارش شده است.

پیشنهادات ماه ژوئن از بلاروس با قیمت ۳۹۰ یورو در هر تن شنیده شد، در حالی که قیمت مورد نظر خریداران ۵-۱۰ یورو در هر تن کمتر بود.

این هفته، پیشنهادات میلگرد از ایتالیا با قیمت ۴۲۵-۴۳۰ یورو به ازای هر تن به مقصد لهستان شنیده شد، که طی هفت روز گذشته ۵ یورو در هر تن کاهش یافته است. اما این قیمت مورد استقبال خریداران لهستانی قرار نگرفت.

***بازار مفتول

قیمت داخلی مفتول فولادی در لهستان به دلیل خرید کم، طی هفته گذشته با ثبات بوده است، یا به اندازه کمی کاهش یافته است.

قیمت ها در لهستان برای مفتول داخلی  s235jr 1،۹۴۰-۱،۹۶۰ زلات در هر تن شنیده شد، که در حدود ۲۰ زلات در هر تن کاهش یافته است.

کارخان های در اوکراین مفتول را با قیمت ۴۱۰ یورو در هر تن دپ، معادل ۴۳۰-۴۳۵ یورو در هر تن به لهستان ارائه می داد. اوایل هفته جاری فروش با این قیمت گزارش شده است، اما مقدار محموله ها افشا نشده است.

در این هفته، میزان سهمیه باقیمانده برای محموله مفتول اوکراین به اتحادیه اروپا ۲۰۸٫۷۲۴ تن بوده است، بدین معنی که تنها ۴۵٫۵۴ درصد از تخصیص ۳۸۳٫۲۲۷ تنی خود را استفاده کرده است.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.