یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ 15 محرم 1446 Sunday, 21 July , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  تیر ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
  « خرداد    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  سقف کوتاه مدت قیمت میلگرد؛

  پیش بینی قیمت میلگرد فردا در سال ۱۴۰۳

  شناسه : 24207 11 تیر 1403 - 9:00
  با توجه به اثر رفع تحریم ها بر بازارهای وابسته به دلار در ایران، آیا اگر در مذاکرات توافق حاصل شود، قیمت میلگرد دوباره ارقام زیر ۱۴ هزار تومان را خواهد دید؟ در این تحلیل به این سوال پاسخ داده شده است.
  پیش بینی قیمت میلگرد فردا در سال ۱۴۰۳
  پ
  پ

  در این مقاله پیش بینی قیمت میلگرد فردا و در هفته آینده را با عبور از سه ماه اول سال ۱۴۰۳ خواهیم داشت. (بروز رسانی در ۱۰ تیرماه ۱۴۰۳)

  در این پیش بینی جو انتخاباتی حاکم بر بازارهای مالی، ترس از افزایش ناگهانی قیمت ها را به عنوان عوامل بنیادی در نظر میگیریم. اما برای داشتن پیش بینی قیمت میلگرد فردا بر مبنای تککال مهم است که کانالیزه کردن یا همان کانال کشی قیمتها را بدرستی انجام دهیم.

  در شکل ذیل کانال اصلی صعود قیمت را مشاهده میکنید که در آن سقف کانال به شدت و قدرت توسط روزهای متمادی در گذشته لمس شده است. همانطور که میدانید هیچ محصولی برای همیشه در یک کانال قیمتی نمی ماند و هر کانالی یک روزی شکسته میشود و اگر این شکستن قدرتمند اتفاق افتد، آنگاه روند جدیدی آغاز میشود.

  پیش بینی قیمت میلگرد فردا
  پیش بینی قیمت میلگرد فردا

  نکته بعدی در هنگام بررسی و پیش بینی قیمت میلگرد فردا یا هفته اینده که برای خریداران کوتاه مدت اهمیت بیشتری دارد شکل گیری الگوی بازگشتی در بالای این کانال صعودی است. همانطور که میبینید دو مثلث نزولی بر روی کانال شکل گرفته است. جایی که خط حمایت و مقاومت به یکدیگر میرسند مشخصه ایجاد یک روند جدید برای بازار است. تا قبل رسیدن به این نقطه مشخصه قیمت در دامنه نسبتا نوسان خواهد داشت و برای همساز شدن با جو انتخابات خبری از شور و نوسان گیری در بازار نخواهد بود.

  پیش بینی قیمت میلگرد در هفته آینده
  پیش بینی قیمت میلگرد در هفته آینده

  اما ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که مثلث نهایی یا رسیدن به نقطه مهم ذکر شده چقدر طول میکشد؟ همانطور که شما هم پیش بینی میکنید، رسیدن به این نقطه نسبت به دو مثلث قبلی کمتر است. شروع تا پایان مثلث اول حدود ۱۰ ماه به طول کشیده است و مثلث دوم حدود ۶ ماه به طول انجامیده است. در هر صورت این مثلث پایانی با یک افزایش مقطعی که احتمالا توانایی بیشتر شدن از ۳۰ هزار تومان را ندارد به محدوده ۲۵ تا ۲ هزار تومان باز خواهد گشت. اما اگر بدنبال پیش بینی قیمت میلگرد در هفته آینده یا حتی فردا هستید، قطعا پس از گذر از هفته انتخاباتی پیش رو، شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. پس اگر زمان کافی برای خرید ندارید بهتر است دست بکار شوید.


  بر مبنای ۳ فاکتور مهم نمودار قیمت این محصول در بازار ایران، روند تولید فولاد در ایران و قیمت جهانی شمش مورد بررسی و تحلیل کارشناسان اقتصادی آرتان پرس قرار گرفته است.

  همانطور که در تحلیل های قبلی هم بیان کردیم، میلگرد ۱۴ هزار تومانی جای پای خود را محکم کرد و تا به امروز آن بالاها جا خوش کرده است (رجوع به قسمت های پایینی همین مقاله و تحلیل قبلی در اردیبهشت ماه) و با این اتفاق سقف جدیدی برای کانال نمودار قیمت میلگرد ترسیم شد. اما با گذشت حدود ۷ ماه از این شکست رو به بالا، در نیمه های آذرماه شاهد رسیدن به کف کانال موازی و شکست رو به پایین آن بودیم.

  پیش بینی قیمت میلگرد بهمن 1400
  پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده

  * آیا قیمت دوباره به زیر ۱۴ هزار تومان خواهد رسید؟

  پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده بر مبنای تحلیل تکنیکال به ما میگوید:

  در آذرماه کانال صعودی رو به پایین شکسته شد و به نظر میرسید با رسیدن قیمت به ۱۴۵۰۰ تومان، بازار مقاومت بیشتری در برابر کاهش نشان دهد. چرا که قیمت ۱۴۰۰۰ تومان برای میلگرد یک خط روانی بزرگ و یا اصطلاح تکنیکالی آن، یک خط حمایت بسیار قوی است و طبق تجربیات گذشته، بازار کمی زودتر از رسیدن به این خط واکنش نشان خواهد داد.

  همین اتفاق هم افتاد و بازار اجازه رسیدن قیمت به ۱۴۰۰۰ تومان را نداد و از حدود ۱۴۵۰۰ تومان قیمت دوباره به بالا رفت. اما در ادامه تحلیل تکنیکال به ما میگوید که امکان رشد مجدد قیمت تا ۱۶۰۰۰ تومان بعید نیست لذا قیمت در بهترین حالت میتواند در بازه ۱۴۵۰۰ تا ۱۶۱۰۰ تومان نوسان کند. تا اینکه…. تا اینکه خبری یا سیگنالی مثبت یا منفی به کلیه بازارهای ایران تزریق شود.

  این سیگنال هم در روزهایی که در آن قرار گرفتیم، اخبار مثبت مذاکرات ایران و آمریکا برای رفع تحریم ها است. علاوه بر آن، بازگشت نصف و نیمه بازار جهانی فولاد به مسیر صعودی هم به این سیگنال داخلی کمک کرده است. (بحث بازار جهانی رو در قسمت بعدی مطالعه کنید)

  پیش بینی قیمت میلگرد فردا و در روزهای آینده بر مبنای سیگنال فوق نشان میدهد که احتمالا روند قیمت در روزهای آتی همراه با کاهش قیمت خواهد بود. این کاهش برای قیمت میلگردهایی که به ۱۶۰۰۰ تومان رسیدند، برای روزهای آینده تا ۱۵۴۰۰ تومان خواهد بود و باید منتظر اخبار تکمیلی تحریم ها بود تا در این صورت شوک قوی تری به بازار وارد شده و بدین ترتیب شاهد نوسان همگرا و روبه پایین قیمت تا رسیدن به مرز ۱۴۰۰۰ هزار تومان هم باشیم.

  البته استراتژی دومی هم وجود دارد که نشان میدهد اگر روند بازار جهانی به خصوص شمش صادراتی ایران، در طی یکماه آینده رشد نداشته باشد، میتواند قیمت در بازه ۱۲ الی ۱۴ هزار تومان هم دیده شود که این پیش بینی نسبتا بعید به نظر میرسد.

  * بازار جهانی محصولات فولادی در چه وضعیتی است؟

  بازار جهانی فولاد، از تاریخ ۶ دی ماه ۱۴۰۰، برای بازگشت دوباره به روند صعودی آمادگی خود را نشان داده است. البته این بازگشت هنوز سر و صدای بلندی نداشته است، چرا که چین به علت برگزاری المپیک زمستانی و همچنین تعطیلات سال نوی چینی به تعطیلات رفته است و با بازگشت دوباره چین به بازار، احتمال بهبود روند صعودی نیز دور از انتظار نیست.

  وضعیت تولید فولاد در ایران

  وضعیت تولید فولاد در ایران بر طبق آمار ارائه شده از انجمن فولاد، روند رو به رشدی نداشته است. یکی از علل گفته شده در این رابطه، به تعطیلی کشانده شدن بسیاری از کارخانه های تولید شمش می باشد که تحت تاثیر افزایش هزینه های تولید موجب تعطیلی گردیده اند. اما در حال حاضر هنوز کمبود فولاد در بازار احساس نمیشود، چرا که بازار در طی ۷ ماه گذشته در رکود عمیقی به سر میبرد که همین موضوع باعث بی اثر ماندن اثر کاهش عرضه در ابتدای زنجیره تامین فولاد گردیده است.

  با این حال، به طور کلی اگر در ماه های آتی همچنان شاهد کاهش حجم تولید باشیم و از طرفی تقاضا رو به رشد گردد، میتوان انتظار افزایش مجدد قیمت ها را داشت.


  تحلیل و پیش بینی قیمت آهن و میلگرد در روزهای آینده _ تاریخ اردیبهشت ۱۴۰۰

  قیمت میلگرد 20 ذوب آهن
  قیمت میلگرد ۲۰ ذوب آهن

  مقاله بررسی و پیش بینی قیمت میلگرد در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ آپدیت گردید. با کارشناسان اقتصادی آرتان پرس همراه باشید.

  *سقف مثلث شکسته شد

  با رسیدن به انتهای اردیبهشت ماه، بررسی روند قیمت ها در بازار میلگرد نشان می دهد که بالاخره الگوی مثلثی رو به بالا شکسته شد.
  این اتفاق در حالی رخ داده است که بازار در یک سردرگمی و التهاب عجیبی به سر میبرد. به شکلی که پارامترهای موثر بر بازارهای پیشرو از جمله دلار نیز دچار گیجی مبهمی شده اند. اما چکیده این رفتارهای سردرگم نشان میدهد که با مثبت شدن دلار در طی روزهای گذشته که دلایل سیاسی روشنی نیز پشت آن وجود دارد، قیمت ها در بازار میلگرد از فرصت استفاده کرده و خود را محکم تر از قبل به طاق مثلث شکل گرفته کوبیدند تا جای پای خود را در نرخ های بالای ۱۴ هزار تومان محکم کرده باشند.

  پیش بینی قیمت میلگرد فردا در ادامه این مقاله در تاریخ فروردین ۱۴۰۰ آپدیت گردید

  * فشار کاهش در میان مدت بیشتر از افزایش خواهد بود

  تحرکات مثبت بازار آهن در نیمه اول این هفته، در شرایطی که کاهش قیمت دلار در بازار ارز نمایان شده است، اتفاقی است که تقریبا هیچ کس آنرا براحتی قبول نمی‌کند. متقابلا همانطور که از روز گذشته مشخص شد، تقاضای واقعی در بازار آهن و فولاد به طور محسوسی کاهش پیدا کرده است و خریداران منتظر ثبات در قیمت‌های پایینتر هستند.

  * مقاومت تولیدکنندگان در کاهش قیمت

  با بررسی و ریشه یابی بیشتر به این نکته خواهیم رسید که افزایش قیمت های اخیر بازار محصولات فولادی که به طور خلاصه گزارشی از آن را از روز گذشته بیان می‌کنیم، نشان گر مقاومت و تلاش های پایانی تولیدکنندگان است که میخواهند از آخرین تلاش های خود در جهت افزایش قیمت دست برندارند. از طرفی، این موضوع نیز پنهان نیست که با قطعی شدن کاهش قیمت آهن آلات در هفته های آتی، برخی از دلالانی که طرفدار قیمت بالای فولاد هستند، دچار ضرر شده و حال با افزایش این روزها میخواهند جو را تا جایی که امکان دارد، به نفع خود نگاه دارند.

  * قیمت های جهانی فولاد رو به بالاست، اما نرخ دلار رو به پایین

  از طرفی در نظر گرفتن این موضوع که کلیت بازار جهانی رو به بالاست نیز، ممکن است به مقاومت تولیدکنندگان در عدم کاهش قیمت‌ها یاری نماید، اما به نظر میرسد این مقاومت در برابر کاهش نرخ دلار در میانمدت، پایدار نبوده و پس از تثبیت کاهش قیمت دلار به زیر ۲۳ و ۲۲ هزار تومان، می‌بایست شاهد کاهش قیمت میلگرد و دیگر محصولات فولادی باشیم.

  اما نکته ظریف اینجاست که دو پارامتر قیمت های جهانی و دلار هر دو بر قیمت‌های داخلی موثرند، اما آنطور که شاهد آن هستیم، در کوتاه مدت روند کاهش قیمت دلار به آهستگی در حال رخ دادن است، اما افزایش قیمت های جهانی به سرعت در حال شکل گیری است. در نهایت تقابل این دو پارامتر است که تعیین میکند قیمت میلگرد در کوتاه مدت تا حد بیشتری تابع قیمت جهانی فولاد و در میانمدت تابع قیمت دلار باشد.

  شاهد ادعای روند قیمت های جهانی فولاد، نمودار ذیل است که مربوط به قیمت میلگرد حوزه CIS در دو سال گذشته است.

  قیمت میلگرد حوزه CIS
  نمودار قیمت جهانی میلگرد

  * تقاضای فصلی میلگرد و فولادهای ساختمانی

  موضوع دیگری که ممکن است تا حدی به افزایش بی رحمانه روز گذشته قیمت آهن آلات دامن زده باشد، بحث تصور بهبود کلی تقاضا برای محصولات فولاد ساختمانی در بهار و تابستان است که در حالت طبیعی با بهتر شدن آب و هوا رونق بیشتری بگیرد. اما ناگفته نماند که در کشور ما حدودا چند سالی است که از زمستان های سرد و کولاک های برفی خبر چندانی نیست و بنابراین، روزهای زیاد برفی را ندیدیم که حال بهار و تابستان بخواهند بار تقاضای ساخت و ساز آن روزها را نیز با خود داشته باشند.

  از طرفی همانطور که سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدگنندگان فولاد ایران نیز مطرح کرده بود، با بهبود شرایط سیاسی حاکم بر کشور و کاهش نرخ ارز، قیمت آهن نیز باید کاهشی باشد

  * گزارشی از بررسی قیمت میلگرد در روز گذشته (۲۹ فروردین):

  • نرخ میلگرد بین ۵۰ الی ۲۰۰ تومان افزایش قیمت داشت و پایه قیمت میلگرد را به ۱۳۴۰۰ تومان رساند.
  • قیمت شمش القایی در بازار با ۳۰۰ تومان افزایش، به پایه قیمت ۱۲۴۰۰ تومان رسید.
  • قیمت تیرآهن در سایز ۱۴ و ۱۶ روی ۱۳۹۰۰ تومان قرار گرفت.
  • انواع پروفیل قوطی مربعی و مستطیلی، انواع پروفیل درب و پنجره و سپری نیز ۳۰۰ تومان افزایش نشان دادند و به طور میانگین به ۲۳۳۰۰ تومان رسیدند.
  • ورق های سیاه نیز بسته به نوع ضخامت تغییرات مختلفی داشتند اما به طور کلی بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ تومان افزایش دیده شد.
  • ورق گالوانیزه نیز تا ۲۰۰ تومان افزایش را به ثبت رساند اما ورق روغنی و رنگی نسبتا روز آرام و با ثباتی را سپری کردند.

  * نزدیک شدن دوباره به سقف تاریخی قیمت میلگرد در هفته آینده

  بررسی نمودارهای قیمت میلگرد از سال ۹۷ تا به امروز را در شکل زیر مشاهده میکنید. همانطور که مشخص است سقف تاریخی میلگرد ۱۳۸۰۰ در ذوب آهن و در برخی برندهای دیگر ۱۴۰۰۰ تومان است. بنابراین بر طبق الگوی مثلثی شکل گرفته و اینکه دوبار سقف قیمت در الگو تشکیل شده است، به ما سیگنال مقاومت قوی در سطح ۱۴۰۰۰ تومانی را مخاطره میکند که با روند آهسته و کاهشی قیمت دلار نیز تایید میگردد.

  اکنون که به بررسی نمودار قیمت میلگرد بر طبق الگوی مثلثی می‌پردازیم، باید بگوئیم که قیمت ها تحت تاثیر افزایش قیمت جهانی و کاهش اهسته نرخ دلار روندی نوسانی در کوتاه مدت خواهند داشت و البته میل به افزایش قیمت ها در کوتاه مدت با توجه به روند جهانی بیشتر احساس میشود.

  اما اولین سطح حمایتی قوی پیش روی قیمت میلگرد در میانمدت را ۱۰۵۰۰ تومان میتوان عنوان کرد منطقا این سطوح نیز به روند قیمت دلار بستکی دارد.

  چنانچه قیمت دلار بتواند از ۲۰ هزار تومان عبور کند و به کانال پایینتر بازگردد، میتوان بازهم امیدوار به میلگرد  ۹ هزار تومانی هم بود. اما هر چند که قیمت های پایینتر از جذابیت بالایی برای خریداران برخوردار است اما لاجرم با مقاومت تولیدکنندگان نیز روبرو خواهیم شد که با توجه به تورم حاکم بر جامعه قیمت های زیر  ۹۰۰۰ تومان برای آنها دور از ذهن و دسترسی باشد.

  اما اگر دلار نتواند قیمت های زیر ۲۰هزار تومان را ببیند، روند کاهشی پیش بینی قیمت میلگرد فردا و در روزهای آینده و دیگر محصولات فولادی نیز متوقف خواهد شد و به اهداف گفته شده نخواهد رسید.

  قیمت میلگرد ذوب اهن در 4 سال گشته (1) (1) (1)
  پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده

  پایان آخرین آپدیت تحلیل ، بررسی و پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده

  .

  .

  .


  مقاله پیش بینی قیمت میلگرد در تاریخ ۹/۹/۹۹ آپدیت گردید. با کارشناسان اقتصادی آرتان پرس همراه باشید.

  * پیش بینی قیمت میلگرد در بازار در آذرماه ۹۹

  اعتبار تحلیل: از آذر تا دی ۹۹٫

  در نمودار ذیل روند ۲۴ ماهه قیمت میلگرد سایز ۲۰ ذوب آهن در محل تحویل کارخانه و بدون ارزش افزوده رسم گردیده است. در این نمودار افت و خیزهای بازار در نقاط ۱، ۲، ۳ و ۴ را مشاهده میکنید که با توجه به آن میتوان روند بازار را از لحاظ تکنیکالی درون کانال جدیدی تصور کرد.

  بر این اساس معتقدیم در صورتی که شیوه نامه جدید تنظیم بازار فولاد به تصویب نهایی برسد احتمال رسیدن قیمت میلگرد به کانال ۹ هزار تومانی وجود دارد. اما آیا در صورت تمدید روند کاهشی دلار احتمال کاهش بیشتر قیمت میلگرد بازهم وجود دارد؟

  پاسخ این است که بله، در صورتی که دلار بتواند به ارقام ۲۰ هزار تومان برسد احتمال کاهش قیمت میلگرد نیز به بازه ۷۱۰۰ الی ۷۷۰۰ تومان نیز وجود دارد. اما در صورت مقاومت دلار همان سطوح ۹ هزار تومانی برای میلگرد کف کوتاه مدت درنظر گرفته میشود.

  در حالت دیگر، در صورت عدم تایید شیوه نامه تنظیم بازار فولاد به دلیل وجود مخالفت های زیاد به این طرح، احتمال کاهش قیمت میلگرد تحت تاثیر این عامل حذف میشود و حال اگر قیمت دلار نیز در روند نوسانی فعلی خود باقی بماند و نتواند خود را به رقم ۲۰ هزار تومان برساند، احتمال صعود دوباره قیمت میلگرد به ارقام ۱۲ هزار تومان وجود دارد.

  بنابراین برای اینکه ببینیم کدام سناریو احتمال رخداد بیشتری دارد، بایستی ببینیم دلار به کدام سمت میرود و آیا شیوه نامه چالشی تنظیم بازار فولاد به تصویب میرسد یا اصلاحاتی در این شیوه نامه اعمال میشود؟

  نمودار قیمت 24 ماه گشته میلگرد (1) (1)
  نمودار قیمت میلگرد تا ۹/۹/۹۹

  بررسی و پیش بینی قیمت میلگرد فردا و سایرمحصولات مختلف فولادی اعم از تیرآهن، ورق و یا پروفیل، تحت تاثیر فاکتورهای مشترک و غیر مشترک زیادی می‌باشد. اما همواره بخشی از این فاکتورها مهمتر از بقیه آنهاست. برای مثال آیا میدانید که ایران در تولید میلگرد خود کفاست و تعداد تولیدکنندگان میلگرد ۴۴ تاست و این یعنی در مقایسه با محصولی مثل ورق، تقریبا ۷ برابر تعداد کارخانه‌های میلگرد بیشتری در ایران وجود دارد. از طرفی با همین تناسب، شاهد هستیم که تعداد کارخانه های عرضه کننده میلگرد در بورس کالا نیز بیشتر است. چراکه نکته مهم این است که تعداد بیشتر عرضه کننده یعنی عدم انحصاری بودن و این یک نکته مثبت در مورد فرایند کشف قیمت روزانه میلگرد می‌باشد.

  * فاکتورهای موثر کدامند؟

  حال اگر فاکتورهای ثابت مثل تعداد عرضه کننده و هزینه های جاری تولید میلگرد، از قبیل هزینه حمل و نقل، انرژی و هزینه دستگاه ها را در نظر نگیریم؛ می‌توانیم تنها به پارامترهایی که بر تغییرات قیمت میلگرد و نوسان آن موثر هستند بپردازیم.

  1. میلگرد محصولی است که وابسته به یک محصول میانی دیگر مانند شمش است. بنابراین با توجه به اینکه قیمت شمش و ضایعات بر هزینه تولید میلگرد تاثیرگذار است، تغییرات قیمتی این محصولات نیز در کشف قیمت میلگرد موثر است و همانطور که میدانید در بورس کالا نیز ، در برخی زمان ها، قیمت پایه عرضه میلگرد بر اساس قیمت پایه شمش محاسبه می‌شود. البته گاهی هم بر اساس قیمت های جهانی و زمان هایی هم وجود دارد که تنها بر اساس سطح عرضه و تقاضا قیمت پایه برای عرضه در بورس کالا اعلام می‌شود. بنابراین اینکه قیمت میلگرد مستقیما تحت تاثیر چه چیزی قرار میگیرد، بسیار وابسته به شرایط روز بازار است. گاهی مدرست مثل امروز میبینیم که عرضه شمش کم شده است. این موضوع را میتوانید در آمار تولید شمش بیلت که توسط انجمن تولید کننده های فولاد ایران منتشر شده بود، مشاهده می‌کنید.

   

  * بررسی پارامترهای موثر بر روند بازار

  در این آمار اشاره شده بود که میزان تولید شمش در دو ماهه سال ۹۹ نسبت به دوماهه سال ۹۸، ۲ درصد کاهش داشته است. از طرفی میزان تولید میلگرد هم در این مدت نسبت به سال قبل ۱ درصد کاهش داشته است که معادل ۱۶ هزارتن می‌باشد.

  1. علاوه بر این، پارامتر مهم دیگر تاثیر گذار بر تغییرات قیمت، تغییرات قیمت دلار می باشد که در ایران با توجه به وجود تحریم ها و پررنگ شدن صادرات غیرنفتی، رقابت در بازار صادرات در صنعت فولاد بسیار حاثز اهمیت است. بنابراین تغییرات دلار، به طور مستقیم و غیر مستقیم بر بازار میلگرد و دیگر آهن آلات تاثیر می‌گذارد.

  در فاکتور اول، یعنی موجودی شمش، بعلت رقابتی شدن قیمت شمش قیمت میلگرد نیز بالا و یا پایین می‌آید. در فاکتور دوم، یعنی نرخ دلار، به صورت مستقیم بعلت تاثیر بر روی هزینه صادرات و سود و زیان شرکت ها، و همچنین به صورت غیر مستقیم و از طریق جو روانی بازار که بیشتر دلالان بازار، عامل آن هستند، بر قیمت میلگرد موثر می‌باشند. به عبارت بهتر نمودار قیمت میلگرد و قیمت دلار با همدیگر همبسته است.

   

   

   

  * تحلیل تکنیکال پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده و فردا چیست؟

  اعتبار تحلیل: تا ۷ روز نخست تیرماه- ۷ تیرماه ۹۹٫

  در شکل زیر روند قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در سایز ۳۲ را مشاهده می‌کنید. در این نمودار همانطور که مشاهده میشود در طی سه سال اخیر تا به امروز به تاریخ ۱ تیرماه ۹۹، قیمت در کانال صعودی مشخص شده با رنگ قرمز در حال حرکت بوده است. و در حول محور سبز رنگ از مقاومت و حمایت هایی برخوردار است. بر طبق این کانال میتوان گفت که در روزهای آینده با احتمال بالایی، بررسی پیش بینی قیمت میلگرد فردا ، در هفته آینده و در روزهای آینده نشان میدهد با رسیدن به سقف کانال قرمز، که مرز دو کانال ۷ و ۸ هزار تومانی است، واکنش نشان میدهد و براحتی عبور نخواهد کرد. از لحاظ روانی هم ورود به کانال قیمتی جدید نیز دشوار است. بنابراین پس از واکنش به این سقف احتمال کاهش قیمت تا محور سبز رنگ، یعنی محدوده ۷۶۰۰ تومان، احتمال بالایی است که کف میانمدت قیمت میلگرد را نشان میدهد. در صورتی که شاهد بازگشت قیمت دلار به رقم های زیر ۱۷ هزار تومان در میانمدت باشیم، قیمت میلگرد نیز تنها درصورت ریزش چشمگیر دلار، میتواند از کف ۷۶۰۰ تومان هم پایینتر بیاید و به ۷۲۰۰  الی ۶۸۰۰ تومان نیز برسد. برای زمان بندی تحلیل خود مقاله نکات مهم خرید میلگرد را بخوانید

  روند قیمت میلگرد از سال 2017 تا 2020
  پیش بینی قیمت میلگرد با استفاده از نمودار قیمتی در ۳ سال گذشته

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  1 دیدگاه برای “پیش بینی قیمت میلگرد فردا در سال ۱۴۰۳”
  1. چه کار میکنن مسئولین این کشور واقعا که تورم عامل همه گرانی های کشور است. خداکند بالای ۸۰۰۰ تومان نرود.

   پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.