جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
گزارش متال بولتن:

افزایش قیمت فولاد وارداتی جنوب آمریکا

شناسه : 26684 22 مهر 1399 - 16:46
افزایش تقاضا پس از مهار کروناویروس در کشورهای آمریکای جنوبی، باعث شده است قیمت محصولات فولادی افزایش یابد.
افزایش قیمت فولاد وارداتی جنوب آمریکا
پ
پ

قیمت بیشتر محصولات فولاد وارداتی جنوب آمریکا افزایش یافته است. مشارکت کنندگان گفتند که افزایش تقاضا به دنبال محدودیت هایی برای مهار Covid-19  از آوریل و همچنین افزایش هزینه مواد اولیه و محصولات نیمه تمام، از این قیمت های بالا حمایت می کند. منبعی گفت:” ما درخواست مشتریان را با حجم بسیار بالا دریافت می کنیم. این بار، مشتری ها برای تأمین حجم عجله دارند، در حالی که کارخانجات برای تأمین سفارشات عجله ندارند.”

***مصرف فولاد کشورهای جنوب آمریکا

شیلی در ماه آوریل و ژوئن میزان مصرف فولاد وارداتی جنوب آمریکا را در تناژهای بسیار کمتری تجربه کرد. پرو، اکوادور و کلمبیا از ماه جولای پس از خارج شدن از محدودیت های Covid-19   به بازار بازگشتند. یک تاجر مستقر در برزیل گفت:” در ابتدا، مشتریان افزایش قیمت پیشنهاد را رد کردند، اما پس از آن افزایش های جدید بیان شد و آنها را ترساند. بنابراین معاملات وجود دارد، اما مواد اولیه گران از قیمت های بالا حمایت می کنند. به زودی خواهیم دید که آیا تقاضا واقعاً رو به بهبود است یا نه.یک تاجر مستقر در آمریکا گفت:” کارخانه های چینی هر هفته قیمت را افزایش می دهند، که باعث می شود پیشنهادات از سایر مناطق نیز گران شود.”

*** افزایش سراسری قیمت ها

*** ورق گرم

متال بولتن قیمت ورق گرم فولاد وارداتی جنوب آمریکا را ۵۱۰-۵۳۵ دلار در هر تن ارزیابی کرد. در حالیکه هفته گذشته قیمت آن ۵۰۰-۵۳۰ دلار در هر تن بوده است.

پیشنهادات جدید چینی با قیمت ۵۳۰-۵۳۵ دلار به سواحل اقیانوس آرام ارائه شده است، اما بیشتر شرکت کنندگان محدوده قابل معامله را ۵۱۵-۵۳۰ دلار در هر تن می دانند. حداقل یک منبع گزارش کرده است که حجم باقیمانده با قیمت ۵۱۰ دلار در هر تن معامله می شود، در حالی که بیشتر معاملات با قیمت ۵۳۰ دلار در هر تن انجام شده است.

برای دریافت لیست قیمت ورق کلیک کنید لیست قیمت ورق آهن

*** پیشنهادات ژاپن، برزیل و چین برای ورق گرم

کارخانجات ژاپنی و برزیلی برای محموله های ماه اکتبر پیشنهادات بالایی صادر کردند. ورق گرم ژاپن با قیمت ۵۵۰ دلار در هر تن به آمریکای جنوبی ارائه می شد. در حالی که مواد برزیلی با قیمت ۵۵۰-۵۶۰ دلار در هر تن به همان منطقه ارائه می شد.این قیمت های پیشنهادی از محدوده ارزیابی خارج شده است.

هیچ مشکلی برای محصولات ورق گرم در برزیل وجود نداشت، در حالی که برخی از فعالان بازار فکر می کردند مواد چینی حدود ۵۴۰ دلار در هر تن خواهد بود. در این راستا، ارزیابی صورت گرفته برای واردات ورق سرد آمریکای جنوبی ۵۵۰-۵۷۰ دلار در هر تن بو. در حالیکه هفته قبل قیمت آن ۵۴۵-۵۶۵ دلار در هر تن بوده است.

پیشنهادات از چین به کشورهای ساحلی اقیانوس آرام در طول هفته ۵۶۵-۵۷۵ دلار در هر تن گزارش شده است. در حالی که محدوده قابل معامله ۵۵۰-۵۶۵ دلار اعلام شده است. منابع گفتند که برخی از معاملات در کلمبیا و پرو با قیمت ۵۷۰ دلار در هر تن صورت گرفته است. ورق سرد ژاپن با قیمت ۵۹۰-۵۹۵ دلار در هر تن به سمت اقیانوس آرام ارائه شد. در حالی که محصولات برزیلی با قیمت ۶۰۰-۶۰۵ دلار در هر تن ارائه می شد. منابع بازار گفتند که برزیل نیز در هفته جاری از بازار ورق سرد وارداتی خارج شده است.

*** ورق گالوانیزه

ارزیابی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه آمریکای جنوبی ۶۱۵-۶۴۰ دلار در هر تن بود. قیمت قبلی آن ۶۰۵-۶۳۰ دلار در هر تن بوده است. پیشنهادات ورق گالوانیزه ۱ میلی متری با ۱۲۰ گرم پوشش روی توسط کارخانه های چینی با قیمت ۶۲۵-۶۳۵ دلار در هر تن به کشورهای آمریکای جنوبی به استثنای برزیل صادر شده است. منابع معتقدند ۶۱۵-۶۲۵ دلار محدوده قابل معامله در سواحل اقیانوس آرام است.با این حال ورق گالوانیزه ژاپنی با قیمت ۶۶۰-۶۶۵ دلار به ازای هر تن به سواحل اقیانوس آرام پیشنهاد شد. در حالی که ورق گالوانیزه برزیل با قیمت ۶۶۰-۶۷۰ دلار در هر تن به همان کشورها ارائه می شد.

برزیل پیشنهادات ورق گالوانیزه را با مشخصات مشابه از چین با قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن دریافت کرده است. اما تقاضا در این کشور همچنان روی مواد ۰٫۴۰-۰٫۴۷ میلی متری متمرکز شده است. تاجر دیگری در برزیل گفت:” من فکر نمی کنم که از زمان همه گیری [Covid-19] به کشور ورق گالوانیزه با ضخامت ۱ میلی متری به مشتریان برزیلی فروخته باشم.”

*** ثبات برخی از قیمت ها

قیمت واردات سایر محصولات طی هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است. متال بولتن قیمت ورق Galvalume وارداتی آمریکای جنوبی را ۷۱۰-۷۲۰ دلار در هر تن ارزیابی کرد. معاملات برای دومین هفته متوالی در برزیل در محدوده ارزیابی بوده است. و پیشنهادات به شیلی در سطوح مشابه ارائه شده است.

ارزیابی صورت گرفته برای واردات صفحات فولادی آمریکای جنوبی نیز در قیمت ۵۲۰-۵۳۰ دلار ثابت بوده است. اگرچه قیمت های پیشنهادی از چین ۵ دلار افزایش یافته است، اما معامله گران هنوز قادر به فروش برخی از محموله ها با قیمت ۵۲۰-۵۲۵ دلار در هر تن بودند. مشتریان قیمت ۵۰۰-۵۱۰ دلار در هر تن را پیشنهاد می دادند و مواد برزیلی را به عنوان مرجع خود ذکر می کردند.

فقط یک پیشنهاد از برزیل گزارش شده در طول هفته وجود داشته که ۶۰۰-۶۰۵ دلار در هر تن بوده است. گرچه فعالان بازار بار دیگر این موضوع را غیر واقعی دانستند.

منبع: متال بولتن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.