افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
عرضه کم مفتول در اروپا

افزایش قیمت سیم مفتول در اروپا

شناسه : 30637 22 شهریور 1399 - 14:16 منبع : متال بولتن
قیمت داخلی سیم مفتول در اروپا در هفته گذشته با توجه به دسترسی کم به این محصول و هزینه بالای مواد اولیه، افزایش یافته است.
افزایش قیمت سیم مفتول در اروپا
پ
پ

قیمت داخلی سیم مفتول در اروپا در هفته گذشته با توجه به دسترسی کم به این محصول و هزینه بالای مواد اولیه، افزایش یافته است.

 

*** اروپای جنوبی

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای سیم مفتول در جنوب اروپا ۴۵۰-۴۷۰ یورو (۵۳۱-۵۵۴ دلار) به ازای هر تن بود، در حالیکه هفته قبل قیمت آن ۴۵۰-۴۶۰ یورو بوده است.

در بازار ایتالیا قیمت ها تا حد زیادی ثابت بود. اکثر تولیدکنندگان سیم مفتول را با ۴۵۰-۴۶۰ یورو در هر تن ارائه دادند، و این تا حد زیادی توسط خریداران پذیرفته شد. خریداری گفت:” قیمت ها ثابت است و هیچ تخفیفی امکان پذیر نیست. کارخانه ها برای ماه اکتبر به دلیل قیمت بالای قراضه، موج دیگری از افزایش قیمت را برنامه ریزی می کنند.” خریدار دیگری گفت:” اکنون می توانیم بگوییم که در ماه سپتامبر بهبود تقاضا صورت گرفته است.” گفته می شود که تولیدکنندگان داخلی سهام سیم مفتول کمی دارند.

در همین حال، در اسپانیا تولید کنندگان موفق شدند در معاملات این هفته به قیمت بالای ۴۶۰ تا ۴۷۰ یورو در هر تن دست یابند، در حالی که هفته گذشته ۴۵۰-۴۵۵ یورو در هر تن بوده است. منبعی گفت:” در اسپانیا تقاضا برای رونق وجود ندارد، اما سیم مفتول در بازار موجود نیست که از رشد قیمت پشتیبانی کند.”

 

*** صادرات سیم مفتول

قیمت صادرات سیم مفتول کارخانه های اروپای جنوبی در هفته ارزیابی نسبتاً ثابت بود. گزارش شده است که تقاضا در بازارهای صادراتی کند است و کارخانه های جنوبی ترجیح می دهند به جای آن به بازارهای داخلی خود توجه کنند. یکی از منابع کارخانجات گفت:” ما اکنون صادراتی ارائه نمی دهیم، زیرا تفاوت قیمت اروپا و خارج از کشور بسیار زیاد است. با توجه به بازار قراضه، قیمت سیم مفتول حداقل باید در حدود ۴۳۰ یورو برای هر تن باشد. اما پیشنهادهایی که می گیریم ۱۰-۱۵ یورو به ازای هر تن کمتر است.”منبع دیگری گفت:” در حال حاضر، ما مواد صادراتی ارائه نمی دهیم، بلکه بیشتر در بازار محلی تمرکز داریم.”ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای سیم مفتول صادراتی جنوب اروپا در روز چهارشنبه ۴۱۵-۴۳۰ یورو به ازای هر تن بود.

 

*** اروپای شمالی

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای مفتول داخلی در شمال اروپا از ۴۵۰-۴۶۰ یورو به ۴۶۰-۴۷۰ یورو در هر تن افزایش یافت. منابع گفتند که تقاضا برای مفتول در منطقه در طول هفته همچنان بالا بود و همراه با محدودیت عرضه، قیمت آن بالا می رود.  منبعی گفت:” میزان سفارش در سپتامبر بیشتر از سال گذشته است. هنگامی که ما رزروهای ماه اکتبر را شروع می کنیم، قیمت ها بالا می رود.”

یکی از خریداران گفت:” در بنلوکس، آلمان و فرانسه تقاضا خوب است. دسترسی به مفتول زیاد نیست، با توجه به اینکه هیچ سهمیه ای برای کشورهای وارد کننده باقی نمانده است، و پیشنهادات صادرات مفتول از ترکیه و کشورهای سی آی اس با افزایش قیمت قراضه افزایش می یابد.” منابع گفتند که مقیاس افزایش قیمت که تولیدکنندگان قصد داشتند برای اکتبر اجرا کنند باید در حدود ۲۰ یورو در هر تن باشد.

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.