افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
عدم واردات رقابتی باعث شد:

افزایش قیمت میلگرد در لهستان

شناسه : 31528 12 مهر 1399 - 14:48 منبع : متال بولتن
تولیدکنندگان میلگرد در لهستان در هفته جاری به دلیل فعالیت خوب خرید، افزایش هزینه مواد اولیه و عدم واردات رقابتی در بازار، قیمت های خود را افزایش می دهند.
افزایش قیمت میلگرد در لهستان
پ
پ

تولیدکنندگان میلگرد در لهستان در هفته جاری به دلیل فعالیت خوب خرید، افزایش هزینه مواد اولیه و عدم واردات رقابتی در بازار، قیمت روز میلگرد خود را افزایش می دهند.

منابع گفتند که بازار میلگرد در این کشور با ارائه پیشنهادات جدید از کارخانه های داخلی، خرید خوب، افزایش هزینه و دسترسی کم به میلگرد، این هفته روند صعودی به خود گرفته است. آخرین ارزیابی صورت گرفته برای میلگرد داخلی لهستان در ۲۵ سپتامبر از ۱۹۵۰-۲۰۰۰ زلات در هر تن به ۱۹۶۰-۲،۰۵۰ زلات افزایش یافت. این افزایش براساس فعالیت خوب خرید صورت گرفت، زیرا طبق گفته منابع، بازرگانان سهام کمی داشتند. در همان زمان، تقاضای مصرف کنندگان نهایی از صنعت ساخت و ساز بسیار ناچیز بود و منابع بازار از کمبود پروژه های جدید، به ویژه در بخش دولتی شکایت داشتند.

یکی از منابع گفت:” ما تقاضای انبوهی از ساخت و ساز داریم که پس از بیماری همه گیر Covid-19 بهبود یافته است، اما مشکل این است که پروژه های زیرساختی کافی وجود ندارد.” یکی از خریداران گفت:” عدم اطمینان در مورد پروژه های ساختمانی جدید واقعاً چشم انداز پایان سال و آغاز سال ۲۰۲۱ را تحت تأثیر قرار می دهد.” خریدار دیگری گفت:” ماه اکتبر قوی خواهد بود، اما رشد بیشتر قیمت در ماه نوامبر و دسامبر واقعا جای سوال دارد.” در بازار ثانویه، میلگرد بسته به مقدار با قیمت ۱،۹۷۰-۲،۰۰۰ زلات در هر تن معامله شد، در حالی که هفته گذشته ۱،۹۷۰-۱،۹۸۰ زلات در هر تن بود.

*** واردات میلگرد در لهستان

قیمت های پیشنهادی از دیگر کشورهای اروپایی به لهستان در هفته گذشته افزایش یافته است، که منعکس کننده افزایش در بازارهای داخلی است. به طور خاص، تأمین کنندگان آلمانی پیشنهادات خود را به لهستان به ۴۶۰ یورو (۵۳۶ دلار) در هر تن رسانده بودند، در حالی که در ابتدای هفته ۴۵۰ یورو در هر تن بوده است. این هفته هیچ پیشنهاد جدیدی از عرضه کنندگان ایتالیایی به بازار لهستان شنیده نشده است، اما کارخانه های ایتالیایی نیز افزایش قیمت در رزروهای ماه اکتبر را هدف قرار داده اند.

یکی از بازرگانان گفت:” هفته آینده، ما انتظار داریم پیشنهادهای بالا از ایتالیا را ببینیم.”  آخرین پیشنهادهای میلگرد فولادی از ایتالیا به لهستان ۴۵۰ یورو در هر تن در هفته گذشته شنیده شد. میلگرد فولادی توسط NLMK روسیه به لهستان با قیمت ۴۴۰ یورو در هر تن CPT (معادل حدود ۴۱۵-۴۲۰ یورو در هر تن دپ) همانند هفته گذشته ارائه شد. تاکنون هیچ معامله ای در این سطح گزارش نشده است.

تولیدکنندگان روسی از کل تخصیص ۶۱،۶۳۰ تنی خود برای واردات به اتحادیه اروپا برای دوره ۱ جولای تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ استفاده کرده اند. سهمیه جدید واردات از اول اکتبر در دسترس خواهد بود. پیشنهادات میلگرد ماه اکتبر از مولداوی به لهستان با قیمت ۴۵۰ یورو در هر تن cpt معادل حدود ۴۲۵-۴۳۰ یورو در هر تن دپ شنیده شد، در حالی که در اواسط سپتامبر ۴۴۰ یورو در هر تن  بوده است. سهمیه سه ماهه واردات میلگرد اتحادیه اروپا در مولداوی به آرامی کاهش می یابد. از ۲۴ سپتامبر، این کشور ۱۵۹۸۰ تن میلگرد را به اتحادیه اروپا تحویل داده است.

*** بازار مفتول

بازار سیم مفتول لهستان در این هفته عمدتا ثابت بوده است، اما خریداران انتظار داشتند در ماه اکتبر با افزایش هزینه های قراضه و محدود بودن دسترسی به دلیل محدودیت واردات، قیمت ها را افزایش دهند. قیمت داخلی سیم مفتول s235jr در لهستان ۲،۰۲۰-۲،۰۵۰ زلات در هر تن بوده است. تقاضا از بخش ساخت و ساز نسبتاً ناچیز بود، در حالی که خرید و فروش در میان توزیع کنندگان با پیش بینی افزایش قیمت زیاد شده است. یکی از منابع گفت:” تقاضا در سطح نرمالی است، اما با توجه به افزایش مورد انتظار، مشتریان سهام بیشتری را خریداری می کنند.”

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.