جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

بازار محصولات فولادی در آمریکا در هفته ای که گذشت

شناسه : 33869 11 آبان 1399 - 17:01 منبع : متال بولتن
در این گزارش به بررسی بازار محصولات فولادی در آمریکا پرداخته شده است.
بازار محصولات فولادی در آمریکا در هفته ای که گذشت
پ
پ

قیمت اکثر محصولات فولادی در آمریکا در هفته گذشته ثابت بود اگرچه در برخی محصولات مانند تیرآهن داخلی آمریکا شاهد افزایش تقاض بودیم

*** محصولات فولادی در آمریکا ، اسلب برزیل

در هفته منتهی به ۳۰ اکتبر قیمت صادرات اسلب فولادی برزیل بدون تغییر بوده است ، اما با توجه به عملکرد ثابت بازار فولاد ، تقاضا همچنان قوی بود. ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای اسلب صادراتی برزیل ۴۹۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن ، بدون تغییر نسبت به هفته قبل بود. کارخانه ها بیشتر پیشنهادات ژانویه را بررسی می کنند. آنها تقاضای ایالات متحده ، مکزیک ، کانادا و بازار داخلی برزیل را دیده اند. اما مواد کمی در دسترس بازار صادرات بود ، تولید کنندگان اسلب ، تولیدکنندگان فولاد تخت برزیل و تأسیسات خارج از کشور متعلق به همان شرکت ها را تأمین می کردند.

به عنوان مثال ، Usiminas ، تولید کننده فولاد تخت برزیلی ، اسلب را برای تأمین بازار داخلی و همچنین جبران ضررهای تولید تهیه کرده است. در ایالات متحده ، گزارش هایی مبنی بر انتظار خریداران برای نتیجه انتخابات این کشور در ۳ نوامبر وجود داشت. خریداران و فروشندگان نگرانی هایی در مورد آینده تعرفه ها و سهمیه های بخش ۲۳۲ بر واردات فولاد دارند.

در چند هفته آینده ، انتظار می رود پیشنهادات اسلب از برزیل با قیمت های بالاتر از ۵۰۵ دلار در هر تن فوب صادر شود. اما برخی از بازرگانان معتقد بودند که با توجه به کاهش قیمت کشورهای سی آی اس، فضای محدودی برای افزایش قیمت وجود دارد. ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای اسلب صادراتی سی آی اس ۴۳۵ تا ۴۴۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۴۴۵-۴۵۵ دلار در هر تن بوده است.

*** محصولات فولادی در آمریکا، فولاد تخت در جنوب آمریکا

قیمت واردات محصولات فولادی در آمریکا در هفته منتهی به ۳۰ اکتبر تغییرات اندکی را نشان داد ، با توجه به تقاضای زیاد مواد در اکثر بازارهای منطقه ، خریداران پیشنهادهایی از چین دریافت کردند. بیشتر قیمت واردات ورق ۵-۱۵ دلار در هر تن افزایش یافته است ، زیرا پیشنهادهای گذشته با ارزش پایین، دیگر در بازار در طول هفته شنیده نمی شدند. اما با توجه به اینکه بسیاری از مشتریان و تولیدکنندگان مذاکرات مربوط به محموله های دسامبر را به پایان رسانده اند ، تغییرات کمی گزارش شده است.

ارزیابی صورت گرفته برای ورق گرم وارداتی آمریکای جنوبی در ۳۰ اکتبر از ۵۵۰-۵۹۵ دلار در هر تن در هفته قبل به ۵۵۵-۵۹۵ دلار در هر تن رسید. همزمان ، قیمت ورق سرد وارداتی آمریکای جنوبی ۶۴۵-۶۵۵ دلار در هر تن ارزیابی شد ، در حالی که قیمت قبلی آن ۶۳۰-۶۵۰ دلار در هر تن بود.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه وارداتی آمریکای جنوبی از ۶۶۰-۶۹۵ دلار در هر تن به ۶۷۰-۶۹۵ دلار در هر تن رسید ، در حالی که قیمت ورق فولادی Galvalume  وارداتی آمریکای جنوبی از ۷۶۰-۷۸۰ دلار در هر تن به ۷۷۰-۷۹۰ دلار در هر تن رسید. همچنین ارزیابی صورت گرفته برای صفحات وارداتی آمریکای جنوبی ۵۵۰-۵۶۰ دلار در هر تن بوده است.

یک تاجر آمریکای جنوبی گفت:” من فقط در ۱۰ روز گذشته تغییرات جزئی در قیمت های چین دیده ام.” پیشنهادات بیشتر با محدودیت سایر مناطق برای کشورهای آمریکای جنوبی از چین گزارش شده است. در برزیل ، گزارش هایی از رایزنی برای اسلب از کشورهای سی آی اس (CIS) وجود داشت. یک تاجر برزیلی گفت:” خریداران از تأخیر و انصراف از سوی فولادسازان محلی شکایت دارند.”

*** محصولات فولادی در آمریکا ، تیرآهن

قیمت تیراهن داخلی در ایالات متحده در روز ۲۹ اکتبر علی رغم افزایش تقاضا​​، ثابت بود. ارزیابی صورت گرفته برای تیرآهن ۸ اینچی ایالات متحده آمریکا در تاریخ ۲۹ اکتبر با ۳۵٫۲۵ دلار در هر cwt (705 دلار به ازای هر تن) بوده است. همچنین ارزیابی صورت گرفته برای تیرآهن بارگیری شده در بندر هوستون ۶۲۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن بود. در حالی که برخی از کارخانه های داخلی افزایش قیمت تیرآهن را در اواسط سپتامبر اعلام کرده اند ، اما به گفته فعالان بازار هنوز قیمت های بالا را برای سفارشات جدید دنبال نکرده اند.

Nucor پیشنهاد خود را در ۱۱ سپتامبر ۳۰ دلار به ازای هر تن افزایش داد. Steel Dynamics Inc (SDI) و Gerdau هر دو قیمت محصولات فولادی خود را نیز افزایش دادند. احتمال افزایش کارخانه ها در حالیکه مراکز خدمات در برابر قیمت های بالاتر مقاومت می کنند ، یک چشم انداز دلهره آور است. به گفته یک توزیع کننده در جنوب گفت که تقاضا برای تیرآهن کمی افزایش یافته است.

*** تقاضای واقعی چندان خوب نیست

توزیع کننده جنوبی گفت:” بازار صادراتی محصولات فولادی در آمریکا ، تیرآهن در تمام سال ناخوشایند است. تقاضا واقعی عالی نیست – اما نمی توانم شکایت کنم.” با این حال ، این منبع گفت که او انتظار دارد با فرض شرایط معمول آب و هوای زمستان ، قیمت تیرآهن در نوامبر تثبیت شده و در دسامبر افزایش یابد. وی افزود: اگر زمستان معتدل باشد ، می تواند قراضه بیشتری در دسترس باشد و همین امر می تواند قیمت ها را پایین بیاورد.

یک توزیع کننده ساحل غربی گفت که تقاضا برای پروژه های ساختمانی در منطقه وی برای تیرآهن خوب است. منابع بازار همچنین گفتند که آنها اغلب قادر به تهیه تیرآهن از موجودی کارخانجات بوده و باعث کاهش زمان تحویل شدند. به گفته فعالان بازار ، یکی از عواملی که می تواند قیمت تیرآهن را بالا ببرد جهش غیرمنتظره قیمت قراضه خواهد بود. یکی از توزیع کنندگان گفت، در حالی که در بازار در مورد کاهش احتمالی قیمت قراضه در ماه نوامبر صحبت هایی شده بود ، بسته به شدت هوای زمستان ، انتظار دارد قیمت قراضه ثابت یا احتمالاً افزایش یابد. منابع همچنین گفتند که ساخت مجتمع گیگافکتوری تسلا در آستین ، تگزاس – که هم اکنون در حال انجام است – می تواند تقاضا و قیمت تیرآهن را افزایش دهد.

*** ورق گالوانیزه

قیمت جهانی ورق گالوانیزه در ایالات متحده افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق سرد ایالات متحده آمریکا ۴۲ دلار در هر cwt (840 دلار در هر تن) بوده است. همچنین ارزیابی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه ایالات متحده آمریکا از ۴۲ دلار در هر cwt (840 دلار در هر تن) هفته قبل به ۴۲٫۵۰ دلار در هر cwt (850 دلار در هر تن) افزایش یافت. ارزیابی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه گرم (پایه ورق گرم) آمریکا در ۲۹ اکتبر از ۴۱ دلار (۸۲۰ دلار در هر تن) در هفته قبل به ۴۲٫۵۰ دلار در هر cwt (850 دلار در هر تن) افزایش یافت.

زمان تحویل برای ورق سرد حدود هشت تا نه هفته و برای موارد پوشش داده شده حداقل ۱۰ هفته است. به گفته برخی خریداران ، در حال حاضر و با در دسترس بودن کارخانه ها ، کارخانه ها دیگر نیازی به ارائه ورق گرم با قیمت پایین ندارند. خریداران ورق گفتند که تقاضای کاربر نهایی خصوصاً در تولیدکنندگانی که در خودرو ، وسایل نقلیه تفریحی ، لوازم خانگی و ساخت و ساز فعالیت دارند هنوز خوب است. چندین خریدار گفتند که آنها منتظر کارخانه ها هستند تا رزرو خود را برای حمل در ژانویه – احتمالاً در هفته ۲ نوامبر – باز کنند و آنها قیمت ۴۵ تا ۴۶ دلار در هر cwt (900-920 دلار ) را در نظر داشتند.

*** چدن در آمریکا

بازار فروش چدن وارداتی در ایالات متحده طی هفته منتهی به ۳۰ اکتبر در معاملات جدید با قیمت های بالا، بهبود یافته است. ارزیابی صورت گرفته برای چدن وارداتی ایالات متحده آمریکا ۳۷۷ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۳۶۹-۳۷۳ دلار بود. در اواخر هفته گذشته ، رزرو مواد روسیه با قیمت ۳۷۷ دلار به ازای هر تن شنیده شد. این فروش پس از انتشار ارزیابی قیمت آن هفته گزارش شد. معامله دیگری نیز در یک قرارداد طولانی مدت در همان سطح انجام شد ، اما قیمت آن مطابق با بازار فعلی بازار است.

یکی از منابع در ایالات متحده گفت: ” دسترسی به چدن در سطح جهانی بسیار کم است ، در حالی که سازندگان ورق گرم در ایالات متحده احساس خوبی دارند و این باعث افزایش قیمت چدن می شود.” شاخص روزانه ورق گرم فولادی ایالات متحده آمریکا در تاریخ ۳۰ اکتبر ۳۴٫۱۶ دلار در هر cwt (753.09 دلار در هر تن) بوده است.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.