یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ 10 ربيع أول 1445 Sunday, 24 September , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
کمبود ورق گرم و

افزایش قیمت فولاد تخت خلیج فارس

شناسه : 34485 22 آبان 1399 - 9:47
به دلیل دسترسی کم به ورق گرم در بازارهای حوزه جلیج فارس، قیمت واردات فولاد تخت در این حوزه افزایش یافته است.
افزایش قیمت فولاد تخت خلیج فارس
پ
پ

قیمت واردات فولاد تخت خلیج فارس طی هفته گذشته به دلیل کمبود ورق گرم، افزایش یافته است.

تقاضای داخلی برای فولاد تخت در هند و چین به عنوان صادرکنندگان اصلی بازار ، بسیار زیاد بود، بنابراین فقط چین تعداد محدودی از پیشنهادات را با قیمت های بالا ارائه داد.

*** فولاد تخت خلیج فارس ؛ امارات متحده عربی

قیمت پیشنهادی ورق گرم از تامین کنندگان چینی ۵۷۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر در بازار فولاد تخت خلیج فارس شنیده شد ، اما فعالان بازار معتقد بودند که قیمت قابل اجرا در حدود ۵۵۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن است. ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم وارداتی امارات متحده عربی در ۱۰ نوامبر ۵۶۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بود، در حالیکه در ۳ نوامبر ۵۵۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

تامین کنندگان  ورق گالوانیزه ۱ میلی متری در چین با ۲۷۵ گرم روی در هر مترمربع را با قیمت ۷۲۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن ارائه داده اند، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن ۷۱۰-۷۲۰ دلار بوده است. ورق گالوانیزه هند با قیمت ۸۰۰-۸۱۰ دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی ارائه شد، اما قیمت جدیدی در این هفته شنیده نشد.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه وارداتی امارات متحده عربی به عنوان محصول بازار فولاد تخت خلیج فارس در ۱۰ نوامبر به ۷۲۰-۸۱۰ دلار در هر تن رسید، در حالیکه در ۳ نوامبر ۷۱۰-۸۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. اختلاف قیمت بین مواد از چین و هند بیانگر این واقعیت است که ورق گالوانیزه هند دارای کیفیت اطمینان و تایید شده برای استفاده در امارات متحده عربی توسط مقامات آنجا است.

پیشنهادات ورق سرد از چین به امارات متحده عربی با قیمت ۶۲۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن شنیده شد. بنابراین ، ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق سرد وارداتی امارات متحده عربی در ۱۰ نوامبر ۶۲۰-۶۳۰ دلار در هر تن بود.

*** عربستان سعودی

ورق گرم چین با قیمت ۵۷۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر ارائه می شد ، اما هیچ گونه رزرو عمده ای در بازار فولاد تخت خلیج فارس شنیده نشده است. ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای فولاد ورق گرم وارداتی عربستان سعودی ۵۷۰-۵۷۵ دلار در هر تن بود، در حالیکه در ۳ نوامبر قیمت آن ۵۵۰-۵۶۰ دلار در هر تن بوده است.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.