افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
افزایش قیمت ها در بازار فولاد چین:

کویل نورد گرم چین و تقویت بازارهای داخلی

شناسه : 35813 16 آذر 1399 - 10:39 منبع : متال بولتن
قیمت های کویل نورد گرم داخلی چین پس از چند روز کاهش، در پی افزایش تقاضاهای خارجی تغییر روند داد و افزایش یافت
کویل نورد گرم چین و تقویت بازارهای داخلی
پ
پ

قیمت های کویل نورد گرم داخلی چین به روند صعودی خود بازگشت که در نتیجه این امر انگیزه خریداران خارج از کشور را برای پرداخت قیمت های بالاتر برای محصولات تخت فولادی چین بیشتر شد.

*** قیمت داخلی کویل نورد گرم چین

چین شرقی (شانگهای): ۴،۲۸۰-۴،۲۹۰ یوان (۶۵۴-۶۵۵ دلار) به ازای هر تن ، افزایش ۱۰ یوان به ازای هر تن
چین شمالی (تنگشان): ۴،۱۳۰-۴،۱۶۰ یوان به ازای هر تن ، افزایش ۱۳۰ یوان به ازای هر تن

قیمت ها بعد از یک کاهش در روز قبل، افزایش یافت و خریداران با مشاهده سود در بازار آتی ، نرخ خرید خود را افزایش دادند. چندین معامله گر در شانگهای اظهار داشتند که تقاضای پایین دستی تا حد زیادی پایدار است و افزایش قیمت در روزهای اخیر را ناشی از نقدینگی زیاد در بازار مالی پس از تزریق صندوق بانک مرکزی چین برای کمک به احیای اقتصاد آن دانستند که توسط Covid آسیب دیده بود. یک تاجر مستقر در شانگهای گفت ، فولاد تخت سود بیشتری نسبت به فولاد بلند تجربه کرده است. زیرا بخش های پایین دستی مانند خودرو و لوازم خانگی عملکرد بهتری نسبت به ساخت و ساز داشتند. فولاد تخت عمدتا در ساخت و تولید استفاده می شود. در حالی که تقاضای فولاد بلند به فعالیت های ساختمانی بستگی دارد. قیمت کویل نورد گرم چین در آخر هفته ۷۰-۸۰ یوان در هر تن بالاتر بود.

*** صادرات کویل نورد گرم چین

شاخص صادراتی کویل نورد گرم فولادی چین: ۵۹۹،۰۴ دلار به ازای هر تن ، افزایش ۲٫۸۶ دلار به ازای هر تن

شنیده می شود که یک معامله گر مستقر در پکن ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تن کویل نورد گرم را در روز پنجشنبه به قیمت ۶۱۶-۶۱۷ دلار به ازای هر تن به پاکستان فروخته است. در حالیکه گزارش شده است که در همان روز یک تاجر مستقر در ژجیانگ این محصول را به قیمت ۶۱۹ دلار هر تن به آسیای جنوبی فروخته است. بیشتر منابع گفته بودند خریداران در پاکستان حاضر نیستند بیش از ۵۹۵ دلار برای هر تن فوب چین برای فولاد تخت پرداخت کنند. خریداران در ویتنام نیز قیمت های بالاتر را می پذیرند. یک بازرگان در جنوب شرقی آسیا گفت که خریداران قیمت کویل نورد گرم را ۶۲۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد می دهند.

در اوایل این هفته ، آن ها حدود ۶۲۰ دلار به ازای هر تن ویتنام پیشنهاد دادند. منابع بازار گفتند که این ها در نتیجه اصرار فروشندگان چینی برای افزایش قیمت در میان بازار فولاد داخلی قوی در چین تحقق یافته است. بیشتر منابع گفتند که یک کارخانه بزرگ تولید در شمال چین مایل به فروش کویل نورد گرم فقط با حداقل ۶۰۰ دلار در هر تن فوب است. زیرا روز پنجشنبه مقدار زیادی از این محصول را با قیمت ۵۹۵ دلار در هر تن فوب چین فروخته است.

*** زمزمه های بازار

یک تاجر ویتنامی گفت: “خریداران اکنون چاره ای جز پذیرش قیمت های بالاتر ندارند. فروشندگان هندی حتی بیشتر از چین درخواست قیمت دارند. من پیشنهادی برای کویل نورد گرم هند با قیمت ۶۵۰ دلار به ازای هر تن CFR ویتنام از یک سهامدار ارائه کردم. کارخانجات هند خواهان قیمت های حتی بالاتر هستند.”

*** معاملات آتی شانگهای

قرارداد معاملات آتی کویل نورد گرم ژانویه در روز جمعه با قیمت ۴،۲۸۴ یوان در هر تن بسته شد که نسبت به روز پنجشنبه ۵۵ یوان افزایش داشت.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.