نیم نگاهی به شرکت هایی که در صف پذیرش فرابورس هستند - آرتان پرس | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ 29 شعبان 1442 Sunday, 11 April , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
اختصاصی آرتان پرس

نیم نگاهی به شرکت هایی که در صف پذیرش فرابورس هستند

شناسه : 35926 ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
معمولا شرکت های تامین سرمایه برای ورود به بازار فرابورس باید از مسیرهای ارزیابی پیچیده ای عبور کنند. معمولا برای این سازمان ها شاخص را یک سوم شرایط فعلی در نظر می گیرند و باید مستندات کافی برای حفظ شرایط سهامداری را ارائه کنند.
نیم نگاهی به شرکت هایی که در صف پذیرش فرابورس هستند
پ
پ

فرابورس بخشی از بازار سرمایه ایران محسوب می شود که شرکت هایی با اندازه و پتانسل مالی پایین تر شرکت های بورسی به ارائه سهام خود مبادرت می کنند و با رشد بورس بازار فرابورس نیز با جذابیت همراه خواهد شد.معمولا معامله گران استراتژی های ورود به بورس و فرابورس متفاوتی دارند. در شرایط فعلی تعداد قابل توجهی شرکت در صف پذیرش فرابورس هستند که در این یادداشت به سبد عرضه های اولیه فرابورس اشاره خواهیم کرد.لطفا همراه آرتان پرس باشید.

 

*** عرضه اولیه ها در روزهای مثبت

بسیاری از عرضه اولیه ها در بازار مثبت با جشم اندازهای عالی ارائه می شوند و این موضوع صرفا مربوط به بازار ایران نمی شود. اخیرا شرکت های زیادی تقاضای افزایش سرمایه داده اند و این تجدید ارزیابی ها سبب شده است که تعداد قابل توجهی از شرکت ها در صف عرضه های اولیه فرابورس قرار بگیرند.

در حال حاضر بیش از ۸۰ شرکت متقاضی پذیرش در بازار اول، دوم و بازار شرکت‌های کوچک و متوسط هستند که با توجه به راه‌اندازی بازار شرکت‌های کوچک و متوسط پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری شاهد افزایش چشمگیری در تعداد شرکت‌های پذیرفته شده در بازارهای فرابورس ایران در مقایسه با سال گذشته باشیم.

مجموعا پذیرش دو شرکت تامین سرمایه و ۷ شرکت دیگر در صف انتظار عرضه ی اولیه هستند و مطابق آخریت آمار ارائه شده توسط سازمان بورس اوراق بهادار تقاضای پذیرش ۳۵ شرکت در صف ارزیابی قرار گرفته است که به احتمال زیاد بخش قابل توجهی از این شرکت ها در صورت تایید اولیه وارد صف عرضه ی اولیه قرار می گیرند.

 

*** ارائه و معرفی عرضه اولیه ها در بورس

توجه به این نکته ضروری است که غالبا ارائه و معرفی عرضه اولیه ها در بورس در روزهای منفی و غیرشفاف بورس صورت نمی گیرد.بلکه عرضه اولیه ها معمولا در شرایطی اتفاق می افتد که بازار چشم انداز مثبتی از خود نشان داده و ورود هوشمند پول حقیقی و حقوقی به ثبات رسیده باشد.لذا صف های عرضه اولیه ها در سه ماه آخر سال جاری خبر از روزهای سبز در بازار بورس ایران دارد.

شرکت هایی که در صف پذیرش فرابورس هستند طیف وسیعی از شرکت های مختلف در زمینه های متعدد را به خود اختصاص می دهند. صنعت غذایی کوروش، شرکت‌های لیزینگ پارسیان، لیزینگ کارآفرین، تولید نیروی برق آبادان، سرمایه‌گذاری سیمان تامین، بهساز کاشانه تهران و سپید ماکیان از جمله شرکت‌هایی هستند که در جلسه هیات پذیرش با ورود آنها به بورس موافقت شده و با احراز شرایط تعیین شده در آینده نزدیک نماد آنها درج خواهد شد.

 

*** ورود شرکت های تامین سرمایه به بازار فرابورس

معمولا شرکت های تامین سرمایه برای ورود به بازار فرابورس باید از مسیرهای ارزیابی پیچیده ای عبور کنند. معمولا برای این سازمان ها شاخص را یک سوم شرایط فعلی در نظر می گیرند و باید مستندات کافی برای حفظ شرایط سهامداری را ارائه کنند. در این شرایط و با وجود همه این محدودیت ها دو شرکت تامین سرمایه امین و تمدن نیز در فهرست شرکت‌های بورس تهران پذیرش شده‌ و در انتظار درج نهایی هستند.

همچنین درج نماد دو شرکت لیزینگ اقتصاد نوین و توسعه و عمران امید در جلسه ۱۷ خرداد در هیات پذیرش مطرح و با پذیرش آنها نیز موافقت شد که پس از احراز شرایط تعیین‌شده در فهرست نرخ‌های بورس درج خواهند شد.

۳۵ شرکت نیز متقاضی پذیرش در بورس هستند که با تکمیل مدارک و مستندات تعیین‌شده در دستورالعمل پذیرش پرونده آنها به ترتیب در جلسه هیات پذیرش مطرح خواهد شد. شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان با نماد «غگلستا» پس از شیر پاستوریزه پگاه فارس دومین شرکت پذیرش شده از شرکت‌های زیرمجموعه صنایع شیر ایران در فرابورس به‌شمار می‌رود که سرمایه ثبتی آن بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال است. با ورود ای سرمایه به بازار سرمایه شاهد رونق قابل توجهی در بخش غذایی خواهیم بود.

 

آرتان پرس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.