پیش بینی قیمت جهانی طلا در ۲۰۲۱ - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ 29 شعبان 1442 Sunday, 11 April , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
گزارش بازار های جهانی:

پیش بینی قیمت جهانی طلا در ۲۰۲۱

شناسه : 37510 ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
 تحلیلگران همچنان روی فلز طلا مثبت هستند و بسیاری پیش بینی می کنند که در سال جدید رکوردهای جدیدی را شاهد باشند. ناگفته نماند که از منظر برخی تحلیلگران، تکنیکال بازار طلا روند نزولی را طی میان‌مدت نشان می‌دهد. در بورس طلا و آتی شانگهای، قیمت طلا نزولی بود و بیشترین حجم معاملات طلا و نقره در بازار آتی شانگهای، متعلق به قراردادهای تحویل فوریه 2021 است. یکی از سطح کلیدی قیمت طلا برای سال آینده 2300 دلار است.
پیش بینی قیمت جهانی طلا در ۲۰۲۱
پ
پ

بازارهای طلا جهانی در طی معاملات روز چهارشنبه ی هفته گذشته با یک افزایش روبرو شدند و مجدداً از میانگین نمایی ۵۰ روزه شکسته شد و رشد قیمت جهانی طلا در تمامی بازارهای بین المللی را به همراه داشت. پیش بینی می شود که در بازار جهانی روند صعودی قیمت ها هر چند آهسته ولی ادامه داشته باشد. لذا به سرمایه گذاران حوزه طلا توصیه می شود که صبر را چاشنی معاملات خود قرار دهند.

 

*** رشد قیمت جهانی طلا

شورای جهانی طلا گزارشی را منتشر کرده که بانک مرکزی کشورها به سمت خرید طلا به‌عنوان عاملی برای کاهش ریسک رفته‌اند و تنها در ماه اکتبر ۲۵ تن طلا خریداری کرده‌اند و در مجموع ذخایر طلای جهان ۲۳ تن افزایش یافته است. شورای‌جهانی طلا در گزارشی اعلام کرد؛ پس از دو ماه متوالی فروش، بانک‌های مرکزی در ماه اکتبر اقدام به خرید طلا کردند.

علی‌رغم افت قیمت در دو هفتهٔ گذشته، رشد بهای طلای جهانی، موجب رشد قیمت طلا و سکه به ترتیب به میزان ۱/۹ و۱/۵ درصد شد. در همین راستا بهای دلار و یورو در این هفته به ترتیب ۱/۴ و ۱ درصد افزایش یافت.

آن سوی دیگر بازار اما تکانه هایی از منفی شدن بازار را نشان می دهد. قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی که آخرین روز معاملات هفته جاری بود، تحت تاثیر خوش بینی سرمایه گذاران به کمکهای کرونایی بیشتر در آمریکا و افت ارزش دلار پس از امضای توافق تجاری پسابریگزیت، با افزایش بسته شد.

یک سری اقدامات اقتصادی آمریکا می توان به طور گسترده ای ، زمینه جذاب شدن بازار طلا را منتج شود.زیرا ما همچنان شاهد خروج مقدار زیادی پول از بازار بورس هستیم.همچنین تحریکات زیادی از اقتصادهای مختلف در جهان ایجاد می شود ، بنابراین بازارهای طلا نیز در برابر سایر ارزها شرایط بهتری را برای سرمایه گذاری جهانی به همراه خواهد داشت.

 

*** نگاهی به سطح ۱۹۰۰ دلار طلا جهانی

قیمت طلا بر اساس شاخص های ارزیابی تکنیکال در  سطح ۱۸۰۰ دلار یک حمایت سنگین به همراه دارد ، شکستن سقف بالاتر از سطح ۱۹۰۰ دلار می تواند حرکت به سمت سطح ۱۹۵۰ دلار باشد که قبلا فروش زیادی داشته است.  پس از آن ، بازار سپس به دنبال سطح ۲۰۰۰ دلار خواهد بود. این بازاری است که خریداران زیادی را با افت مواجه می کند و روند صعودی باید برای مدتی ادامه یابد

قیمت جهانی طلا در سه هفته گذشته حدود ۱۰۰ دلار معادل شش درصد افزایش داشت. اما هفته جاری بهبود ارزش دلار از پایینترین رکورد دو سال و نیم گذشته مانع صعود قیمت طلا شد. عامل دیگری که رشد قیمت طلا را محدود کرد، تهدید دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای عدم امضای لایحه کمک مالی کرونایی ۹۰۰ میلیارد دلاری و بسته تامین مالی دولت فدرال به ارزش ۱.۴ تریلیون دلار بود.

در بازار جهانی امروز، طلای نقدی با افزایش ۱۲.۴۰ دلاری، در حال حاضر در قیمت ۱۸۷۱.۹۰ دلار ثابت شده است. ضعف دلار امروز عامل اصلی رشد در معاملات آتی طلا بود. در حال حاضر، شاخص دلار ۰٫۲۹ واحد افت دارد که افت ۰٫۳۲ درصدی را نشان می‌دهد و هر شاخص دلار به ارزش ۹۰٫۲۵۵ رسید.  این بدان معناست که تنها بخشی از افزایش قیمت امروز معاملات آتی طلا به خریدی مربوط می‌شود که ۹۸ درصد آن نتیجه مستقیم ضعف دلار است.

 

*** چشم‌انداز فلزات گران‌بها دز سال ۲۰۲۱

در گزارش چشم‌انداز فلزات گران‌بها در سال ۲۰۲۱ ، که هفته گذشته منتشر شد ، تحلیلگران بانک آلمان انتظار دارند که نقره همچنان عملکرد بهتری نسبت به طلا داشته باشد، زیرا تقاضای فلزات گران‌بها در اقتصاد جهانی در حال بهبود است.

قیمت هر اونس طلای نقدی با افزایش ۲۶ دلار نسبت به آخرین قیمت روز گذشته باقیمت ۱۸۵۳ دلار و ۴۰ سنت در بازار به فروش رسید. این درحالی‌که است که در روز گذشته آخرین قیمت هر اونس طلای نقدی ۱۸۲۷ دلار و ۲۰ سنت بوده است. با این میزان افزایش، سایت اینوستینگ به سرمایه‌گذاران خرید قوی را پیشنهاد کرده است.

قیمت طلا هفته آینده ۱۹۰۰ دلار را به چالش می کشد زیرا سرمایه گذاران از دارایی های پر ریسک دوری خواهند کرد. اگر مدیران دارایی بخواهند مقداری سود ثبت کنند و ریسک سهام را کاهش دهند ، طلا در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ جریان قابل توجهی از نقدینگی را دریافت خواهد کرد.

برای اینکه بتوان چشم انداز بازار را به شکلی رسمی تر مورد بررسی قرار دهیم باید به تحرکات بازار طلای لندن توجه بیشتری داشت. در روزهای گذشته بازار طلای لندن با رشد قیمت همراه بود و علت آن، امیدواری اهالی بازار به بسته‌های حمایتی بود. این در حالی است که طلا در بازارهای آمریکا و آسیا در نتیجه افزایش ارزش دلار کم‌تقاضا بود و روندی نزولی را ثبت کرد. اما سیاست های زیست محیطی دولت بایدن سبب می شود با افت ارزش دلار شاهد رشد قیمت طلای جهانی باشیم.

تقاضای فولاد در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

 

*** رکوردهای جدید قیمت طلا جهانی در سال جدید میلادی

در شرایط فعلی سرمایه داران طلا با خریداران راه می آیند و بر اساس تعاملات خریدار قیمت گذاری انجام می دهند. بازارهای جهانی کم و بیش روند قیمتی را طی می‌کنند تا معامله‌ای به‌سرانجام برسد؛ روند قیمتی در بازار طلا بستگی قابل توجهی به اندازه بسته حمایتی، زمان پیاده‌سازی و چگونگی تاثیر آن بر نرخ تورم ایالات متحده دارد.

تحلیلگران همچنان روی فلز طلا مثبت هستند و بسیاری پیش بینی می کنند که در سال جدید رکوردهای جدیدی را شاهد باشند. ناگفته نماند که از منظر برخی تحلیلگران، تکنیکال بازار طلا روند نزولی را طی میان‌مدت نشان می‌دهد. در بورس طلا و آتی شانگهای، قیمت طلا نزولی بود و بیشترین حجم معاملات طلا و نقره در بازار آتی شانگهای، متعلق به قراردادهای تحویل فوریه ۲۰۲۱ است. یکی از سطح کلیدی قیمت طلا برای سال آینده ۲۳۰۰ دلار است.

یکی از موضوعاتی که به بازار طلای جهانی خط خواهد داد رفتار انگلیس در خصوص توافق برگزیت است. با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شاهد رشد قیمت جهانی طلا خواهیم بود. بسیاری از جوانب معاملاتی طلا در شرایط فعلی برای بازار و تحلیل گران نامشخص است. باید به انتظار نشست و اتفاقات را جز به جز تحلیل کرد. اما موضوعی که به قطعیت در خصوص رون قیمت طلای جهانی قابل تصور است رشد قیمت طلا در بازه شش ماه ی آینده است.

 

آرتان پرس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.