عوارض برای صادرات بیلت و میلگرد روسیه - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ 29 شعبان 1442 Sunday, 11 April , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

عوارض برای صادرات بیلت و میلگرد روسیه

شناسه : 37657 ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
قیمت محصولات فولادی به خصوص بیلت و میلگرد در بازار داخلی روسیه به شدت افزایش یافته است، که دلیل آن بازار صادرات این محصول قلمداد می شود. برای کنترل قیمت ها در بازار داخلی، عوارضی را برای صادرات این محصول در نظر گرفته اند.
عوارض برای صادرات بیلت و میلگرد روسیه
پ
پ

دولت روسیه در حال تدبیر عوارض صادراتی برای بیلت و  میلگرد روسیه برای مقابله با افزایش شدید قیمت های داخلی است.

 

*** خدمات ضد انحصاری فدرال روسیه (FAS)

طبق نامه FAS به وزارت صنعت و تجارت فدراسیون روسیه (Minpromtorg) ، خدمات ضد انحصاری فدرال روسیه (FAS) تعرفه صادراتی را برای جلوگیری از افزایش شدید قیمت در بازار داخلی فولاد روسیه پیشنهاد داده است.

این کارگروه ۱۳ درصد عوارض صادرات شمش و ۱۲ درصد عوارض صادرات میلگرد را پیشنهاد داد. این عوارض از صادرات بیلت کمتر از ۷۳ دلار به ازای هر تن و برای صادرات میلگرد از ۷۸ دلار از هر تن کمتر نخواهد بود. در صورت تصویب می توان این وظیفه را برای مدت شش ماه وضع کرد.

پیشنهاد FAS لایحه ای بود که هفته گذشته توسط وزارت توسعه اقتصادی روسیه صادر شد. در این لایحه پیشنهاد شده است که برای مقابله با تهدید کمبود مواد اولیه تولید فولاد در بازار داخلی و جلوگیری از افزایش قیمت فولاد تمام شده استفاده شده در بخش ساخت و ساز داخلی – به ویژه میلگرد ، عوارض صادراتی ضایعات فولاد سه برابر شود.

FAS  در نامه خود به مین پرومتورگ خاطرنشان کرد که محدودیت های صادرات قراضه به تنهایی تأثیر چندانی در بازار داخلی مقاطع طویل فولاد نخواهد داشت ، با توجه به اینکه فولادسازان روسی هنوز “جایگزین صادراتی” خواهند داشت ، به این معنی که آنها همچنان میلگردهای خود را به خارج از کشور ارسال می کنند.

در نتیجه ، FAS  وضع عوارض صادرات بر میلگرد و شمش را به منظور تهیه محصولات فلزی با قیمت مناسب برای مصرف کنندگان داخلی پیشنهاد داد.

در همان زمان ، FAS  خاطرنشان کرد که افزایش ناگهانی قیمت میلگرد داخلی در روسیه ناشی از افزایش قیمت های صادراتی میلگرد و هزینه قراضه است و انتظار می رود روند صعودی کوتاه مدت باشد. طبق FAS ، هیچ نشانه ای از نقض قوانین ضد انحصاری و تعیین قیمت وجود ندارد.

 

*** ارزیابی قیمت میلگرد روسیه

ارزیابی صورت گرفته برای میلگرد داخلی روسیه در دسامبر سال ۲۰۲۰ به طور میانگین ​​۵۱۰۰۰ (۶۸۸ دلار) روبل در هر تن از جمله ۲۰٪ مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

 

*** آیا تعرفه صادرات، اهرم کنترل قیمت خواهد بود؟

شرکت کنندگان در بازار گفتند که اکثر تولید کنندگان میلگرد روسیه به دلیل احتمال عوارض صادراتی ، قیمت های ژانویه را برای بازار داخلی اعلام نکرده اند.

یکی از بازرگانان در مسکو گفت:” کارخانه ها حجم خود را کاهش می دهند – آنها محتاط هستند ، زیرا اعلام قیمت های جدید و بالا ممکن است بحث دیگری برای دولت در حمایت از وضع عوارض صادراتی باشد.”

اما برخی از فعالان بازار شک دارند که عوارض صادراتی برای میلگرد و شمش اعمال شود.

یکی از منابع کارخانه گفت:” فقط صحبت هایی وجود دارد. من واقعاً شک دارم که آنها واقعاً محدودیت هایی ایجاد کنند یا نه، با توجه به اینکه در بازار داخلی در واقع مازاد فولاد وجود دارد.”

منبع دیگری گفت:” دقیقاً همانطور که FAS در نامه خود گفته است ، هیچ تخلفی در قانون وجود ندارد ، هیچگونه تعیین قیمتی وجود ندارد. قیمت میلگرد داخلی در روسیه به دنبال روند صعودی در بازار مواد اولیه و صادرات میلگرد افزایش یافته است.”

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.