افزونه جلالی را نصب کنید. 18 جماد ثاني 1443 Friday, 21 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت صادراتی کویل نورد سرد چین بعد از سال نو

شناسه : 38417 20 دی 1399 - 16:35 منبع : متال بولتن
با کاهش تقاضا قیمت صادراتی کویل نورد سرد چین و کویل گالوانیزه گرم چین هم کاهش یافت.
کاهش قیمت صادراتی کویل نورد سرد چین بعد از سال نو
پ
پ

قیمت صادراتی کویل نورد سرد چین و کویل گالوانیزه گرم چین در هفته گذشته به دلیل کاهش تقاضا کاهش یافت.

*** صادرات کویل نورد سرد

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات کویل نورد سرد چین در روز سه شنبه ۵ ژانویه ۷۵۰-۷۶۰ دلار به ازای هر تن بود که ۱۰ دلار در هر تن نسبت به ۷۶۰-۷۷۰ دلار به ازای هر تن هفته قبل کاهش داشت. اختلاف قیمت ۱۰ دلاری بین کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم به دلیل تقاضای بیشتر برای مورد اول است.

*** زمزمه های بازار

یک بازرگان در شرق چین روز سه شنبه به Fastmarkets گفت: “وضعیت عرضه کویل نورد سرد خیلی کم است ، بنابراین قیمت ها به سرعت قیمت کویل گالوانیزه گرم پایین نمی آیند.”

منابع صنعتی گفتند که محموله ها در حدود ۷۵۰-۷۶۰ دلار در هر تن فوب چین در حال مذاکره است ، اگرچه تقاضای داخلی و خارج از کشور در مقایسه با هفته های گذشته ضعیف تر بود. به گفته بازرگانان ، در حالی که چندین کارخانه بزرگ پیشنهادهای رسمی صادر نکرده اند ، تعدادی از آن ها محموله ها را با قیمت ۸۰۰-۸۱۰ دلار در هر تن فوب چین ارائه می دهند. به عنوان مثال ، یک کارخانه بزرگ مستقر در لیائونینگ هیچ پیشنهادی برای کویل نورد سرد ذکر نکرد ، در حالی که یک تولیدکننده عمده فولاد در استان شاندونگ محموله های حمل شده در ماه مارس را با ۸۰۰ دلار در هر تن فوب ارائه داد.

منابع بازار گفتند کارخانه ها به دنبال جذب خریدارانی هستند که قبلاً با قیمت های بالای بار موافقت کرده بودند. یک تولیدکننده عمده فولاد کره جنوبی در طول هفته دوباره به بازار بازگشت. این شرکت پس از سه هفته غیبت ، پیشنهاد صادراتی خود را برای کویل نورد سرد ۱۲۰ دلار در هر تن افزایش داده و به ۸۵۰ دلار در هر تن فوب رسانده است.

*** کویل نورد سرد داخلی

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد داخلی چین شرقی ۵،۶۱۰-۵،۶۵۰ یوان (۸۶۷-۸۷۳ دلار) در هر تن در ۳۱ دسامبر بود که ۲۴۰-۵۰۰ یوان در هر تن از ۵،۸۵۰-۶،۱۵۰ یوان در هر تن هفته قبل کاهش داشت. اقدامات برای جلوگیری از پیش بینی قیمت در بازار سنگ آهن درست قبل از کریسمس منجر به افت قیمت در بخش داخلی آهن ، از جمله قیمت محصولات فولادی مانند کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم در هفته گذشته شد. اما گفته می شود کارخانه های تولیدی پیشنهادات صادراتی خود را نسبتاً بالا نگه می دارند.

*** صادرات کویل گالوانیزه گرم

ارزیابی روزانه قیمت صادراتی کویل گالوانیزه گرم با ضخامت ۱ میلی متر چین روز سه شنبه ۷۶۰-۷۷۰ دلار در هر تن بود که در مقایسه با ۷۸۰-۸۰۳ دلار هفته قبل، ۲۰-۳۳ دلار در هر تن کاهش داشت. منابع گفتند ، بیشتر کارخانه های بزرگ چینی کویل گالوانیزه گرم را برای صادرات ارائه نمی دهند. زیرا در انتظار نشانه های واضح تر قیمتی از بازار هستند. یک تولیدکننده بزرگ فولاد در استان شاندونگ کویل گالوانیزه گرم ماه مارس را با قیمت ۸۷۰ دلار در هر تن فوب ارائه داد.

یک کارخانه بزرگ تولید فولاد در کره جنوبی پس از سه هفته وقفه دوباره تولید کویل گالوانیزه گرم را برای صادرات آغاز کرده است. این محصول با ۱۴۰ گرم روی با قیمت ۹۵۰ دلار در هر تن فوب ارائه شده است که نسبت به ۸ دسامبر ۱۵۰ دلار در هر تن افزایش قیمت یافته است.

تولیدکنندگان کویل گالوانیزه گرم ویتنامی نیز به بازار باز گشته اند. آنها محصول با ۸۰ گرم روی را به قیمت ۸۸۰-۹۰۰ دلار در هر تن فوب ارائه دادند. یک فروشنده در ویتنام روز سه شنبه به Fastmarkets گفت: “ویتنام تجارت خوبی را با اروپا و آمریکای شمالی پیش بینی می کند.”

*** زمزمه های بازار

یک معامله گر دوم در شرق چین روز سه شنبه به Fastmarkets گفت: “قیمت ها در هفته های گذشته شدیدا افزایش یافته بود ، بنابراین اکنون در یک سطح معقول تر تنظیم می شود.” یک معامله گر مستقر در ژجیانگ گفت: “اما چند کارخانه خصوصی مایل به فروش کویل گالوانیزه گرم با ۱۲۰ گرم روی بودند که Fastmarkets آن را ۷۶۰-۷۷۰ دلار ارزیابی می کند. کارخانه های خصوصی به دلیل کاهش قیمت داخلی در هفته گذشته مایل به فروش با قیمت پایین تر هستند.”

*** کویل گالوانیزه گرم داخلی

ارزیابی هفتگی برای کویل گالوانیزه گرم داخلی در ۳۱ دسامبر ۶،۲۸۰-۶،۳۱۰ یوان در هر تن بود که ۱۳۰-۲۹۰ یوان در هر تن نسبت به ۶،۴۱۰-۶،۶۰۰ یوان در هر تن هفته قبل کاهش داشت.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.