بازار آرام فولاد تخت سی آی اس برخلاف بازار اسلب - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۰ 28 شعبان 1442 Saturday, 10 April , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
گزارش بازار CIS:

بازار آرام فولاد تخت سی آی اس برخلاف بازار اسلب

شناسه : 38842 ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
علیرغم کسادی بازار فولاد تخت در سی آی اس در روزهای آتی، روند صعودی برای آن پیش بینی می شود. اما بازار اسلب بر خلاف بازار فولاد تخت رونق خوبی دارد.
بازار آرام فولاد تخت سی آی اس برخلاف بازار اسلب
پ
پ

بازار فولاد تخت در سی آی اس (CIS) طی هفته منتهی به ۱۱ ژانویه کند بود. هرچند بازار اسلب سی آی اس صعودی بوده است.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم صادراتی به عنوان یکی از محصولات فولاد تخت در سی آی اس ۷۸۵-۷۹۰ دلار به ازای هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۷۵۵-۷۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

شنیده ها حاکی از آن است که یکی از تأمین کنندگان روسی پیشنهادات ورق گرم به مقصدترکیه را به ۷۹۰ دلار در هر تن فوب افزایش داده است.

در همین حال ، آخرین فروش مواد اوکراینی حدود ۷۸۵ دلار در هر تن فوب به شمال آفریقا گزارش شده است، اگرچه ، تأمین کنندگان اوکراینی هنوز پیشنهادهای جدیدی را اعلام نکرده بودند.

یکی از بازرگانان گفت:” این خبر بدی برای خریداران است، زیرا قیمت ها در بازار صادرات به دنبال روند صعودی تامین کنندگان در اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و آسیا دوباره افزایش خواهد یافت.”

 

*** ورق سرد، آرام ترین بازار فولاد تخت سی آی اس

هیچ فعالیت تجاری در بازار ورق سرد به عنوان یکی از محصولات فولاد تخت در سی آی اس (CRC) گزارش نشده است ، بنابراین ارزیابی قیمت هفتگی صورت گرفته برای ورق سرد صادراتی سی آی اس در قیمت ۸۲۵-۸۳۵ دلار ثابت بوده است.

 

 *** صفحات فولادی

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای صفحات فولادی ۸-۵۰ میلی متری در بازار صادرات سی آی اس در روز دوشنبه ۷۰۵-۷۳۰ دلار به ازای هر تن بود ، تأمین کنندگان روسی قیمت صفحه فولادی خود را در ۷۰۵-۷۱۰ دلار در هر تن فوب نگه داشتند.

آخرین پیشنهادات از اوکراین در اواخر سال گذشته حدود ۷۳۰-۷۳۵ دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است ، اما هنوز هیچ پیشنهاد جدیدی گزارش نشده است.

 

*** اسلب فولادی؛ بازار صعودی باثبات

قیمت اسلب صادراتی سی آی اس (CIS) در هفته منتهی به دوشنبه ۱۱ ژانویه بار دیگر با توجه به تقاضای پایدار و تأمین کنندگان صعودی افزایش یافت.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای اسلب صادراتی سی آی اس ۶۸۵-۷۰۰ دلار در هر تن بوده است، در حالی که هفته قبل ۶۷۵-۶۸۰ دلار در هر تن بود.

فروش اسلب در طی هفته گذشته ۷۰۰ دلار در هر تن یا نزدیک به ۶۸۵ دلار در هر تن فوب به مقصد ترکیه گزارش شده است.

در همین حال ، پیشنهادها در ترکیه به ۷۲۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر افزایش یافته است، که در حدود ۷۰۵ دلار در هر تن فوب خواهد بود.

در ایتالیا پیشنهادات اسلب با قیمت ۷۰۰-۷۱۰ دلار در هر تن سی اف آر شنیده شد، که این رقم در حدود ۶۸۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن فوب است.

 

 مرجع: بولتن فلزی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.