فولاد تخت ترکیه: بی میلی خریداران و سقوط قیمت ها - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ 29 شعبان 1442 Sunday, 11 April , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
گزارش بازار ترکیه:

فولاد تخت ترکیه: بی میلی خریداران و سقوط قیمت ها

شناسه : 39840 ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰ منبع : متال بولتن
قیمت فولاد تخت ترکیه همچنان کاهش است. اما انتظار می رود این روند کاهشی بعد از تعطیلات سال نو چینی متوقف شود
فولاد تخت ترکیه: بی میلی خریداران و سقوط قیمت ها
پ
پ

قیمت فولاد تخت ترکیه (کویل نورد گرم و کویل نورد سرد) همچنان در طی هفته تا جمعه ۲۹ ژانویه کاهش می یابد و تقاضا در بازار داخلی به دلیل عدم اطمینان در روند قیمتی ضعیف بود.

 

*** کاهش قیمت فولاد تخت ترکیه

برخی از فعالان بازار معتقدند که قیمت های ترکیه به دلیل کاهش قیمت جهانی ، فضای بیشتری برای کاهش دارند و بنابراین نمی خواستند فولاد تخت ترکیه را برای تولید آوریل و تحویل ماه می سفارش دهند. با این حال ، دیگر فعالان بازار فکر می کنند که پس از تعطیلات سال نوی چینی (۱۱ تا ۱۷ فوریه) کاهش قیمت متوقف خواهد شد. منابع گفتند یکی از دلایل عمده کاهش قیمت فولاد تخت ترکیه ، کاهش قیمت قراضه بود. شاخص روزانه Fastmarkets برای قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) اروپای شمالی در ۲۸ ژانویه ۴۰۷٫۹۵ دلار در هر تن بود ، این رقم در ۴ ژانویه ۴۳۲٫۶۱ دلار در هر تن بود. همچنین چندین معامله واردات از چین به ترکیه در طول هفته انجام شده است. اما با قیمت هایی به مراتب پایین تر از قیمت های داخلی.

 

*** کویل نورد گرم ترکیه

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت داخلی کویل نورد گرم ترکیه ۷۸۰-۷۹۰ دلار به ازای هر تن در ۲۹ ژانویه بود. این رقم در ۷ ژانویه ۷۹۰-۸۰۰ دلار برای هر تن بود. تولید کنندگان کویل نورد گرم ترکیه ۷۸۰-۷۹۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد دادند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت صادراتی کویل نورد گرم ترکیه در تاریخ ۲۹ ژانویه ۷۶۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن بود. این رقم در ۲۲ ژانویه ۷۹۰-۸۰۰ دلار به ازای هر تن بود. تولیدکنندگان ترکیه این محصول را در طول هفته با قیمت ۷۸۰-۷۹۰ دلار به ازای هر تن عرضه می کردند. حدود ۴۰۰۰ تن کویل نورد گرم ترکیه با قیمت ۷۶۰ دلار در هر تن فوب فروخته شد.

تقاضای فولاد تخت ترکیه در اروپا ، یکی از بزرگترین مقاصد صادراتی کویل نورد گرم ترکیه ، به دلیل تصمیم کمیسیون اروپا (EC) در مورد ضد دامپینگ کم بود. در ۹ ژانویه ، ترکیه تحقیقات ضد دامپینگ در مورد واردات کویل نورد گرم از اتحادیه اروپا و کره جنوبی را آغاز کرد.

قیمت وارداتی آن طبق ارزیابی هفتگی Fastmarkets ، به قیمت ۷۵۰-۷۱۵ دلار در هر تن در ۲۹ ژانویه بود که از ۷۲۰-۷۸۰ دلار در هر تن ۲۲ ژانویه کاهش یافت. کویل نورد گرم روسیه با ۷۳۵-۷۳۸ دلار به ازای هر تن در این هفته پیشنهاد شد. اوکراین کویل نورد گرم را با قیمت ۷۵۰-۷۵۵ دلار به ازای هر تن در هفته ارائه داد. چین چندین محموله بیش از ۱۰ هزار تن کویل نورد گرم را با ۷۱۵-۷۳۰ دلار به ازای هر تن و کویل نورد سرد را با قیمت ۸۰۰ دلار به ازای هر تن به ترکیه فروخت.

 

*** کویل نورد سرد ترکیه

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد داخلی ترکیه در روز جمعه ۹۴۰-۹۵۰ دلار در هر تن بود. این رقم در ۹ ژانویه ۹۵۰-۹۶۰ دلار در هر تن بود. تولید کنندگان کویل نورد سرد با ضخامت ۱ میلی متر آن را با قیمت ۹۴۰-۹۸۰ دلار در هر تن ارائه می دهند. در حالی که هفته گذشته با ۹۵۰-۹۸۰ دلار به ازای هر تن ارائه می دادند.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل نورد سرد ترکیه در تاریخ ۲۹ ژانویه ۸۰۰-۸۱۰ دلار به ازای هر تن بود که از ۸۰۰-۸۴۰ دلار به ازای هر تن ۲۲ ژانویه کاهش یافت. قیمت کویل نورد سرد از کشورهای مشترک المنافع (CIS) دو هفته پیش ۸۴۰ دلار به ازای هر تن ارزیابی شد.

 

 

منبع: متال بولتن

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.