یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد

افزایش صادرات ورق گرم فولادی تا پایان دی ماه

شناسه : 41859 14 اسفند 1399 - 10:15
تا پایان دی‌ماه مجموع تولید مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، سرد و پوشش‌دار) به رقم هشت میلیون و ۷۳۸ هزار تن رسید که نسبت به عملکرد ۱۰ ماهه پارسال که هشت میلیون و ۱۷۹ هزار تن بود، رشد 7 درصدی را ثبت کرد.
افزایش صادرات ورق گرم فولادی تا پایان دی ماه
پ
پ

به گزارش آرتان پرس، صادرات ورق گرم فولادی در ۱۰ ماهه امسال به رقم ۴۷۶ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که میزان آن ۴۶۷ هزار تن بود، افزایش ۲ درصدی نشان می‌دهد.

بر پایه جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران واردات ورق گرم فولادی نیز در دوره مزبور به میزان ۳۰۸ هزار تن بود که نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ که ۶۷ هزار تن بود، افزایش ۳۶۰ درصدی دارد.

*** صدور ۲۶ هزار تن ورق سرد

بر اساس آمار مورد بررسی، صادرات ورق سرد در دوره این گزارش به رقم ۲۶ هزار تن رسید و در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۸ که ۱۱۰ هزار تن بود، کاهشی به میزان ۷۶ درصد را نشان می‌دهد.

ضمن اینکه واردات ورق سرد هم در دوره ۱۰ ماهه ۹۹ رویه افزایشی داشت و نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۹۳ درصدی، رقم ۲۲۶ هزار تن را ثبت کرد. سال گذشته در مدت این گزارش ۱۱۷ هزار تن ورق سرد وارد کشور شده بود.

*** ورق پوشش‌دار و افت صادرات

امسال در مدت ۱۰ ماهه صادرات ورق پوشش‌دار افزون بر ۷۳ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۱۳۶ هزار تن بود، کاهش ۴۶ درصدی دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد برخلاف صادرات، واردات ورق پوشش‌دار در مدت مزبور با ۱۸ درصد رشد نسبت به ۱۰ ماهه ۹۸ رقم ۱۹۲ هزار تن را ثبت کرد، ضمن اینکه در سال گذشته ۱۰ ماهه به میزان ۱۶۳ هزار تن از این نوع ورق وارد شده بود.

*** صادرات ورق گرم فولادی

آمار انجمن یاد شده حاکی است در ۱۰ ماهه امسال در مجموع ۵۷۵ هزار تن مقاطع تخت فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه که ۷۱۳ هزار تن بود، کاهش ۱۹ درصدی نشان می‌دهد، اما برخلاف کاهش صادرات، واردات مقاطع تخت فولادی در دوره این گزارش در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۸ افزایش ۱۰۹ درصدی یافت.

واردات مقاطع تخت فولادی در دوره فروردین تا دی‌ ماه ۹۹ به میزان ۷۲۶ هزار تن ثبت شد، درحالی که سال گذشته در این مدت ۳۴۷ هزار تن واردات انجام شده بود.

تا پایان دی‌ماه مجموع تولید مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، سرد و پوشش‌دار) به رقم هشت میلیون و ۷۳۸ هزار تن رسید که نسبت به عملکرد ۱۰ ماهه پارسال که هشت میلیون و ۱۷۹ هزار تن بود، رشد ۷ درصدی را ثبت کرد.

امسال قرار است تولید شمش فولادی به رقم ۳۱.۵ میلیون تن برسد که حدود ۶۵ درصد آن در بازار داخلی جذب می‌شود و بقیه قابلیت صادرات دارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.