چالش پیش روی صادر کنندگان بیلت در آسیا - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

دوشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۰ 1 رمضان 1442 Monday, 12 April , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد

چالش پیش روی صادر کنندگان بیلت در آسیا

شناسه : 42275 ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
فعالیت تجاری کم در بیشتر بازارهای آسیایی تولیدکنندگان فولاد را مجبور به ارائه تخفیفات بیشتر کرده است.
چالش پیش روی صادر کنندگان بیلت در آسیا
پ
پ

صادرکنندگان بیلت در آسیا پیشنهادات خود را در پایان هفته با وجود فشار روی بازار، ارائه دادند.

خریداران چینی طی دو هفته گذشته بسیار فعال بودند و بارهای زیادی را از هند ، اندونزی و ویتنام رزرو می کردند. اما فعالیت های تجاری در بیشتر هفت روز گذشته بی صدا بود و قیمت های فروش با تخفیف زیادی نسبت به قبل بوده است.

*** بیلت اندونزی

منابع معاملات چینی گفتند که بیلت اندونزی (BF) با قیمت ۵۹۰-۵۹۳ دلار به ازای هر تن سی اف آر به فروش می رسد. در حالیکه هفته قبل قیمت آن ۶۲۰-۶۲۲ دلار بوده است.

همین تولیدکننده اندونزیایی روز پنجشنبه بیلت ۳sp  را با قیمت ۵۹۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن ارائه داد ، اما پیشنهادات تا روز جمعه به ۶۱۰ دلار بازگشت.

به گفته منبعی، فضای بازار “ناپایدار” است و افزود که ۶۰۰-۶۰۵ دلار به ازای هر تن در حال حاضر برای بیلت ۵sp  قابل قبول نیست. این در مقایسه با آخرین فروش است که در اوایل هفته با قیمت ۵۹۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

روز چهارشنبه پیشنهادهایی از هند که ۲ درصد مالیات بر واردات در چین دارد، با قیمت ۶۰۷ دلار به ازای هر تن شنیده شد، که به گفته یک منبع اروپایی در مقایسه با قیمت های پیشنهادی اندونزی که مالیات واردات ندارند ، غیرقابل رقابتی است.

پایین آمدن قیمت فروش به چین در طول هفته به این معنی بود که ارزیابی صورت گرفته برای بیلت وارداتی چین ۵۹۰-۵۹۵ دلار در هر تن بود، که ۱۰-۲۷ دلار نسبت به هفته قبل کاهش داشته است.

یک تاجر جنوب شرقی چین گفت که قیمت ها می تواند با توجه به کاهش تولید در قطب فولاد سازی تانگشان در شمال شرقی چین افزایش یابد.

وی افزود:” من فکر می کنم این احتمال وجود دارد که قیمت ها در بازار بیلت آسیا به زودی افزایش یابند. سیاست کنترل محیط زیست در تانگشان سخت می شود و کارخانه های بیشتری باید تولید خود را کاهش دهند.”

*** بیلت جنوب شرقی آسیا

پیشنهادات بیلت BF درجه ۵ اندونزی نیز با قیمت ۵۹۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر شنیده شد.

بیلت ۵sp  روسی در طول هفته با قیمت ۶۱۰ دلار به ازای هر تن عرضه می شود ، در حالی که بیلت هند نیز با همان قیمت ارائه می شود.

منابع گفتند ، اکثر خریداران ترجیح دادند از بازار بیلت در جنوب شرقی آسیا دور بمانند ، به این امید که قیمت ها بیشتر کاهش یابد ، در حالی که برخی از نشانه های خرید با قیمت ۵۸۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن شنیده شد.

یک تاجر فیلیپینی درباره بیلت آسیا گفت:” مشتریان اشتهای خرید ندارند. قیمت قابل اجرا باید زیر ۶۰۰ دلار به ازای تن باشد اما امروزه حمل و نقل در حال افزایش است، بنابراین قیمت ها به دلیل حمل و نقل و نه ارزش کالا همچنان پابرجا خواهد ماند.”

ارزیابی روزانه صورت گرفته برای بیلت وارداتی در جنوب شرقی آسیا ۵۹۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، که نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است، اما هفته قبل قیمت آن ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار بوده است.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.