ورق گرم در آسیا، فراتر از ۱۰۰۰ دلار - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۰ 28 شعبان 1442 Saturday, 10 April , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ورق گرم در آسیا، فراتر از ۱۰۰۰ دلار

شناسه : 43702 ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
با توجه به مسائل پیش آمده در بازار فولاد چین، انتظار می رود قیمت ورق گرم در آسیا به شدت افزایش یابد.
ورق گرم در آسیا، فراتر از ۱۰۰۰ دلار
پ
پ

قیمت واردات ورق گرم در آسیا می تواند در ماه های آینده از ۱۰۰۰ دلار در هر تن فراتر رود.

یک تاجر فولاد تخت در جنوب آسیا گفت:” با توجه به نرخ افزایش قیمت ها، من تعجب نخواهم کرد اگر قیمت ها در سه ماهه دوم از ۱۰۰۰ دلار در هر تن فراتر رود.”

وی گفت ، محموله های آسیای شرقی می توانند اولین بار باشند که به قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر تن فروخته می شوند ، به ویژه که یک تولیدکننده بزرگ فولاد ژاپن قبلاً ورق گرم درجه بالا را با قیمت ۹۱۰ دلار به ازای هر تن به یک تولیدکننده خودرو در اندونزی فروخته است.

یک تولید کننده بزرگ کره جنوبی محموله ورق گرم را در ماه می و ژوئن با قیمت ۸۹۰ دلار در هر تن فوب ارائه داده است. این مبلغ معادل ۹۵۰-۹۷۰ دلار به ازای هر تن سی.اف.آر جنوب شرقی آسیا پس از در نظر گرفتن موج های اخیر ۶۰-۸۰ دلاری نرخ حمل بار است. همچنین یک تولید کننده بزرگ تایوانی محموله هایی را با قیمت ۹۰۰ دلار به ازای هر تن سی.اف.آر “بدون تخفیف” ارائه می دهد.

*** تاثیر چین روی بازار ورق گرم در آسیا

تردید در مورد اینکه آیا چین تخفیف مالیات برای صادرات محصولات فولادی را کاهش می دهد یا نه، قیمت ها را تحت تاثیر قرار داده است.

در هفته گذشته بحث در مورد چین که احتمالاً کاهش تخفیف ها را از ۱۰ آوریل اجرا می کند ، گسترده بود. شرکت کنندگان در بازار حدس می زنند که تخفیف ۱۳ درصدی ورق گرم به طور کامل حذف می شود، در حالی که ورق سرد از ۱۳٪ به ۹٪ کاهش می یابد. انتظار می رود تخفیف برای ورق گالوانیزه همانند قبل باشد.

*** مالیات برای صادرات چین عملی می شود؟

یک تاجر عمده فولاد تخت در شرق چین گفت که اگر واقعاً تخفیف مالیات صادرات برداشته شود ، آسیای جنوب شرقی می تواند به زودی به دنبال قیمت ۹۰۰ دلار در هر تن برای ورق گرم باشد.

وی گفت:” با در نظر گرفتن پیشنهادات حدود ۷۵۰ دلاری به ازای هر تن فوب از کارخانه هایی مانند Benxi Iron & Steel ، در صورت عدم تخفیف ، ۱۰۰ دلار هزینه اضافی وجود دارد، در ضمن این به استثنای هزینه حمل و نقل است.”

فعالیت های صادراتی شامل فولاد تخت چینی در چند هفته گذشته محدود شده است ، زیرا تولیدکنندگان یا در ارائه بار مردد هستند ، یا خریداران تمایلی به مذاکره ندارند. این امر به دلیل انعقاد معاملاتی است که آنها را ملزم به تقسیم بخشی از خطرات مربوط به هرگونه تغییر در تخفیف مالیات صادراتی چین می کند.

تقاضای داخلی شدید در چین نیز عامل مهمی در حمایت از قیمت فولاد در این کشور بوده است.

مارینا مالیوشکینا ، تحلیلگر صنعتی گفت:” تقاضای اساسی فولاد در چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ شدید بوده است و یک کاهش مداوم در سطح سهام تولید کنندگان که بلافاصله پس از تعطیلات سال نو چین آغاز شد، نشان داد که توزیع کنندگان به مواد نیاز داشته اند، که قیمت فولاد تخت در کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.”

وی گفت:” محدودیت تولید فولاد در تانگشان ، قطب بزرگ تولید فولاد در شمال چین ، موجب تشدید بیشتر اصول بازار شد و ما انتظار داریم که قیمت ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ همچنان افزایش یابد.”

*** هند وارد بازار ورق گرم در آسیا می شود

فولادسازان هندی به سرعت جای خالی تولید در کارخانه های چینی را پر کرده و پیشنهادات خود را به طور مداوم برای سرمایه گذاری هرچه بیشتر از وضعیت فعلی مطرح می کنند.

آخرین پیشنهادات آنها در این هفته ، حداقل ۸۴۵ دلار به ازای هر تن است. حداقل دو کارخانه بزرگ در چند هفته گذشته معاملات مربوط به مقادیر زیادی ورق گرم را منعقد کرده اند.

یک منبع فروشنده در هند گفت:” آسیا باید شکاف قیمت را با اروپا کاهش دهد ، بنابراین در حال حاضر قیمت ها همچنان افزایش می یابند.”

فروشندگان خوش بین پیشنهادات خود را تا ۸۵۰-۹۰۰ دلار به ازای هر تن افزایش داده اند.

خریداری گفت:” بارهای هند در حال حاضر ارزان ترین هستند ، اگرچه پیشنهادات آنها به طور مداوم افزایش می یابد. ویتنام برای تغذیه بازار پررونق صادرات ورق گالوانیزه مجبور است ورق گرم بخرد.”

خریداران ویتنامی انتظار دارند برای تأمین بار ، حداکثر ۸۳۵-۸۴۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر بپردازند، که به اندازه ۲۵-۳۰ دلار نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. قیمت ها پیش از تغییر سیاست تخفیف صادرات چین کم بوده است.

*** کمبود در بازار اروپا

خریداران اروپایی به دلیل کمبود عرضه از کارخانه های داخلی و تأثیر اقدامات حفاظتی و ضد دامپینگ در منطقه ، در تلاشند تا ورق گرم کافی را تأمین کنند. در نتیجه ، قیمت های داخلی محصولات فولادی تخت افزایش یافته است ، اگرچه نگرانی اصلی خریداران عرضه محصولات است.

شاخص روزانه ورق گرم در شمال اروپا در ۳۱ مارس ۸۳۶ یورو (۹۸۳ دلار) به ازای هر تن بوده است ، که به اندازه ۱۶ یورو افزایش یافته است.

تولیدکنندگان ورق گرم قیمت ۹۰۰ یورو به ازای هر تن را در نظر دارند. طبق برآورد منابع بازار ، آنها احتمالاً در معاملات انجام شده در آوریل به این مهم دست خواهند یافت.

اما روند صعودی در اتحادیه اروپا بعید است اجازه دهد هند محموله های بیشتری به منطقه بفروشد.

*** هند مشمول عوارض ضد دامپیبنگ است؟

منبعی در اروپای شمالی گفت:” اگر تدابیر محافظتی در این زمینه وجود نداشته باشد، هند می تواند متریال بیشتری را تامین کند. سایر تأمین کنندگان بزرگ سنتی، مانند ترکیه و روسیه مشمول عوارض ضد دامپینگ هستند. اما وجود سهمیه تحت تدابیر حمایتی به خریداران اجازه نمی دهد که خلا موجودی سهام خود را پر کنند.”

یک تاجر ایتالیایی گفت:” قیمت ها بسیار بالاست ، اما مسئله اصلی در دسترس بودن ورق است. به دلیل پایین آمدن قیمت های داخلی در هند، محصولات هندی ارزان ترین مواد در ماه مارس بودند ، اما با اقدامات حفاظتی دسترسی به این محموله ها قطع شده است.”

در نتیجه ، خریداران اروپایی در خرید احتیاط می کردند. منابع گفتند که آنها انتظار دارند سهمیه حمایتی سه ماهه دوم اتحادیه اروپا برای هند سریعاً به اتمام برسد، زیرا یک خریدار بزرگ ایتالیایی بیش از ۱۵۰۰۰۰ تن معامله کرده است و مقداری از آن در سه ماهه دوم خواهد رسید.

*** کمیسیون اروپا

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط کمیسیون اروپا ، در سه ماهه اول  تأمین کنندگان هند ۹۹٫۷٪ سهمیه کشور را برای ورق گرم مصرف کرده اند. سهمیه آوریل-ژوئن برای ورق گرم هند ۱۶۲۹۸۲ تن است و منابع بازار در اروپا نگران هستند که طی دو هفته اول ماه آوریل به پایان برسد.

در ماه فوریه ، کمیسیون اقتصادی اروپا گفت که در حال بررسی اقدامات احتمالی اعمال شده برای یک دوره اولیه سه ساله برای ۲۶ گروه محصولات فولادی است.

خریداران اروپایی معتقدند که اقدامات احتمالاً پابرجا خواهد ماند ، اگرچه ممکن است منعطف شوند. عدم اطمینان در این مورد باعث شده تا خریداران از معامله با تأمین کنندگان از هند اجتناب کنند.

*** چشم انداز بازار ورق گرم در آسیا

مالیوشکینا گفت که هر دو قیمت داخلی و صادراتی ورق گرم چین می توانند در بقیه سال ۲۰۲۱ در قله های تاریخی باقی بمانند.

وی گفت:” کم شدن انگیزه سرمایه گذاری در زیرساخت های چین تا حدی با افزایش پیش بینی شده در مصرف کنندگان برای لوازم خانگی و سایر کالاهای با دوام جبران می شود و از تقاضای فولاد در چین پشتیبانی می کند.”

در همان زمان ، صادرکنندگان محصولات نهایی ، از جمله صنایع متراکم فلز مانند کالاهای سفید و ماشین آلات ، شاهد خواهند بود که کشورهای بیشتری در سال ۲۰۲۱ یک شکوفایی اقتصادی دارند.

یک تاجر مستقر در هنگ کنگ معتقد است قیمت ورق گرم در نیمه دوم نسبت به نیمه اول بالاتر خواهد بود، زیرا بیشتر کشورها تمرکز بیشتری بر ساختمان ها و زیرساخت ها به عنوان وسیله ای برای تقویت تقاضای فولاد دارند.

*** ضعف اقتصاد دوشادوش کرونا

وی گفت:” کشورهای بیشتری برای کمک به احیای اقتصاد خود به زیرساخت ها اعتماد می کنند ، که به دلیل بیماری همه گیر کووید ۱۹ آسیب دیده اند.”

وی افزود:” حتی اگر چین در چنین اقداماتی سرعت خود را کاهش دهد، بسیاری از کشورهای دیگر نیز این کار را می کنند ، به عنوان مثال می‌توان به پیشنهاد توسعه زیرساخت ۲ تریلیون دلاری ایالات متحده اشاره کرد. کشورهای بیشتری در آسیا خیلی زود چنین اقداماتی را انجام می دهند، خصوصاً در نیمه دوم سال جاری .”

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.