افزایش قیمت صادراتی کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم چین - آرتان پرس | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۰ 28 شعبان 1442 Saturday, 10 April , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
بلاتکلیفی در تخفیف مالیات بر روی محصولات فولادی:

افزایش قیمت صادراتی کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم چین

شناسه : 44940 ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
به دلیل عدم اطمینان از تخفیف صادرات، قیمت صادراتی کویل گالوانیزه گرم چین افزایش یافت.
افزایش قیمت صادراتی کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم چین
پ
پ

قیمت های صادراتی کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم چین طی هفته گذشته به دلیل عدم اطمینان در مورد تخفیف مالیات صادرات چین برای محصولات فولادی ، به طور قابل توجهی افزایش یافت.

اما این افزایش در مقایسه با افزایش قیمت کویل نورد گرم اندکی کم است ، به طوری که برخی از کارخانه ها این محصول را با قیمت های بالاتر از دو محصول کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم می فروشند. حداقل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کویل نورد گرم چین ، آن را با قیمت ۹۷۰ دلار در هر تن cfr به ویتنام پیشنهاد داده است که حتی پس از فاکتورگیری در هزینه حمل بار ، بیش از قیمت کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم چین است.

برخی دیگر از کارخانه ها کویل نورد گرم چین را با قیمت ۷۸۰-۸۰۰ دلار در هر تن فوب – بسیار نزدیک به قیمت کویل نورد سرد چین – به بازار صادرات ارائه می دهند ، اما اگر دولت چین تصمیم به کاهش تخفیف مالیات بر صادرات این کشور بگیرد ، خریداران بخشی از هزینه را متحمل می شوند. گمانه زنی ها در دو ماه گذشته حاکی از آن بود که مقامات چینی ممکن است تخفیف ۱۳ درصدی را به ۹ یا ۴ درصد کاهش دهند یا بسته به نوع محصول آن را به طور کامل حذف کنند. انتظار می رود که تخفیف کامل کویل نورد گرم حذف شود ، در حالی که کویل نورد سرد ممکن است کاهش یابد. انتظار می رود تخفیف برای کویل گالوانیزه گرم بدون تغییر باشد.

*** کویل نورد سرد

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت صادراتی کویل نورد سرد چین در سه شنبه ۶ آوریل ۸۶۵ دلار در هر تن بود که ۳۵-۵۵ دلار در هر تن از ۸۱۰-۸۳۰ دلار در هر تن هفته گذشته افزایش یافته است. عمده کارخانه های چینی مانند Liaoning’s Benxi Iron & Steel ، Shandong Iron & Steel و Baotou Iron & Steel تا روز سه شنبه پیشنهادهای جدیدی صادر نکرده اند.

چند کارخانه خصوصی کوچک این هفته کویل نورد سرد را با ۸۶۵ دلار در هر تن عرضه می کنند که نسبت به هفته قبل ۱۵ دلار در هر تن افزایش دارد. نقدینگی بازار در هفته گذشته بسیار ناچیز بود. یک بازرگان در شرق چین به Fastmarkets گفت: “انجام معاملات صادراتی در حال حاضر به دلیل عدم اطمینان در تخفیفات صادرات واقعاً دشوار است.” برخی از معامله گران تخمین زده اند که پیشنهادات اصلی حدود ۲۰ دلار در هر تن بالاتر است از پیشنهاد Benxi Steel که ۸۵۰ دلار در هر تن فوب در هفته گذشته بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت داخلی کویل نورد سرد چین ۵،۸۲۰-۵،۸۶۰ یوان (۸۸۹-۸۹۵ دلار) در هر تن در جمعه گذشته بود که ۲۰۰-۲۲۰ یوان در هر تن از ۵،۶۰۰-۵،۶۶۰ یوان در هر تن هفته قبل افزایش دارد. یک سازنده بزرگ فولاد در کره جنوبی در این هفته کویل نورد سرد را با قیمت ۹۵۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهد ، زیرا در چهار هفته گذشته هیچ محموله ای را ارائه نداده است.

*** کویل گالوانیزه گرم

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت صادراتی کویل گالوانیزه گرم چین ۹۰۰-۹۰۵ دلار در هر تن در روز سه شنبه بود که ۲۵-۳۵ دلار در هر تن از ۸۶۵-۸۸۰ دلار در هر تن هفته قبل افزایش داشت. چند کارخانه کوچک تولید فولاد در این هفته کویل گالوانیزه گرم با پوشش ۸۰ گرمی روی را با قیمت ۸۹۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهند که معادل ۹۰۵ دلار در هر تن فوب برای پوشش ۱۲۰ گرمی روی است.

منابع بازار قیمت معاملات را ۹۰۰-۹۰۵ دلار در هر تن فوب چین تخمین زدند. بازار صادرات کویل گالوانیزه گرم چین در هفته گذشته آرام بوده است. نظرات متناقضی در مورد تخفیف برای کویل گالوانیزه گرم وجود دارد ، برخی پیش بینی می کنند کاهش یابد. در حالی که برخی دیگر فکر می کنند بدون تغییر باقی بماند. یک تاجر مستقر در ژجیانگ گفت: “خریداران قبل از تصمیم گیری در مورد خرید از چین منتظر تأیید دولت چین هستند.” ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای کویل گالوانیزه گرم داخلی چین در جمعه گذشته ۶،۱۵۰-۶،۲۴۰ یوان در هر تن بود که ۱۸۰ یوان در هر تن نسبت به ۵،۹۷۰-۶،۰۶۰ یوان در هر تن هفته قبل افزایش یافته است.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.