یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش ۷۰-۸۵ دلاری قیمت اسلب فولادی ایران به ازای هر تن

شناسه : 46073 02 اردیبهشت 1400 - 10:00
افزایش تقاضا و روند صعودی قیمت در بازارهای جهانی، باعث افزایش قیمت اسلب فولادی ایران شد.
افزایش ۷۰-۸۵ دلاری قیمت اسلب فولادی ایران به ازای هر تن
پ
پ

قیمت صادراتی اسلب فولادی ایران در مناقصه اخیر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اسلب فولادی خوزستان با پشتیبانی تقاضا در بازارهای بزرگ و روند صعودی جهانی در بخش اسلب افزایش یافت.

*** معاملات اسلب فولادی ایران

محموله ای شامل ۳۰،۰۰۰ تن اسلب که باید در اواسط ماه ژوئن حمل شود ، در اوایل هفته دوشنبه ۱۹ آوریل با قیمت ۷۲۰ دلار در هر تن فوب در بنادر جنوب ایران معامله شد. در حالی که در نیمه اول سال میلادی توسط کارخانه های ایرانی ۶۳۵-۶۵۰ دلار به ازای هر تن فوب اعلام شد. در نتیجه ، ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات اسلب فولادی ایران ، در ۲۱ آوریل ۷۲۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۶۳۵-۶۵۰ دلار در هر تن بود. منابع گفتند که انتظار می رود این محموله به جنوب شرقی آسیا یا چین فروخته شود. آخرین فروش اسلب فولادی ایرانی از یک تاجر به جنوب شرقی آسیا ، هفته گذشته با قیمت ۶۹۰ دلار به ازای هر تن شنیده شد.

*** معاملات بیلت

قیمت بیلت نیز افزایش یافت. اما به میزان کمتری نسبت به اسلب بود. محموله ۲۰۰۰۰ تنی این هفته توسط یک کارخانه ایرانی به یک بازرگان با قیمت ۵۹۱ دلار به ازای هر تن فوب در بنادر جنوب ایران فروخته شد ، معامله ای که توسط چهار منبع تأیید شد. این در حالی است که در مقایسه با ۵۷۶-۵۷۹ دلار به ازای هر تن فوب که در فروش هفته گذشته به دست آمد ، این میزان ۱۲-۱۵ دلار در هر تن افزایش داشت.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات بیلت فولادی ایران ، در ۲۱ آوریل به ۵۹۱ دلار در هر تن رسید. در حالی که هفته گذشته ۵۷۶-۵۷۹ دلار در هر تن فوب بود. منابع گفتند که آخرین پیشنهادات بیلت ایرانی از بازرگانان به مشتریان آسیایی حدود ۶۴۵ دلار به ازای هر تن شنیده می شود. پیشنهادات از چین و جنوب شرقی آسیا ۶۳۵ دلار به ازای هر تن cfr شنیده می شد ، در حالی که یک منبع گفت که مشتریان از تایلند قیمت های پایین تر از ۶۲۰-۶۲۵ دلار در هر تن cfr را هدف قرار می دهند.

*** هزینه حمل و نقل

یک تاجر گفت: “با کاهش در هزینه های حمل و نقل و افزایش قیمت در بازار بین المللی ، قیمت های بالاتری نیز برای اسلب و بیلت در نظر گرفته می شود. هزینه حمل بار از بنادر جنوبی ایران به آسیا از تقریبا ۵۰ دلار در هر تن در اوایل ماه جاری به ۳۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.” با این حال یک منبع از طرف تولیدکنندگان گفت که هزینه حمل بار به جنوب شرقی آسیا در این هفته نزدیک به ۳۸-۴۲ دلار به ازای هر تن بود. یک بازرگان دیگر گفت که حداقل هزینه حمل و نقل برای ۴۵۰۰۰ تن محموله فولادی ۴۴-۴۵ دلار در هر تن خواهد بود.

منبعی از طرف تولیدکنندگان به Fastmarkets گفت: “ما هنوز مناقصه جدیدی برای بیلت ارائه نداده ایم. شاید هفته آینده این کار را انجام دهیم. این شرکت به دنبال ۶۰۰ دلار در هر تن فوب خواهد بود.” منبعی از طرف تجار گفت که قیمت های جدید هدف گذاری شده توسط تولید کنندگان اسلب در محدوده ۷۳۰-۷۵۰ دلار در هر تن فوب است. فولاد مبارکه ، دیگر تولید کننده عمده اسلب کشور ، مناقصه ای برای جمعه این هفته برگزار می کند.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.