یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
نگاهی به وضعیت قراضه جنوب آسیا

تداوم معاملات قراضه وارداتی با وجود نگرانی از کرونا

شناسه : 46969 11 اردیبهشت 1400 - 15:00
قیمت قراضه وارداتی جنوب آسیا در روز جمعه 30 آوریل با افزایش رزرو مواد هندی و پاکستانی افزایش یافت.Fastmarkets شاخص وارداتی قراضه هند را 468.83 دلار در هر تن در روز جمعه محاسبه کرد؛ در حالی که یک هفته قبل 456.50 دلار در هر تن بود. این هفته دو معامله 465 و 470 دلاری در هر تن شنیده شد؛ در حالی که معاملات هفته قبل در محدوده 450-460 دلار در هر تن بود.
تداوم معاملات قراضه وارداتی با وجود نگرانی از کرونا
پ
پ

قیمت قراضه وارداتی جنوب آسیا در روز جمعه ۳۰ آوریل با افزایش رزرو مواد هندی و پاکستانی افزایش یافت.

Fastmarkets شاخص وارداتی قراضه هند را ۴۶۸٫۸۳ دلار در هر تن در روز جمعه محاسبه کرد؛ در حالی که یک هفته قبل ۴۵۶٫۵۰ دلار در هر تن بود. این هفته دو معامله ۴۶۵ و ۴۷۰ دلاری در هر تن شنیده شد؛ در حالی که معاملات هفته قبل در محدوده ۴۵۰-۴۶۰ دلار در هر تن بود.

شیوع کرونا و کمبود اکسیژن

شیوع کرونا در کشور باعث کمبود اکسیژن شده است. در حال حاضر کارخانه ها اکسیژن را به بیمارستان ها منتقل می کنند و در نتیجه تولید فولاد کاهش یافته است.

یک فروشنده در همین رابطه گفت: “اوضاع شهرهای بزرگی مانند دهلی، بمبئی و چنای از کنترل خارج شده است.

کمبود اکسیژن فوق العاده ای وجود دارد. اکسیژن در کارخانه های فولاد برای تولید در دسترس نیست؛ اما کارخانه ها فولاد تمام شده خود را صادر می کنند. بخش خودرو متوقف شده است و فعالیت های ساختمانی رو به کاهش است .

 یک خریدار گفت: موارد ابتلا بسیار زیاد است. دسترسی به اکسیژن در کارخانه های فولاد مسئله ای است که منجر به کاهش سطح تولید می شود.

یک فروشنده دیگر گفت: هیچ قراضه محلی وجود ندارد؛ زیرا برای برشکاری اکسیژن وجود ندارد. قیمت آهن و میلگرد در حال افزایش هستند؛ زیرا تولید به شدت کاهش یافته است.

 فروش محصولات تمام شده مانند میلگرد کاهش یافته و برخی از پروژه های ساختمانی تعطیل شده اند.

هند صادرات بیلت زیادی دارد؛ بنابراین با وجود قرنطینه، قیمت ها باید حفظ شود.” ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰) هند، در روز جمعه ۴۱۰-۴۳۵ دلار در هر تن بود؛ در حالی که یک هفته قبل ۴۰۰-۴۳۰ دلار در هر تن بود.

اوضاع وخیم قرنطینه و فروش قراضه

یک منبع مطلع گفت: اوضاع به دلیل قرنطینه، وخیم به نظر می رسد. تقاضای بازار هنوز هم خوب نیست. مردم قادر به تأمین اکسیژن نیستند و این مسئله بزرگی است. قیمت ها بالا خواهد ماند؛ زیرا عرضه، تقاضا را برآورده نمی کند.

برخی از کارخانه ها هنوز با احیای مستقیم آهن و قراضه محلی کار می کنند. یک فروشنده افزود: به دلیل ماه رمضان، بازار خاورمیانه راکد است.

آن ها فقط شب کار و بارگیری می کنند؛ بنابراین مواد زیادی در دسترس نیست.

Fastmarket شاخص وارداتی قراضه پاکستان را ۴۶۹٫۹۸ دلار در هر تن در ۳۰ آوریل محاسبه کرد؛ در حالی که در ۲۳ آوریل ۴۵۸٫۶۴ دلار در هر تن بود. معاملات این هفته با ۴۶۸ و ۴۷۰ دلار در هر تن شنیده شد.

معاملات هفته قبل نیز در محدوده ۴۵۵-۴۶۳ دلار در هر تن بود. یک بازرگان گفت: فعالیت زیادی در بازار پاکستان وجود نداشته است.

هند و آسیای شرقی قیمت های بسیار بالایی را برای قراضه پرداخت کرده اند؛ اما مشتریان پاکستانی بیشتر منتظرند و تماشا می کنند. فروشندگان پس از کاهش نرخ تخفیف چین، انتظار افزایش قیمت دارند و ما شاهد این موضوع در معاملات جدید در ترکیه هستیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.