چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش بیشتر قیمت فولاد تخت CIS با تقاضای شدید جهانی

شناسه : 47917 ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰

منابع خبری گزارش دادند روند صعودی در بازار صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مشترک المنافع در فروش جدید در هفته گذشته تا سه شنبه ۱۱ ماه می با تقاضای زیاد در سطح جهان ادامه داشت.

افزایش بیشتر قیمت فولاد تخت CIS با تقاضای شدید جهانی
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند روند صعودی در بازار صادرات محصولات فولادی تخت از کشورهای مشترک المنافع در فروش جدید در هفته گذشته تا سه شنبه ۱۱ ماه می با تقاضای زیاد در سطح جهان ادامه داشت.

ارزیابی هفتگی فست مارکت نشان داد قیمت صادرات کویل نورد گرم در ۱۱ مه ۱۰۲۰-۱،۰۵۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  بود، در حالی که یک هفته قبل ۱۰۰۰-۱،۰۲۰ دلار در هر تن بود.

منابع خبری اعلام کردند کویل نورد گرم اوکراینی با قیمت ۱۰۴۵-۱،۰۵۰ دلار در هر تن cfr ترکیه فروخته شد که این رقم نزدیک به ۱،۰۲۰-۱،۰۲۵ دلار در هر تن fob است.

اما پیشنهادات جدید تامین کنندگان اوکراینی به ۱۰۸۰-۱،۰۹۰ دلار در هر تن cfr ترکیه یا حدود ۱۰۵۵-۱،۰۶۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه افزایش یافته است.

یک تاجر مستقر در ترکیه نقل می کند: “تقاضا در ترکیه و به طور کلی در بازار جهانی زیاد است. در مورد اتحادیه اروپا زمان های تدارک (Leading time) به سطوح دیده شده در ماه سپتامبر یا حتی اکتبر سال گذشته رسیده است و همین امر قیمت های فولاد تخت را بالاتر و بالاتر می برد. “

منابع خبری گزارش دادند پیشنهادات شنیده شده از یک تامین کننده روسیه ایدر مورد قیمت کویل نورد گرم در ترکیه برابر ۱۱۰۰ دلار در هر تن cfr یا نزدیک به ۱۰۷۵ دلار در هر تن fob بود.

تحلیل گران بازار اعلام کردند پیشنهادات سایر تأمین کنندگان روسی در خاورمیانه در محدوده ۱۰۵۵-۱،۰۶۰ دلار در هر تن فوب بود.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد کویل نورد سرد صادراتی با قیمت ۱۱۲۰-۱۱۵۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS  در ۱۱ می فروخته شد، در حالی که یک هفته قبل قیمت آن ۱۱۰۰-۱۱۲۰ دلار در هر تن fob بود.

این افزایش قیمت در کویل نورد سرد با ارزیابی قیمت کویل نورد گرم صادراتی و شکاف منطقی بین قیمت کویل نورد گرم و سرد مطابقت داشت که توسط منابع بازار ۱۰۰ دلار در هر تن تخمین زده شد. اما پیشنهادهایی برای تناژهای کوچک کویل نورد سرد وجود داشت که به راحتی از آن شکاف منطقی فراتر می رفت.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت صادرات ورق های سنگین فولادی با ضخامت ۸-۵۰ میلی متر در روز سه شنبه برابر ۹۸۰-۹۹۰ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بود و هیچ فعالیتی در بازار گزارش نشده بود.

قیمت فولاد تخت در روسیه

تحلیل گران بازار پس از بررسی قیمت ها در روسیه اعلام کردند که با پیشنهادات صعودی که با خرید فعال حمایت می شود، صادرات رشد یافته اند و قیمت ها افزایش یافته اند.

منابع در روز سه شنبه ۱۱ ماه می به فست مارکت ها اعلام کردند که قیمت فولاد تخت در منطقه مرکزی فدرال روسیه در اطراف مسکو با پیشنهادات جدید صعودی در ماه ژوئن افزایش یافت که این امر با حمایت از صادرات فزاینده و فعالیت شدید خرید محلی پشتیبانی می شود.

قیمت ورق نورد گرم در روسیه

منابع خبری گزارش دادند که کارخانه ها از اواخر آوریل خبرداده بودند که ورق نورد گرم برای تحویل به صورت سیورستال در ماه ژوئن با قیمت  104000 روبل (۱۴۰۵ دلار) در هر تن به معامله گران ارائه خواهد شد که در ماه می با قیمت ۹۲۰۰۰ روبل در هر تن معامله می شد.

منابع دیگر افزودند که در مورد قیمت سایر مواد تأمین کننده اصلی منطقه مانند فولاد Novolipietsk (NLMK) و آهن و فولاد Magnitogorsk (MMK) هنوز پیشنهادهای قطعی ارائه نداده اند.

تحلیل گران گزارش دادند فعالیت های تجاری در منطقه به طور کلی روند خوبی دارند، زیرا خریداران به دنبال افزایش تناژ قبل از افزایش قیمت مورد انتظار بودند.

یکی از معامله گران گفت: “ما انتظار داریم روند صعودی ادامه داشته باشد و پیشنهادات جدید زیاد یا بسیار زیاد باشند.”

با این وجود خریداران ناراحت هستند که قیمت های قابل اعمال کارخانه ها به ۹۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ روبل در هر تن می رسد.

یک معامله گر دیگر نقل می کند: “استفاده کنندگان نهایی سرعت خود را کم خواهند کرد و برای پذیرش قیمت های پیشنهادی جدید به زمان نیاز دارند. آن ها باید در نظر داشته باشند که بازار دیوانه است و قابل پیش بینی نمی باشد.”

در بازار ثانویه ، معامله گران بزرگ ورق نورد گرم را با قیمت ۱۰۵۰۰۰-۱۰۶،۰۰۰ روبل در هر تن ارائه دادند، در حالی که در اواخر آوریل ۹۵،۰۰۰-۹۶،۰۰۰ روبل در هر تن معامله می شد.

بر اساس گزارش فعالیت بازار، ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت ورق نورد گرم فولادی داخلی، در روز سه شنبه ۱۱ ماه می به ۹۸،۰۰۰-۱۰۰،۰۰۰ روبل در هر تن  cptمسکو روسیه افزایش یافت که شامل ۲۰٪ مالیات بر ارزش افزوده بود و هفته گذشته ۹۰،۰۰۰- ۹۲،۰۰۰ روبل در هر تن معامله می شد.

منابع خبر دادند: بازار صادرات قوی یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت داخلی است زیرا کارخانه های محلی تمایل دارند که پرمیوم را نسبت به قیمت صادرات حفظ کنند.

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت کویل نورد گرم صادراتی در ۱۱ ماه می به ۱۰۲۰-۱،۰۵۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS رسید که به میزان ۲۰-۳۵ دلار در هر تن از ۱۰۰۰-۱۲۰۲۰ دلار در هفته قبل افزایش یافته است.

قیمت ورق نورد سرد در روسیه

ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت ورق نورد سرد فولادی داخلی، در روز سه شنبه ۱۱ ماه می ۱۱۰،۰۰۰ روبل در هر تن cpt مسکو روسیه بود، در حالی که هفته قبل ۱۰۰،۰۰۰-۱۰۰،۵۰۰ روبل در هر تن معامله می شد.

پیشنهادات ورق نورد سرد سیورستال در ماه ژوئن ۱۸،۰۰۰ روبل در هر تن گزارش شد، در حالی که در ماه می ۱۰۰،۵۰۰ روبل در هر تن بود.

در بازار ثانویه ، معامله گران بزرگ ورق نورد سرد را حدود ۱۱۴،۰۰۰-۱۱۵،۰۰۰ روبل در هر تن ارائه می دادند.

قیمت پلیت فولادی در روسیه

در هفته منتهی به ۱۱ ماه می هیچ پیشنهاد تازه ای در مورد قیمت پلیت فولادی برای ماه ژوئن شنیده نشده است.

در همین حال، خریداران تخمین می زنند پلیت فولادی با قیمت ۸۷۰۰۰-۹۰،۰۰۰ روبل در هر تن cpt معامله شود.

در نتیجه، ارزیابی هفتگی فست مارکت ها نشان داد قیمت پلیت فولادی داخلی در روز سه شنبه ۱۱ ماه می برابر ۸۷،۰۰۰-۹۰،۰۰۰ روبل در هر تن cpt مسکو روسیه بود  و از ۸۷،۰۰۰ روبل در هر تن در هفته گذشته افزایش یافته است.

تحلیل میانگین قیمت ها در ماه های گذشته

تحلیل گران خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی در ماه فوریه برابر ۷۰۶٫۲۵ ، در ماه مارس برابر ۷۹۲٫۵۰ و در ماه آوریل برابر ۹۳۸٫۷۵ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS بود که در ده روز نخست ماه می به بالاتر از ۱۰۰۰ دلار در هر تن رسید. اما میانگین قیمت ها در مورد کویل نورد سرد کمی بالاتر بود و در ماه آوریل به ۱۰۲۱٫۸۸ دلار در هر تن fob دریای سیاه CIS رسیده بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.