یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ 19 صفر 1443 Sunday, 26 September , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

فولاد بلند CIS: افزایش قیمت ها در میان شرایط مطلوب بازار

شناسه : 47922 25 اردیبهشت 1400 - 14:00
تقاضای بالا در روسیه و قیمت های بالای رقبا، باعث افزایش قیمت صادراتی فولاد بلند CIS شد.
فولاد بلند CIS: افزایش قیمت ها در میان شرایط مطلوب بازار
پ
پ

قیمت میلگرد امروز CIS در حوزه صادرات طی هفته گذشته، به دلیل تقاضای داخلی در روسیه و قیمت های بالاتر از رقبا با حمایت از شرایط مطلوب بازار به طور قابل توجهی افزایش یافت و هزینه های جهانی قراضه را افزایش داد.

*** فولاد بلند میلگرد CIS

میلگرد اوکراین در اواخر هفته گذشته با قیمت ۶۹۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه در دسترس مشتریان خارجی قرار گرفت که در اوایل هفته گذشته ۶۸۰ دلار به ازای هر تن فوب بود. یک منبع به Fastmarkets گفت: “ما به دنبال افزایش قیمت صادراتی فولاد بلند ترکیه، پیشنهادات خود را افزایش دادیم.” ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات میلگرد ترکیه در ۶ می، ۶۹۵-۷۰۰ دلار در هر تن بود؛ در حالی که هفته قبل ۶۴۵-۶۵۰ دلار در هر تن بود.

به دلیل لغو تخفیف مالیات محصولات فولادی چین، قیمت های ترکیه هفته گذشته به شدت افزایش یافت. یک منبع تولید کننده اظهار داشت که رزروها در محدوده ذکر شده انجام شده است و گفت: “معاملات در اوایل هفته جاری با قیمت ۷۲۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بسته شد.” پیشنهادات جدید میلگرد اوکراین به ۷۴۰-۷۴۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه افزایش یافته است. مواد اصلی روسیه با قیمت ۷۵۰-۷۵۴ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه در دسترس مشتریان خارجی بود. به دلیل تقاضای زیاد، پیشنهادات روسیه در میان تخصیص محدود مواد برای بازار صادرات بیشتر بود.

ارزیابی قیمت Fastmarkets برای میلگرد داخلی روسیه ۶۵،۰۰۰-۶۶،۰۰۰ روبل (۸۷۸٫۵۴-۸۹۱٫۷۷ دلار) در هر تن با احتساب ۲۰٪ مالیات بر ارزش افزوده در روز سه شنبه بود که ۹٫۱۷٪ از ۶۰،۰۰۰ روبل در هر تن هفته قبل افزایش یافته بود. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات فولاد بلند میلگرد CIS، در ۱۱ می ۶۸۰-۷۲۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بود؛ در حالی که ۷٫۶۹٪ نسبت به ۶۵۰ دلار در هر تن یک هفته قبل بیشتر بود.

*** سیم مفتول CIS

قیمت فولاد بلند سیم مفتول CIS نیز طی هفته گذشته افزایش یافت. پنجشنبه گذشته پیشنهادات اوکراین با قیمت ۷۷۵-۷۸۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه شنیده شد؛ در حالی که در ابتدای هفته گذشته این میزان ۷۵۰-۷۶۰ دلار به ازای هر تن بود. هفته گذشته یک کارخانه قیمت های عملیاتی خود را در محدوده ۷۶۰-۷۷۰ دلار برای هر تن فوب قرار داد. در هفته جاری، پیشنهادات اوکراین با ۷۸۰-۸۰۰ دلار در هر تن فوب، با رزروهایی که در انتهای محدوده انجام می شود، افزایش یافت.

مواد اصلی روسیه به دلیل تقاضای زیاد داخلی با قیمت های بالاتر در دسترس بود. یک کارخانه، مواد را با قیمت ۸۱۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه عرضه کرد. تولید کننده دیگری گفت که به دنبال ۸۵۰ دلار در هر تن فوب است؛ در حالی که پیشنهادات مشتریان ترک ۸۲۰ دلار در هر تن فوب است. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات فولاد بلند سیم مفتول CIS در ۱۱ می ۷۶۰-۸۱۰ دلار به ازای هر تن فوب بود که نسبت به ۷۳۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن فوب یک هفته قبل ۶٫۸۰٪ افزایش داشت.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.